Mimi šéf

Marla Frazee (kniha)

Michael McCullers

Ramsey Ann Naito

James Ryan

A do kin nám konečně přišel Mimišéf. Již trailer mi byl sympatický, nicméně skutečnost ještě předčila má očekávání. Určitě se jedná o filmík, na který mohou jít rodiče do kina společně s dětmi a pobaví se zaručeně také. Ale každá generace si z toho asi odnese něco trochu jiného. Musím pochválit dabing, který mi výjimečně nijak nevadil, naopak bych řekla, že byl zdařilý. Pro mne je Mimišéf jeden z těch filmů, u kterých úplně cítím, jak se na něm jeho tvůrci a všichni vyřádili a jak je určitě práce na něm moc bavila a užili si spousty zábavy. A takový dojem mám i já, bavila jsem se. Výborné na odreagování. Další body nahoru rozhodně za hudbu, která byla na animák opravdu špičková. Doufám a předpokládám, že Mimišéf bude úspěšný a rozhodně si to zaslouží.(25.4.2017)

Rozhodně jeden z těch lepších, zábavnějších animáků - a to nejen díky desítkám odkazů na celosvětově populární filmy jako Kick-Ass, Spider-Man, Toy Story, Indiana Jones apod. Oceňuji i více než časté pomrkávání na dospělou část publika v podobě sofistikovanějších fórů (letuška, management), které děcka prostě nemůžou pobrat. A z té krátké hororové vsuvky na začátku mrazilo i mě!(28.10.2017)

• JohnMiller

Mnoho detí bude pravdepodobne frustrovaných a nebudú už vôbec tušiť odkiaľ sa tie deti vlastne berú. Ale táto citlivá téma bola autormi zvládnutá celkom dobre. Pomerne ucelený príbeh zabodáva do spoločenských problémov moderného sveta, predstavte si nízku pôrodnosť, a ja sa nestačím diviť ako to všetko dokázali zakamuflovať do animáku pre najmenších. Ináč ide o klasický "kino biják" deti sa radujú z postavičiek a pre dospelých sa v ňom skrývajú vtipy ktoré pochopia iba oni.(30.9.2017)

Námět není špatný, bohužel se nepodařilo z toho vyždímat dostatečně zábavy a humoru. Docela mě překvapilo, že příliš hláškování nefunguje a nic originálního Mimi šéf nepřináší. Pár situací pobaví, včetně akce, ale většina stopáže vyloženě nudí a během projekce jsem málem usínal. Závěr je utahaný až běda a přemýšlel jsem, kde se poděl tvůrčí nápad. Když budu milostivý, tak chabý průměr.......5/10(27.4.2017)

Už od přečtení synopse tohohle filmu mi byla jasná jedna věc: bude to originální. Po shlédnutí traileru mi byla jasná další věc: bude tam spoustu infantilních jednoduchých vtipů pro děti a bude to mít jednoduchou dějovou strukturu, kterou má dnes každý druhý animák: hlavní postava se má dobře, připlete se tam další postava, která dobrý život hlavní postavy pokazí, následují nesváry, spolupráce, dojemná chvilka a vyvrcholení, kde si navzájem obě postavy pomůžou. A všechny tyhle tři aspekty se po shlédnutí vyplnily - příběh byl originální, infantilní humor tam byl (ale méně, než jsem čekal) a ta dějová struktura byla doopravdy taková, jak jsem popisoval. Co ale překvapilo byl ten "dospělejší humor", který se tam vyskytoval v docela hojné míře (hlášky typu "Neprojdeš dál!" nebo "Sorry jako" byly doopravdy vtipné) a originální charakter dvou hlavních postav (hlavně Mimi šéfa). Co naopak naštvalo byl hlavní záporák, který nebyl absolutně ničím zajímavý a měl neskutečně neoriginální příběh. 60%(22.4.2017)

• - Původně měl postavu Francise dabovat Kevin Spacey, ale byl nahrazen Stevem Buscemim. (cihlenka)

• - Alec Baldwin (hlas dítěte) hraje mladší verzi své role ze seriálu Studio 30 Rock (od r. 2006) - Jacka Donageeho. (cihlenka)

• - Baby šéf je piaty film od DreamWorks Animation, ktorého predlohou bola detská kniha, zároveň piaty film s potitulkovou scénkou. (LuiCJ)