poster

Mikrob a Gasoil

 • Česko

  Pomalu a zběsile

  (festivalový název)
 • Francie

  Microbe et Gasoil

 • Slovensko

  Mikrób a Gasoil

 • Slovensko

  Pomaly a zbesilo

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Microbe & Gasoline

Komedie / Road movie

Francie, 2015, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hwaelos
  ***

  Gondry kdysi patříval mezi moje oblíbence. Mám ale pocit, že kvalita jeho filmů je po Věčném svitu hodně kolísavá. Částečně to asi souvisí i s tím, zda točí svoje scénáře, nebo cizí. Sám sebe - mám ten dojem - nedokáže moc ohlídat. A přesně tak je tomu u Mikroba a Gasoila, snímku, který se rozbíhá do zbytečně moc směrů a ve výsledku je tak nějak o ničem. Ale atmosféra a dílčí nápady jsou sympatické a nepostrádá to godryovsky divnou vtipnost.(23.4.2017)

 • Vesecký
  ***

  Nevím, co si o tomhle filmu myslet. Idea tu jistě je a ty tři hvězdičky si to zaslouží. Počáteční filozofování, které se příliš nehodilo na čtrnáctileté kluky, sice přetrvávalo po celý film, ale postupně snad nabývalo s příhodami, jež kluci prožili na cestě Francií, smysl. Trošku přehnané uvažování dvou puberťáků, kteří se přestávají ohlížet na rodiče a chtějí nacházet svůj smysl života. Jak by také ne, když jedna matka je bigotní katolička a veganka, druhá matka nemocná tlustá primitivní žena. A tak si hoši vyrazili... Některé scény smysl trochu postrádají, ale koukatelné to je. Jednou.(25.3.2017)

 • Mates Hradecky
  ****

  Film pro dospívající děti a nedospělé dospělé. Velmi příjemná "cestovní" skorokomedie, kde se i smutné věci berou s nadhledem (smrt nemocné matky). Režisér si napsal vlastní scénář a nasypal do něj neotřelé nápady a scény - např. autodům na silnici. Velmi šťastnou ruku měl při volbě představitele Mikroba. Útlý chlapec s jemnými rysy, kterého si lidé pletou s dívkou, strhával pozornost zcela na sebe, jeho optikou jsme mohli prožít několik měsíců jeho života. Všichni dospělí tak působili jako zranitelné děti, která si nedovedou poradit ani s vlastním životem, ani s výchovou potomků. Audrey Tautou tak vlastně hrála opět Amélii, která se vdala a má děti a neví co s tím, tak se hroutí. Gondry se tak vrací v plné síle, poté co vyděsil své věrné diváky těžko kousatelnou Pěnou dní.(24.6.2016)

 • misterz
  ***

  Chápem, že tento film môže niekto brať ako nostalgické, no pritom zábavné obzretie sa na posledné záchvevy detstva, ktorými si prešiel každý z nás, no mňa to moc nenadchlo. Prvá polhodina snímku bola neskutočná nuda - chalaniská iba chodili sem a tam a riešili také obyčajné veci úplne obyčajným spôsobom. Kým konečne prišli k nápadu postaviť si motokáru a ísť s ňou na výlet prešla nejaká tá doba a ja som od nudy nevedel čo mám robiť. Je to škoda, pretože prostredie, ktoré oboch chalanov obklopovalo bolo načrtnuté veľmi dobre - dve svojrázne rodiny, v ktorých to chalani naozaj nemali ľahké, hlavne ten Gasoil. Nečudo, že obaja chceli ísť preč. Žiaľ v tomto smere sa ďalej nepopracovalo a tak tento ohromný potenciál zostal nevyužitý. Samotná road movie bola už trocha zábavnejšia, no aj tak neišlo o nič svetoborné. Vidím to na slabý priemer. 50/100(27.6.2017)

 • Radek99
  ****

  Michel Gondry natočil skoro normální film, místy dokonce i sociálně kritický...to jsou věci... '-) Jak už se dá od Gondryho čekat, dost originální konverze žánru road movie, něco mezi Svěrákovou Jízdou, Lynchovým Příběhem Alvina Straighta a Jeunetovým T.S. Spivetem, kde stejně jako Jeunet Gondry navíc přidává k road movie neobvyklý rozměr, totiž rovinu dospívání...originální mix...(téměř) žádné surrealistické pasáže...a zřejmě nejcivilnější snímek, který kdy Michel Gondry natočil...(10.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace