Jo Nesbø: Doktor Proktor a prdící prášek

Doctor Proctor's Fart Powder

Rodinný / Komedie

Norsko / Německo / Švédsko, 2014, 87 min

• numan

Ujetá skandinávská pohádková komedie pro děti o prdění podle knížky, kterou napsal oblíbený detektivkář Jo Nesbø. Povýšit fekální humor na hlavní téma filmu ostatně nemohl nikdo jiný než skandinávci, tak nějak to vyprdlo z jejich kultury. Filmařsky rutinní profesionální práce, takže kromě "skandálního" farty příběhu nic překvapivého. Ovšem v našich školách se teď po české premiéře bude asi mnohem víc prdět. Chudáci kantoři....(6.11.2015)

• blondboss

Síce produkcia na námet svetoznámeho spisovateľa Jo Nesba, avšak jedna z tých horších. Dá sa povedať, že je to proste uletená škandinávska hovadina, ktorej základom je nedomyslený a trápny fekálny humor, ale ktorá zároveň do seba vnáša pár komických, ale hlavne fantasy prvkov. V globále je to ale poriadny trapas. 40 %(13.4.2017)

• PlayEasy

Tento film je sice poměrně vtipnej, ale je to kýč. Zkrátka film, který nemá kvalitu pořádnou režií a dobré obsazení. Tento film je prostě jednoduchý a poměrně odflinknutý. Těšili jsme se po přečtení knihy na film a větší zklamání jsme ještě nezažili. No... i když anakonda se nám líbila:) Knihu doporučujeme film, ale ne. Je to taková hloupučká komedie. Ale občas se u toho zasmát můžete ne tím že, je to "vtipné", ale jaká je to blbost.40%(16.11.2017)

Rozpočet NOK 42miliónovTržby Celosvetovo $5,252,000▐ Otravnejšie než rádoby podobné americké "prdácke" rodinné komédie. /20%/(19.10.2017)

• kaylin

Chvíli jsem si i říkal, že by ten nápad mohl být vlastně i docela vtipný, že by mohla být sranda sledovat nějaký takový film, ale i když jsem knihu nečetl, tak film mě rozhodně neoslovil. Jako kdyby Jo Nesbø měl už příliš thrillerů, a prostě si odskočil někam, kde to mělo být trochu pošahané. Moc není, ale hlavně to ani není moc zábavné. Minimálně v tom filmovém provedení.(10.11.2016)