Samba se do Francie přistěhoval před deseti lety ze Senegalu. Pracuje načerno v různých zaměstnáních a doufá, že brzy dostane povolení k trvalému pobytu. Jeho neradostná rutina se změní, když potká Alice – manažerku, která trpí syndromem vyhoření a dobrovolnickou prací se snaží dát svůj život zpátky dohromady. Brzy mezi nimi vznikne křehké pouto. Jejich vztah se však nesetkává s pochopením okolí: Sambův strýc synovce varuje, že jej žena opustí, jakmile bude psychicky zase v pořádku, a Aliciiny kolegyně jí zase vyčítají, že si od klienta neudržela profesionální odstup. (AČFK)

PP66

Samba aneb jízda na tenkém ledu po hladině cizí země... řešení emigrantské politiky viz můj koment k Asterixovi;o) ()

Beagle

Nakache s Toledanem umně vybalancovali krutou realitu prostředí ilegálních přistěhovalců s vtipnou, vkusnou love story. A i díky skvělému obsazení (říkám ano Charlotte Gainsbourg ve filmu, v němž si neubližuje a trpí jen přiměřeně...) jde o krásnou podívanou. ()

Aljak

Olivier Nakache & Eric Toledano so svojim divácky veľmi úspešným filmom Intouchables sa dostali do širšieho povedomia filmovej verejnosti. Laťka bola postavená vysoko, a tak mal Samba čo robiť, aby zaujal. Téma "prisťahovalci" je teraz v kurze a Európou sa priamo úmerne šíri vlna xenofóbie a rasizmu. Ale väčšina prisťahovalcov je v podstate rovnakých ako hlavné postavy v tomto filme - proste odišli zo svojich krajín kvôli vojnám a chudobe, aby v Európe našli lepší život. Nehovorím, že všetci sú takí ako Samba a Walid (alias Wilson), ale väčšina žije presne podobným spôsobom - v ilegalite a v snahe o slušný život s finančným zabezpečením (s ktorým sa delia so svojimi rodinami, ktoré zostali v domovine). Z tohto pohľadu sa mi film teda naozaj veľmi páčil, rovnako aj tá snaha dobrovoľníckej organizácie, v ktorej pracovali Alice a Manu. Trierova obľúbenkyňa Charlotte Gainsbourg sa tentokrát predviedla aj v inšom svetle, hoci aj tu stvárnila dosť deprimovanú postavu. Zápletka miestami trochu stagnovala a ocitala sa v zbytočnom romantickom závane, ale čo už - aj tak sa mi to veľmi páčilo. Najmä tým ako tu boli vykreslené problémy prisťahovalcov aj z ich pohľadu. ()

M.i.k.e

z Nakacheho trojice (Nedotknutelní-Vyjímeční-Samba) nejslabší kousek.Ne snad že by to nebyl příjemný film,u kterého ty dvě hodiny utečou jako nic,ale na rozdíl od zbylých dvou postrádá silné momenty a to jak ty komediální,tak ty dojemné-lidské.U Vyjímečných i Nedotknutelných se tohle režisérům povedlo dostat do určité rovnováhy.V tomhle případě bohužel ne a jakkoliv jsem se celkem slušně bavil,tak vím,že na rozdíl od zbylých dvou nemám potřebu vidět Sambu znova...60% ()

BarryLyndon

Intouchables uctívám a doporučuji všem z řad nefilmových přátel a ještě jsem se nesetkal s nikým, kdo by byl zklamaný, ten film je prostě esenciálně geniální. A proto jsme byl hrozně zklamaný z Nepoužitelných a proto jsem se oprávněně hrozně bál Samby. Protože Omar Sy je démon, Pierre Richard nebo Louis de Funes své doby. Vůbec se to nebojím napsat, protože když dostane prostor na skopičiny předvádí je ve velkém stylu a moc vtipném. Další věc které jsem se bál, že to bude pro-imigrační nebo naopak proti-imigrační agitka. Protože mne všichni tihle sluníčkoví lidé, co by si doma nejradši ubytovali 10 uprchlíků a kripto fašisti, co jim vadí každý trochu opálený, serou zhruba tak stejně. Tohle se naštěstí nekloní ani na jednu stranu a hlavního ho hrdinu to prostě vrhá do situace, která je na hovno a moc se neřeší kdo za to může nebo jestli je to dobře nebo špatně. Omarův Samba je dobro-srdečný blázen, co se snaží přežít s trím co má a tak nějak omylem se u toho zamiluje. Zklamaný z toho nejsem, ale dvakrát mi nesedla kombinace dramatu, komedie a romance, tohle mohl Nakache s Toledanem namíchat daleko lépe. Neznám Coulinovu předlohu, ale skoro bych měl pocit, že se v jádre jedná o hutné drama o přistěhovalcích, které přepsali na míru Omary Sye. Ale přes všechny ty výtky je to hrozně fajn. Obsazení parádní, hudba krásná, bavil jsem se. Krásná i Charlotte Gainsbourg, nejsem MUDr. Uzel, ale po Nymfomance začínám mít celkem představu o jejích sexuálních preferencích. *:D* spokojených 7/10 ()

