Domácí vězení

• Nový Zéland Housebound (více)
Trailer

Nevrlá delikventka Kylie Bucknellová se musí vrátit do svého rodného domu poté, co jí soud nařídí domácí vězení. Její trest je ještě o to nesnesitelnější, že tam musí žít se svou matkou Miriam - drbnou s dobrými úmysly, která je přesvědčená o tom, že v domě straší. Kylie zpočátku nepovažuje matčiny pověry za nic jiného než za záměrné rozptýlení ze života plného vařené zeleniny a maloměstských klevet. Když se ale sama stane svědkem znepokojivého šepotu, podivného nočního bouchání a děsivého medvídka se zálibou v nevhodných řečech, začne přemýšlet o tom, zda zdědila matčinu přebujelou fantazii, nebo jestli dům skutečně obývá zlý duch, který není z jejího návratu zrovna nadšený. (Cinemax)

Trailer

honajz2

HOROROVÝ VÝBĚR, ZEMĚ Č.11 - NOVÝ ZÉLAND - Kdyby to Johnstone zkrátil o zbytečné "ryze hororové" scény pomalého chození po baráku a ostatních klišé z nejprůměrnějších duchařin, byl bych spokojený ještě mnohem víc. Ale rád ty čtyři hvězdy dám i tak, postavy mě dostatečně zaujaly (včetně Kylie, které jsem pak začala fandit jen proto, že jsem čekal, že vztah s matkou změní), vtipných scén je tu kupodivu požehnaně na začátku i na konci (byť konec je na celém filmu nejlepší, to rozuzlení bylo hodně povedené), až na utahané scény jsem se nenudil a celkově mě to dost bavilo a zanechalo příjemný pocit. Účel to splnilo dobře, takže něco víc (jako třeba hodně urychlený konec, resp. epilog) bych vyčítat neměl. Jen je teda škoda, jakým směrem se Johnstone v dalším filmu ubral... Slabé 4* ()

-bad-mad-wolf-

Osvěžující domácí bubákování s bubákem nebubákem a příjemnou nadsázkou. Největší devízou jsou praštěné charaktery (hlavní hrdinka má do miloučké scream queen na míle daleko) a neméně praštěné zacházení s žánrovými součástkami. Johnstone jejich prostřednictvím vybudoval určitou nepředvídatelnost, aniž by byl trapný nebo samoúčelný. Navzdory solidní porci srandy se nejedná o HAHA komedii - spíše to divák sleduje s pobaveným šklebem; kupodivu ovšem funguje i napětí a gradace. Jeden by jinak neřekl, jak super zbraněmi může být xylofon, struhadlo nebo prádelní koš. ()

dee-key

Přistupoval jsem k tomu s velkou nedůvěrou ze zřejmých důvodů, ale dal jsem na doporučení Pro-EaZzyho a musím říct, že jsem spokojený. Jasně, je to hovadina a příběh má v sobě asi tolik děr, kolik jich má ten barák, ve kterým žijou, ale na to že ze začátku postavy vyloženě nesnášíte a celé se to tváří jako duchařina, se to vyvrbí v drsnou, černou komedii. ()

Marceloo

Po sérii zločinov je Kylie odsúdená na osem mesiacov domáceho väzenia. Je nútená nasťahovať sa naspäť k svojej matke, ktorá žije na vidieku. Dni plné nudy naberú nový rozmer, keď začne Kylie zisťovať, že v dome jej matky zrejme straší duch. Musí zistiť, prečo táto stratená duša nedokázala opustiť svet. - Pred príchodom M3gan som si chcel zopakovať tento horor, ktorý je vlastne jedinou legit vecou, ktorú Gerard Johnstone natočil. Som zvedavý, či sa mu podarí svoj sofistikovaný štýl preniesť aj do USA produkcie. Scenár od vynikajúcej Akely Cooper v spolupráci s Jamesom Wanom by mu mal pomôcť. Vlastne jediným, čo môže M3gan zabrániť v úspechu, sú obmedzenia od Jasona Bluma, ktorý si plnými dúškami užíva prezliekanie sa za túto bábiku počas promo akcií k filmu. Velmi by som uvítal, keby režisér napodobnil prácu so zvratmi a s celou konštrukciou príbehu, ktorá urobila z prachobyčajnej hororovej komédie, ktorou film Housebound pôvodne mal byť, nevídaný zážitok. Pri druhom zhliadnutí mi ale velmi vadil otravný casting, takže hodnotenie musím znížiť. Pevne dúfam, že sa režisérovi vstup do americkej produkcie vydarí a ešte o ňom v hororovom žánri budeme počuť. ()

Morholt

Místy hodně vtipné i nápadité, v hororových momentech vychytané a po celou dobu si udržující příjemný nadhled. Navíc matka s dcerou zahrály výborně. Bohužel ta stopáž je příšerně natažená, takže jsem měl v mnoha momentech tendence použít rychloposuv. Čekal jsem trochu víc, ale za podívání to stojí. 55% ()

• Oficiálna stránka filmu opísala túto hororovú komédiu ako „vysoko koncepčný film s veľmi nízkym rozpočtom“. (Arsenal83)
  • Poloha domu je tak trochu záhadou. Postavy hovoria, že sú na „Dvojitej pobrežnej diaľnici“, čo znamená, že sú niekde severne od Aucklandu, ale knihy v knižnici ukazujú poštové smerovacie číslo „4702“, čo je oveľa južnejšie vo Feildingu. (Arsenal83)
  • Film bol financovaný prostredníctvom programu Escalator Scheme Novozélandskej filmovej komisie. (Arsenal83)