Domácí vězení

• Nový Zéland Housebound (více)

Nevrlá delikventka Kylie Bucknellová se musí vrátit do svého rodného domu poté, co jí soud nařídí domácí vězení. Její trest je ještě o to nesnesitelnější, že tam musí žít se svou matkou Miriam - drbnou s dobrými úmysly, která je přesvědčená o tom, že v domě straší. Kylie zpočátku nepovažuje matčiny pověry za nic jiného než za záměrné rozptýlení ze života plného vařené zeleniny a maloměstských klevet. Když se ale sama stane svědkem znepokojivého šepotu, podivného nočního bouchání a děsivého medvídka se zálibou v nevhodných řečech, začne přemýšlet o tom, zda zdědila matčinu přebujelou fantazii, nebo jestli dům skutečně obývá zlý duch, který není z jejího návratu zrovna nadšený. (Cinemax)

lineker

Čistý průměr. Film se tváří jako hororová komedie, ale spíše jde o horor, kde se najde pár slušných hlášek. Ovšem mimo poslední půl hodiny, kdy to začíná mít teprve ty správný koule. Závěrečná naháněná obsahuje několik opravdu vtipných scén. ()

Ariano

Musíte to brát takové, jaké to je. Moc to není horor, ale za to je to vtipné, místy strašidelné se super atmosférou a skvělými hlášky. Trefa byla i s výběrem herců, protože každý přesně pasuje na svou roli. Nebrat ten film moc vážně a spíš si to užívat. ()

ReMusiCZ

Nevím, zda mi to ve filmu neuteklo, za předpokladu, že to zmiňovali, ale kolik že hlavní hrdince má být let? Osobně mi je sice sympatická, ale vzhledem k tomu, že ji bylo přikázáno domácí vězení u své matky, tak bych očekával nanejvýš dospívající slečnu kolem 20 let (v rámci USA), ale této herečce v době natáčení bylo fyzicky nějakých 29 let a ta třicítka v obličeji se už prostě nezapřela. Takže nic ve zlým, ale tu roli měla tak hrát postava o těch deset let mladší... :) ()

BigJohn02

Nebylo to nic extra objevného, ale typický novozélandský "humor v horroru" tomu pomohl. Jen si musel divák zvyknout na hlavní hrdinku, který byla na začátku protivná jak únorová činže. ()

Caviar

Nedávno mi kolega, který si ujíždí na filmech z 80 a 90 let říkal, že mu momentálně nejvíc sedí mix hororu a komedie.Jako příklad uvedl Krotitelé duchů, to mi zrovna jako horror nepřipadá, ale komedie je to slušná. A proč o tom píší, protože tenhle film je přesně to pravé, trochu více hororu ale branná s velkým nadhledem. Už kvůli příběhu, kterou by mohl leckterý duchařský film závidět a také díky atmosféře a spádu opravdu vřele doporučuji. ()