ProNotor

Spousta lidí tvrdí, že to je reklama na Omara Sy a jeho život ve Francii, já jsem v tom viděl něco víc, i když by se mi do tohoto snímku místo hlavní herečky hodila úplně jiná než zrovna Charlottka. I tak se mi film velice líbil. ()

bourec

I když na začátku sem měl pocit,že tenhle film se dokoukat nedá,tak nakonec se stal docela snesitelnym.50%. ()

Lanark

No, spíš bych to viděl na valčík... Takové to točení se po place bez cíle a jen s občasou otočkou. Hlavně nešlápnout nikomu na nohu! Postrádá to lehkost a upřímnost Nedotknutelných, i když se to Einaudi snažil zakrýt použitím stejných hudebních motivů. Neříkám, že některé taneční kroky nestojí za podívanou, ale bohužel utopené v balastu je může člověk "proklimbnout". Příště bude lepší, když se Nakache a Toledano místo nošení trik pro štěstí, budou věnovat scénaři a režii. Nic naplat, ani Omar ani Charlotte celý snímek neutáhnou, ač se hodně snaží... ()

C0r0ner

Ano, určitě u mě utrpěla očekávání, která jsem po Nedotknutelných logicky měl. Ale i bez nich by se mi to nelíbilo, protože to bylo hrozně o ničem. K tomu se mi nezdála ta očividná objednávka EU (viz verbal), která z toho čišela tak mocně, až mi vichr z obrazovky rozcuchal ofinu. Sračka, která mě navíc netrefila ani vnitřně. 30% ()

Morzael

Vůbec jsem neměl tušení, do čeho jdu, a musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen. Životní strasti imigrantů jsou tu podány s lehkostí, humorem i citem, film má zajímavé a sympatické postavy, rozhodně povedený snímek. ()

KajusaK

Čekala jsem, že to bude naprosto jiné a více dramatické.. Přijde mi, že uběhly dvě hodinky a vlastně se tam ani nic nestalo.. Ale zasmála jsem se, hlavně scénce při umývání oken .. A herecké složení bylo perfektní.. ()

kocik1

Kapkama se proplétám, co rytmem samby zní, hledám suché místo s teplým té.... aneb nymfomanka Charlotte Gainsbourg, která už zase není nymfomanka, ale vlastně stydlivá, zakomplexovaná a křehká holka, která si hledá své útočiště na zemi. Odmítám tenhle příběh srovnávat se současnou politickou situací, protože byl natočen před ní a nespravedlivě vyznívá jako sluníčková agitka. Pro mě je to příběh o lidech a romantice, sice možná neuvěřitelný, i když ani ne tak kvůli barvě pleti jako odlišnému sociálnímu postavení, zkušenostem a vzdělání (přece jenom holka z vrcholového managementu a myč nádobí mnoho společného nenajdou), ale pořád v podstatě krásný a ano, já byla spokojená. Rozhodněo chlup víc než s bájnými Nedotknutelnými. ()

andrii

Odvaha niterných zátočin. Osmělit se, nadechnout, odbourat a pláchnout pozemské tíži. Znovu je postavil na nohy. Naučil nové životní kroky. Smyl černé myšlenky, vytavil poezii, ten osvobozující, zprvu platonický, magický cit, vložený do dvou srdcí. Nedotknutelná melancholie se rozplyne. Rozprostřené, jemné romantické vlnky oblaží. Není sama, není sám, odráží v sobě navzájem jímavost a vláčnost gest, silný, člověčí šarm. ()

tatanapope

Plakat u toho smíchy nebudete , ale pár příjemných vtípku se i tady najde . Děj nenucený a příjemný , celkově mě film docela bavil . ()

Tosi

Samba je milostným filmem v současné evropské džungli, s aktuální otázkou imigrantů...ale politika zde naštěstí tančila až druhý part, ten první tančil jednoznačně pan Omar Sy aka Samba Cisse, se Charlotte Gainsbourg....oba dva mě hrozně bavili, a svými strhujícími výkony mě vykouzlili přesně to, co jsem teď potřeboval. A to dobře míněný film s přirozenými dialogy, křehkou romantikou a přirozeným, dojemným koncem. U mě za 80% ()

Redi

Poprvé jsem viděl Charlotte se smát (v 'Nauce o snech' jsem ji ještě tak neregistroval) ... úžasné. ()

venison

Výborné francouzské sociální drama, které se dotýká velmi aktuálního tématu - migrantů.. Ukazuje nám nejen celkovou problematiku francouzských migrantů, jejich komplikovaného života na okraji společnosti, ale také jaká je multikulturní láska a jak snadno může neobyčejné setkání někomu ovlivnit život.. "Samba" film s Omarem Sy "Nedotknutelní" nepřekonává, ale velmi silně dotahuje.. Báječná podívaná a silný snímek, který příjemně pobaví svým inteligentním humorem.. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST