Mimi šéf

Tom McGrath

Michael McCullers

Ramsey Ann Naito

James Ryan

Já od téhle pohádky moc neočekávala a možná proto jsem z ní byla tak nadšená. Mně se to prostě líbilo. Bylo to roztomilé, originální a řekněte sami - kolikrát se ve filmové branži může stát, aby Alec Baldwin daboval rozkošné mimčo? Jeho obsazení bylo opravdu perfektní a moc se mi v té roli líbil. Příběh není teda nijak zvlášť složitý, ale nic jiného se od pohádky čekat nedá. Nicméně se zde trochu řeší téma, jaké to je, když do rodiny přibude nové miminko. Já se u filmu bavila a nasmála se. Takže nehleďte na průměrné hodnocení a pokud si chcete oddychnout u něčeho pohodového, Mimi šéf je správná volba!(27.5.2017)

Baby šéf je príjemný animák, ktorý plnými priehršťami chrlí jeden vtip za druhým. Napratané odkazmi na milión ďalších filmov (čo je už v súčasnosti vývoja žánru samozrejmosť), no nestojí to iba na tom. Je to zaujímavé svojim príbehom, spracovaním a aj postavami a ich animáciou. Hlavne to spracovanie, keď sa na svet pozeráme (aj) očami sedemročného chlapca a vidíme jeho fantáziu, wau, jednoducho skvelý nápad.(25.5.2017)

"The Boss Baby." Pre tento film som bol asi jeden z mála optimistov, ktorí hovorili, že možno to dopadne dobre. Teda aspoň do prvého traileru. Druhý trailer to začal pre mňa komplikovať a začal som mať obavy, či a ako to vlastne môže fungovať. Ale po tom čo som mal konečne možnosť film vidieť, tak musím povedať, že som si ho celkovo užil. Bude to jeden z najlepších Dreamworks filmov? Určite nie. Ale rozhodne by som ho nedával medzi ich najhoršie. V prvom rade musím povedať, že ma lákal nápad mať vo filme malé bábo, ktoré sa správa ako veľký šéf. Už to samo vo mne evokovalo možnosť dobrej komédie. No hoci som sa nejako moc nezasmial, tak pár dobrých gagov sa tu predsa len objaví. Nebudem ich moc hovoriť, lebo by som bol asi radšej, keby ste to mali možnosť spoznať sami. Celková dejová línia je podľa mňa trošku divná a povedzme si o tom, čo na tomto filme funguje najmenej. A tou je hlavný zloduch filmu. Okamžite som uhádol kto to bude a ani jeho príbeh nie je ničím zaujímavý. Toto sme videli veľakrát a okrem toho nie je ani veľmi desivý alebo vtipný. Bohužiaľ toto sa akosi nepodarilo. Ale na druhú stranu podľa mňa vzťah medzi oboma hlavnými hrdinami (Timothy a Boss Baby) je veľmi dobre spracovaný. Verím im tú rivalitu, no súčasne sa aj veľmi dobrým spôsobom nakoniec naučia spolu fungovať a dostaneme z ich spolupráce aj nejakú tú dobrú komédiu. A rovnako musím povedať, že originálny dabing filmu je tak dobrý, že všetky emócie filmu funguje perfektne. Alec Baldwin je presvedčivý a rovnako aj chalan, ktorý dabuje Timothyho. A dáva to filmu potrebnú charizmu. Takže aj keď si nemyslím, že by išlo o super silný film, rozhodne som si ho v rámci možností užil, nebránil by som sa k nemu vrátiť a jeho srdečné momenty rozhodne fungujú. Ako som povedal, veľká časť komédie nefunguje a je tu veľa trápnych momentov, ale pár dobrých vtipov sa nájde. Nemyslím si, že je to film pre každého, ale najlepšie je asi povedať, aby ste sa na to pozreli sami a zhodnotili, či je toto film pre vás. Hodnotenie: B-(9.4.2017)

Já musím od animáku přestat očekávat něco obrovského, protože pak odcházím vždycky zklamaná. Mimi šéf je bohužel i tenhle případ, ale stejně si zaslouží čtyři hvězdičky a za co? Za originalitu příběhu. Malinko to připomíná Čapí dobrodružství (výroba dětí), ale jinak je to originálně napsané, jediné co se mi nelíbila byla zápletka, která se mi nezdála příliš promyšlená a důležitá. Nicméně hlavní postava Mimi šéf byl naprosto dokonalý a u jeho scén jsem se zasmála nejvíce.(26.4.2017)

• Torgal

Hlavný problém čo mám s týmto filmom spočíva už v tom, že nedokážem akceptovať základnú myšlienku na ktorej film stojí, a to konkrétne manažérske bábätká (asi to niekomu pripadalo ako vrcholne zábavný nápad, tak okolo neho spravil film). Od toho sa odvíja to, že som na celý film prihliadal so značnou nedôverou a moje obľúbené vysvetlenie je to, že všetky tie šialenosti boli len výplody fantázie staršieho z bratov. Zopár drobností pobavilo (odkazy na Gandalfa a Indyho), ale väčšinu času to bolo len čudné a infantilné. 3+/10(19.7.2017)

• - První trailer byl uveden 16. října na mezinárodní den šéfů. (cihlenka)

• - Baby šéf je piaty film od DreamWorks Animation, ktorého predlohou bola detská kniha, zároveň piaty film s potitulkovou scénkou. (LuiCJ)

• - Alec Baldwin, ktorý prepožičal hlas baby šéfovi, spolupracoval s DreamWorks Animation už na filmoch Madagaskar 2 (2008) a Legendárna Partia (2012). (LuiCJ)