Strangerland

• Irsko Strangerland

Manželé Catherine (Nicole Kidman) a Matthew Parker (Joseph Fiennes) se snaží přizpůsobit životu ve vzdáleném australském pouštním městě Nathgari. Je to příjemná, ale uzavřená rodina. V předvečer velké prachové bouře se jim otřásl život, když jejich dvě děti, Lily a Tom, zmizí do pouště. Do hledání se připojí místní policista David Rae (Hugo Weaving). Brzy se ukáže, že se jim mohlo stát něco hrozného. V hlavní roli je podezření, šíří se zvěsti a domorodé příběhy. Místní se začínají obracet proti páru. S rostoucí teplotou klesá šance na jejich přežití a Catherine s Matthewem se strachují o osudy svých dětí. (gegina31)

angloumene

Ačkoliv se Strangerland snaží navodit atmosféru odloučení, dusna a čtyřiceti stupňových teplot, nedá se tak docela říci, že se mu to daří. Podobně také působí předestřená manželská krize, takže nakonec je většina filmu spíš prázdná, než nabitá emocemi. Největší dojem na mě udělalo závěrečné vyvrcholení, ale to na utažení celých 112 minut naneštěstí nestačí. ()

warrenur

Film ma dost oslovil. Traumy a nalady zucastnenych boli dost uprimne, aby divaka chytili. Naviac Nicole je neskutocne presvedciva a jedinecna herecka. Klobuk dole. Ten pomaly plynuci dej a podmaniva hudba to este umocnuju. Odporucam. ()

maniacxl

Nesnáším filmy,co nemají konec!!A jestli si to má divák nějak domyslet,tak s tím jděte do prdele.Je to velká škoda,protože Nikol byla skvělá.40%. ()

Charvy.666

Vynikající herecké výkony,super kamera ale bylo to natahovanýýýý jak guma u spoďárů.Vím že co se vleče,neuteče ale na to, jak je to dobrý film,modlil sem se aby byl už konec...Jinak bych šel na 4* ()

sitans

Jako v životě má vše začátek a také konec. Ani výborný výkon Nicole Kidman nezažehnal pachuť nevyřčeného a nedokončeného. ()

jarmil8

Začátek působí uhlazeně a dramaticky velkolepě. Film se však postupně rozpadá a ve chvíli kdy Nicole dostane do ruky sklenku vína mizí příběh (a patrně i pevný scénář) a již sledujeme jak agónii hereckou, tak i filmovou. ()

kecal

Do nekonečna natažené nic. Kidman byla sice dobrá, ale to je na skoro dvě hodiny opravdu strašně málo. Ale jeden přínos to pro mne přecejen mělo, zjistil sem, že si na starý kolena nechala udělat nový prsa. ()

xladik

Mozny spoil: Crlou dobu Vas film drzi v napeti,herci jsou skveli atmosfera se da krajet a na konci filmu Vam scenarista ukazw F#ck off pres celou obrazovku. ()

peproch

Rodiče vědí, že nějakým způsobem selhali, když se jejich děti ztratí během pouštní bouře, do školy nechodívaly spolehlivě a pravidelně již dříve, vzájemné obviňování není cestou k řešení a nalezení dětí, mnohé zůstává cizí, tajemné, podivné, městečko, pouštní krajina, zvláštní pudové chování, chování místních, slabost policie, nakonec člověk je sám sobě divnozemí. A pokud potřebujete řešení příběhu ztracených, tak ani toto neobdržíte. ()