The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Napospas (S01E07)

(epizoda)
  • USA Left Behind
TV spot

Zatímco Joel bojuje o přežití, Ellie vzpomíná na noc, která všechno změnila. (HBO Max)

FaithZombie

Tentokrát celkem zklamání. Sledovat dvě teenagerky, jak objevují krásy dávno ztraceného světa je sice nejdřív zábava, ale omrzí se to. Chápu, že se milují a jsem za ně ráda, ale celé to blbnutí okolo mohlo být kratší. Závěr byl ovšem hodně silný, i když ve výsledku jsme se v ději celkově neposunuli téměř nikam. ()

Najt

Tato epizoda je o DLC Left Behind, takže obchoďák s nepříjemným překvapením. Nebylo to vůbec špatný a ohodnotil bych skvělými 4* ,ale konec a začátek epizody mě stejně donutil k plnému počtu. Umírající Joel a odhodlaná Ellie se zkrátka nemůžou rozdělit. ()

JosefTomas

Jo, chápu, že budu v menšině, ale to je fuk. Už DLC Left Behind trpělo dvěma neduhy - bylo nudné a hlavně zbytečné. Jedinou světlou chvilkou v té 2,5 hodinové prázdnotě bylo příjemné zpestření, kdy musela Ellie dostat zraněného Joela od blížících se nájezdníků. Proto asi "logicky" bylo v seriálu tohle dobrodružství zcela vystřihnuto (možná se ho dočkáme příště, co já vím) a nechala se jenom pasáž v obchoďáku, která je úplně stejně zbytečná a nudná jak v datadisku. Chválit lze samozřejmě hlavní představitelky, ty jsou skvělé, ale k čemu to, když to tady Druckmann zase tradičně nechává delší, než je nutné (aspoň ten výlet do minulosti není tak dlouhý jak ve hře, ale pocitově se DLC zcela po právu vyrovná). Ten díl jako zbytek seriálu dokazuje, že jeho hlavní trumf, stejně jako ve hře, stojí a padá na hlavních představitelích, kde když jeden z nich na obrazovce není, seriál razantně trpí. PS: Ani to Take on Me od A-ha mi tam nenechali ti parchanti dýl. ()

koty2201

Takže toto je tá epizóda, kde bolo spracované príbehové DLC Left Behind. Nižšie hodnotenie z jedného dôvodu chápem, ale z toho druhého už ani veľmi nie. Áno, dozvedeli sme sa, prečo Ellie na Joelovi tak veľmi záleží a tento fakt vystihli veľmi dobre. Ďalšia epizóda, ktorá bola pre mňa dojímavá. Tu sa po dlhej dobe akcia logicky nehodila, len je škoda, že nie je ani tam, kde ostať mohla. A tu sa dostávam k tomu prvému dôvodu - homofóbi sa na hodnotení vybláznili ako prví. Úprimne? Štve ma to. Keď sa vám to nepáči (áno, je to tak aj v predlohe), tak ten seriál predsa nepozerajte vôbec. Nevidím zmysel v nízkom hodnotení len preto, že sa nedokážete preniesť cez fakty, ktoré boli dané tvorcami. Čo to má spoločné s kvalitou epizódy? Vôbec nič. Ten seriál nemôže za to, že ste unikátne snežné vločky. A ešte niečo - druhú sériu nepozerajte. Tú budete priam nenávidieť kvôli “LGBTI propagande”. Druhý dôvod kritiky je údajne to, že je to vraj veľmi nudné. Ja neviem, ale to DLC je prakticky na vlas rovnaké a čo ste čakali po 6 epizódach? Ten seriál bol v takomto štýle aj doteraz. To vás začalo nudiť až teraz? Nevadí. Ja som sa rozhodne nenudil, pretože epizóda splnila presne moje očakávania. Je možno škoda, že si skladbu Take On Me vyčerpali práve v tejto epizóde a nenechali si ju možno až do druhej série, kde ju Ellie spievala. Koniec koncov, kazetu s piesňami kapely A-ha sme videli u Ellie na nočnom stolíku ako taký easter egg pre hráčov. Takže keď to zhrniem, tak som bol opäť veľmi spokojný aj s touto epizódou. Pretože inak by som sa opäť opakoval v tom, čo som už v hodnotení predošlých epizódach písal. ()

Rayen1

Mám jeden problém s touhle epizodou. DLC, kterým je inspirovaná, bylo intenzivní a skvělý, bohužel, když se hrálo napoprvé. Napodruhé a další průchody to už nebylo ono. A to samý platí tady o téhle epizodě, jelikož když víte, jak to dopadne, a co vás čeká, je to prostě nuda. Plusy? Hodně easter eggu ze hry (dokonce i gumový masky, fotobudka a song, co se pamatuju, jsou stejný) a epizoda se drží (opět s menšíma zmenama) původního příběhu DLC. Mínusy? Chybí druhá příběhova linka z DLC z uzavřeného supermarketu, kdy Ellie hledala lékárničku a léky. Tahle část byla taky celkem intenzivní... Co je ale úplně největší minus - pokud je tu nějaký hráč, co TLoU hrál, dá mi za pravdu odflaknutej konec. V DLC nahanela Ellie a její kámošku pomalu horda nakazenejch. V seriálu to odflakli jedním? Hlavní minus není Elliina homosexualita, ale neuvěřitelná odflaknutost, s kterou tvůrci přistupujou k nakazenejm. Je jich tu čím dál tím min... ()

Gamekeeper77

Asi už jsem si zvykl na pomalý tempo a nezáživnost tohohle seriálu, protože i když se tam opět nic neděje, nebyl jsem znuděnej jako u vetšiny předchozích dílů a zvládl jsem to dokoukat bez vypruzení.50%. ()

Solverino odpad!

Další totálně zbytečnej díl, hned po tom s těma dvěma bukvicema. Nemám problém s jinakostí, ale dívat se na ní skoro hodinu fakt nevydržím, taky je to totálně zbytečný a úplně to ten seriál zabíjí. Nevím proč bych se měl nechávat furt "vychovávat" jak od nějakých ziskovkářů. Obě kačeny se chovají jako blbé krafky a konec vyšel naprosto dle předpokladu. Zbytečně dlouhé a o ničem, seriál to nikam neposouvá. Pokud jsem si všiml dobře, tak různé díly točí různí režiséři, zřejmě aby se dostalo i na jedonohé lezby a všechny další pohlaví. Pak výsledek vypadá, tak jak vypadá. Tenhle díl můžete klidně přeskočit, nic se tam stejně nedozvíte. Škoda času a vynaložených peněz. ()

johnsnow

Slabšia epizóda ale ono ani herná DLC predloha nie je práve najlepšia a nebyť tam pasáže kde Ellie hľadá liek a snaží sa pobiť pár zombošov a lovcov, tak je to dosť nuda. Toto bolo rozhodne fajn a záverečná kontaktná bitka so stalkerom bola cool, teším sa na ďalší part kde dôjde najväčší modafaka celej hry Dávid. ()

kubas369

7/10. Epizoda zpracovává rozšíření Left Behind, které samo o sobě neni moc akční na druhou stranu umně davkuje přítomnost s minulostí a celé to funguje na jedničku, bohužel tady jsme seklí celou dobu v minulosti a je to zbytečně dlouhý. Největší problém je v rozdílu hereckých schopností obou slečen, protože Bella naprosto dominuje o to víc je ten rozdíl markantní. ()

Hawkey15

Škoda, že tvůrci nezakomponovali i příběh spadlého vrtulníku a jeho posádky. A také jsem doufal, že episoda skončí přesně tou scénou, kterou skončilo DLC ke hře. Přemýšlel jsem jestli kvůli tomuhle aspektu dát 4, ale hlavní linka byla předána výborně i s rozsahem emocí, které jsem cítil při hraní. Pro mě osobně zatím jedna z nejlepších epizod, která znázorňuje jeden z nejsilnějších momentů hry. ()

husandaaa

Díl začíná na velmi emotivní vlně. Každý kdo hrál hru ví, jakým směrem se tato epizoda bude ubírat. Kdo ne, bude napjatě vyčkávat, co se přihodí. Tato epizoda nás v ději neposune o tolik napřed, ale představí nám opět kus srdíčka, který tento příběh má. Soustředíme se hlavně na Ellie a na její minulost. Nádherně se nám to přitom prolíná i s tím, čím si prochází teď. Je to věrný, vděčný a má to srdce. Mám teď obrovská očekávání od posledních dvou epizod! Už aby tu byly. ()

Fin_429

Upřímně nechápu, jak někdo může říct, že tohle byla nudná, né-li nejhorší epizoda seriálu. Vztah Ellie a Riley byl úžasný a připomínal mi, když jsme si s kamarády užívali v hamley's v Praze na Laser Game. Nebylo zde žádné tiché místo, tak jako bylo třeba v epizodě 3. Celkově to "odcejpalo".A na závěr, už tak skvělé epizody, sice kratší, ale o to emotivnější rozhodnutí Ellie začít operovat a pomáhat Joelovi, aby nepřišla o dalšího blízkého, jako to bylo s Riley. ()