Jo Nesbø: Doktor Proktor a prdící prášek

Doctor Proctor's Fart Powder

Rodinný / Komedie

Norsko / Německo / Švédsko, 2014, 84 min

• blondboss

Síce produkcia na námet svetoznámeho spisovateľa Jo Nesba, avšak jedna z tých horších. Dá sa povedať, že je to proste uletená škandinávska hovadina, ktorej základom je nedomyslený a trápny fekálny humor, ale ktorá zároveň do seba vnáša pár komických, ale hlavne fantasy prvkov. V globále je to ale poriadny trapas. 40 %(13.4.2017)

• Malarkey

Nechápu, jak Jo Nesbo dokázal přeskočit z poměrně drsných kriminálek na pohádku o doktorovi, který vymyslel prášek, po kterém budete prdět tak, že odletíte až do oblak. Nicméně knihu jsem nečetl a věřím, že to může být legrace. Tady byla největší legrace hned první scéna s kočkou...zbytek už měl bohužel sestupnou tendenci. Přitom to mohlo být o trošku nekorektní a nemuselo to být vůbec zlé.(31.12.2018)

• kaylin

Chvíli jsem si i říkal, že by ten nápad mohl být vlastně i docela vtipný, že by mohla být sranda sledovat nějaký takový film, ale i když jsem knihu nečetl, tak film mě rozhodně neoslovil. Jako kdyby Jo Nesbø měl už příliš thrillerů, a prostě si odskočil někam, kde to mělo být trochu pošahané. Moc není, ale hlavně to ani není moc zábavné. Minimálně v tom filmovém provedení.(10.11.2016)

• numan

Ujetá skandinávská pohádková komedie pro děti o prdění podle knížky, kterou napsal oblíbený detektivkář Jo Nesbø. Povýšit fekální humor na hlavní téma filmu ostatně nemohl nikdo jiný než skandinávci, tak nějak to vyprdlo z jejich kultury. Filmařsky rutinní profesionální práce, takže kromě "skandálního" farty příběhu nic překvapivého. Ovšem v našich školách se teď po české premiéře bude asi mnohem víc prdět. Chudáci kantoři....(6.11.2015)

Rozpočet NOK 42miliónovTržby Celosvetovo $5,252,000▐ Otravnejšie než rádoby podobné americké "prdácke" rodinné komédie. /20%/(19.10.2017)