Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh stárnoucího rozhlasového reportéra, který svou slávu založil na soutěžích z různých měst v přímém přenosu. Jeho pořad, který již nikoho nezajímá, končí a s ním končí i kariéra jedné vyhaslé hvězdy. Jeho řidič a zvukař v jedné osobě, se však snaží vše oddálit a utajit před svým "šéfem" a vlastně nejbližším přítelem pravdu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (23)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Rozhodně nehodlám film Tandem nějak žánrově řadit, protože já jsem z něj prostě cítil život ve švech jeho barvách. Mnohem věcem jsem se musel hrozně smát, třeba scéna, kdy Jean Rochefort začne nadávat piknikářům u dálnice je dotažená do absolutního konce a vlastně tak trošku symbolizuje celý film, je to směšný jen do té míry dokud si člověk neuvědomý, že je to vlastně smutný. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Človek - Práca je taký, pre ktorého zamestnanie znamená všetko: zábavu, zmysel života i prostriedok obživy seba či rodiny. Bez pracovného pomeru je stratený, stráca zmysel žitia, iskru, pre ktorú sa ocitol na tomto svete. Francúzska trpká komédia sa jednému takémuto nešťastníkovi venuje. Príde o moderovanie rozhlasových vedomostných súťaží. Žiaľ, je to celé rozťahané a zdĺhavé ako dvanásťhodinová šichta. Zložitosti starnutia, krásne popozeranie a život vo všetkých jeho farbách som vo filme, na rozdiel od tunajších komentátorov, nenašiel, no možno som nehľadal správne. Ja som videl jedného zničeného egoistického nafúkanca, ktorému bolo ublížené, lebo mu zobrali z rúk hračičku. No a po troške sa mu čačaná zábavka vrátila. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Heterosexuální mužské přátelství po francouzsku. 1) Komedií bych tento melancholický, nostalgický a nahořklý snímek nenazval, i když se divák občas usměje. 2) Esence "francouzství" 57letý Jean Rochefort ve druhém ze sedmi filmů natočených s tehdy 40letým režisérem, spoluscenáristou a kameramanem Patricem Lecontem zářil, ostatně jako vždy. 3) K většímu počtu hvězdiček mi chybí větší drive a přebývá ufrfněnosti. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Vidíš to ?? Vidíš ty kretény ?? Zastat, ať jim můžu jít říct, že jsou kreténi !!" ;) Příjemně nostalgické drama dvou mužů, které přímo páchne Francií, zdánlivě o složitostech stárnutí, na němž mě mimo dojemné herectví Gérarda Jugnota a především Jeana Rocheforta naprosto odrovnal ten Bernheimův ústřední hudební motiv.. ()

Madsbender 

všechny recenze uživatele

Trpká komédia o moderátorovi rozhlasovej súťaže a jeho asistentovi na všetko... Jean Rochefort je proste úžasný a v komornom filme Patrica Leconta, nazerajúceho za pomyselnú oponu do života krachujúcej malej veľkej hviezdy... Film je plný vtipných aj s smutných momentov, každý z dvojice má svoje vlastné muchy (nikdy nezabudnem na "červeného psa"), no je to hlavne film o živote a správaní sa ľudí k druhým. Plusom je aj kratšia stopáž. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama