Mimi šéf

Michael McCullers

Ramsey Ann Naito

James Ryan
  • Lisabellla

Není to zas tak až úplně blbý, ale řekla bych, že zdejší hodnocení (pětašedesát procent) naprosto sedí. V pohádce není nic moc zajímavého ani překvapivého, ale nic neurazí, nezoškliví se. Možná ten infantilní konec. Ale je to pohádka pro dnešní ("dnešní" je důležitý přívlastek, protože když já jsem byla dítě, měla jsem úplně jiné hodnoty) děti. Je potřeba to tak brát.(18.6.2017)

Možná jsem přehnaně pozitivní skrze to, že jsem to viděl v původním znění se skvělým Baldwinem v hlavní roli. Celou dobu, co jsem na to koukal jsem se ale nedokázal odtrhnout od myšlenky, jak je možný, že vznikly dva vlastně stejné filmy od dvou různých studií 2 roky po sobě. Je to vlastně Storks (Čapí dobrodružství) roku 2017. A nic jiného. Takže, jestli si chcete dát variaci na to, co jste viděli vloni, Mimi šéf je tu pro vás. Stejně vtipné (opět, v originále), stejně roztomilé a pravděpodobně stejně nevyzpytatelné pro všechny, co už svoje mimina mají.(3.8.2017)

Boss Baby je zajímavá oddychovka, která nabídne hned několik vtipných a propracovaných nápadů. Je tu spoustu opravdu dobrých scén a děj rychle odsýpá. Nebýt těch fantasy okamžiků, hodil bych minimálně čtyřku. Bohužel jsem z výsledku nebyl tak moc odvařený, jak jsem si díky zajímavému traileru očekával.(28.10.2017)

Navzdory lehké infantilnosti námětu a neatraktivitě trailerů se tvůrcům povedlo stvořit velice příjemnou a zábavnou podívanou, která si na vlně filmových odkazů a neskrývaného parodování hollywoodských vyprávěcích postupů rozhodně dokáže své příznivce mezi dětmi i dospělými najít. Více zde(20.4.2017)

• Pierre

Takovou šablonu o dvou největších nepřátelích, se kterých se nakonec stanou dva největší nepřátelé, jsme viděli v mnoha dalších animovaných filmech. Tady navíc není opatřena žádnými zábavnými situacemi, pro jakoukoli věkovou kategorii. Ani za typickou grotesku se Šéf nedá považovat. Tříkrát jsem se uchechtl, ale jednou na tom měl podíl český překlad (kdo viděl, ví na co narážím.) To je hodně málo, když o nic jiného než zábavu zde prakticky nejde, protože je už od začátku jasné, jak to dopadne a je to úplně bez nápadu. Šéf je vlastně jen jeden z těch animáku, co mají za cíl pouze prodat pár hraček se značkou a pak se ještě svést na pokračování. Jenomže, ani dětí přece neocení jedno velké NIC, i přesto, že se to NIC hýbe. A tím NIC Mimi šéf je. Jedné hvězdě utekl jen proto, že neobsahuje alespoň nic nevkusného, což i v rodinných filmech dnes přestává být standartem I tak ale platí, že je špatný.(27.10.2017)

• - Alec Baldwin (hlas dítěte) hraje mladší verzi své role ze seriálu Studio 30 Rock (od r. 2006) - Jacka Donageeho. (cihlenka)

• - Scéna, ve které na Tima a Mimi šéfa spadne klec, je přímo inspirovaná starou deskovou hrou „Mouse Trap“, která vyšla již v roce 1963. (T-enter)

• - Film vstúpil do amerických kín v posledný májový deň, a teda v rovnaký dátum premiéry ako 17 rokov pred ním iná snímka spoločnosti DreamWorks The Road to El Dorado (2000). (LuiCJ)