Domácí vězení

• Austrálie

Komedie / Thriller / Horor

Nový Zéland, 2014, 109 min

Gerard Johnstone

Kylie je mladá žena, ktorá má "narováši" množstvo drobných trestných činov. Potom ako od sudcu vyfasuje domáce vezenie, prevezú ju do rodinného domu kde v detstve vyrastala. Jej vzťah s matkou a otčimom škrípe od prvého momentu, ako vstúpi do baráku. Nakoľko je Kylie maximálne neprispôsobivá, problémy na seba nenechajú dlho čakať. Tento krát to ale nebude jej vina. Starý rodičovský dom skrýva hrôzostrašné tajomstvo, ktoré čaká na objasnenie. Hororových prvkov minimum, ale je to taká dobrá, mysteriózna, thriller komédia, ktorá nejeden krát slušne pobaví. Tým, ktorí nevedia anglicky, odporúčam počkať na cz, sk tit., inak to nebude mať žiadny zmysel. "Housebound" je totižto prevažne o vtipných dialógoch, obohatených o množstvo sarkastických poznámok či absurdných situácii. Ja osobne som sa bavil. Škoda, že sa divák nedočkal aspoň nejakého lepšieho gore. Záver prináša niekoľko zvratov čo bolo pre snímok veľké plus - 65%.(19.10.2014)

První polovinu filmu jsem téměř vzdával...nemám rád hovadské pseudoduchařiny. Naštěstí jsem vytrval a následně byl příjemně překvapen. Strašidelný dům začal odhalovat své tajemství a vrah se rozhodl skoncovat se všemi zúčastněnými. Nakonec došlo i na pár gore efektů. Abych příliš nevyzrazoval, tak zmíním alespoň vytahování zahradních nůžek z břicha s následným rudým gejzírem. Místo vtipu se objeví spíše ironie a sarkasmus. Pár veselých momentů se najde, ale válet se u toho smíchy zřejmě nebudete. A odkazy na spousty horrorů - např. Lidé pod schody či Osvícení, Obojek nebo Poltergeist - nakonec potěší. Nejlepší ze všeho je konec...(9.12.2014)

„Housebound“ je naprosto jiný než snímky Petera Jacksona z počátku jeho kariéry, ale zároveň je to film, který pokračuje ve výborné tradici novozélandských hororů, které jsou zajímavé, jsou zábavné a jsou odlišné od jiných. Jdou si svou cestou, a to je moc dobře. V jejich případě se to rozhodně vyplatilo a snímek „Housebound“ je velmi milým překvapením, které je natočeno s velkou profesionalitou.(29.5.2015)

Tak nejen v JůEsEj, ale i u protinožců se staví baráky, do jejichž prostoru mezi dvojitými stěnami by se bez problému vešla celá opera v Sydney, Uluru a nejedna rezervace Aboridžinců i s krokodýlem Dandým! Sice jsem celou první polovinu filmu přemýšlela, jestli mi víc vadí vizuální teror (snad nejodpudivější hlavní hrdinka, hned po všech počinech s Melisou Mekkárty) nebo audioteror (australská angličtina je na poslech horší, než přejíždění kovovými drápy po tabuli či libovolný „mástrpiss“ od Janáčka!), ale celkově jsem se dobře bavila nenáročnou kokotinkou, dobře zahranou, v druhé polovině solidně akční a ulítlou. Příjemné béčko na zpestření šedivého nedělního odpoledne. Přesně 3,5.(14.1.2018)

Místy hodně vtipné i nápadité, v hororových momentech vychytané a po celou dobu si udržující příjemný nadhled. Navíc matka s dcerou zahrály výborně. Bohužel ta stopáž je příšerně natažená, takže jsem měl v mnoha momentech tendence použít rychloposuv. Čekal jsem trochu víc, ale za podívání to stojí. 55%(29.10.2014)

• - Vtipná melódia, ktorá vo filme párkrát vystrašila hlavnú hrdinku, bola zvučka "Hello Moto" od Motoroly. (Velislav)