Roger Waters: The Wall

• Velká Británie Roger Waters: The Wall (více)
Hudební / Dokumentární
Velká Británie, 2014, 155 min (Alternativní 127 min)

Roger Waters The Wall je hudebně-zážitková road movie, která zachycuje světové koncertní turné zakládajícího člena legendární britské skupiny Pink Floyd v letech 2010 až 2013. Záběry, pořízené ve třech městech na dvou kontinentech, putují mezi 150 metrů dlouhým jevištěm a zákulisím, ze kterého vše exkluzivně komentuje sám Waters. Divákům se naskytne pohled na úchvatnou hudební a vizuální show, ve které nechybí pyrotechnika, bohaté projekce a před zraky rostoucí monumentální zeď. Waters při tvorbě ohromující rock'n'rollové show doslova zhmotnil vlastní imaginaci a protiválečné vize – stejně jako původní dvojalbum rockové opery z roku 1979 nese i film silné pacifistické poselství a stopuje Watersovu osobní minulost, kterou tvrdě zatížila otcova a dědečkova smrt ve světových válkách. (Aerofilms)

ilias

Idealismus je fajn. U podobnejch filmů se těžko hodnotí provedení, protože člověk má tendenci přidávat body za obsah. A protože souzním s jeho myšlenkou, dávám o trochu víc, než jak mě to bavilo. ()

Pibi(kus)

Mistrovské dílo. Skvělá a nenapodobitelná hudba, která je doprovázena Watersovým silným příběhem. Takových lidí je velmi málo. ()

yntelygent

Pink Floyd si odjakziva potrpeli na vizual pri koncertoch,v podstate ich tie projekcie preslavili a v kombinacii s kvalitnou muzikou tam neni co riesit,,,jasnych 5 hvezd,CZ titulky mi sice miestami pripadali,ze rezia pri titulkovani pozerala uplne iny film,ale na vysledny dojem to nema vplyv.Skoda ,ze sa na podobny projekt nedali presvedcit brnenski Progress 2... ()

Deadmann

Koncert a celá vizuální podívaná jsou samozřejmě špičkové, o tom netřeba diskutovat. Stejně jako ostatním, i mě trochu vadily strojené dialogy a citové vyděračství (ale to je holt Roger Waters) a zejména nesmyslně přeložené (přebásněné?) titulky textů. Naštěstí je znám víceméně nazpaměť. Závěrečný pokec s Masonem docela pobavil. Škoda (i když se to víceméně dalo čekat), že se nedostalo i na Davida Gilmoura, který v rámci tohoto turné odehrál s Watersem v londýnské O2 Areně Comfortably Numb. ()

KeepVerve

Neskutečná podívaná! I když je fakt, že v konečných titulkách měli chybu...paní narozena v roce 1855 v Československu je blbost...ale to je detail :) ()

jfaba

Nehodnotím. Vizualizace za *****! Ale nejsou to Pink Floyd. Ta hudba zní jinak. A to platí i u Davida Gilmoura. ()

blondboss

Pink Floyd nie je síce moja srdcovka, ale niektoré piesne sú naozaj úžasné, takisto ako vyzeral byť coolový aj ich koncert. V rámci hudobnej dokumentaristiky jeden z tých zaujímavejších snímkov dokonca aj s povojnovým mierovým posolstvom. Avšak mne ako nie zarytému fanúšikovi tejto kapely to neprišlo ako nejaký výnimočný kúsok. A hviezdičku dávam dole aj za to, že neodznela moja obľúbená skladba High Hopes. 60 % ()

kolly13

Božská hudba, strující show koncertu a charismatický Waters. Ale nějak mu nevěřím pózy a dokumentární styl mi tu prostě nesedí. No nic, jdu si pustit Floydy. ()

hufnagel

Vyrastal som na hudbe Pink Floyd a Roger Waters príjemne prekvapil v tomto dokumente svojim emotívnym prístupom.Je to človek pacifista hudobník s veľkou dušou. ()

prometheusll

Bez pochyb nejlepší kinový film za poslední léta. Parádní zvuk, parádní kvalita kamery a špičkové záběry. Jako největší mínus beru české titulky k textům, které vůbec "nevýprávěli" to, o čem ta daná píseň je. Celkově poslední rozhovor s Masonem byl velice syrový, ale to už je jen a jen problém jich samotných, co se kdysi stalo. Parádní byla též "tůra" po bojištích 2.sv. války. Nu, upřímně doufám, že filmeček výjde na Blu-Ray :-) Doporučuji! 👍 ()

framil

Svátek hudby...Legenda...Kult...Vynikající,nadčasová hudba.Pink Floyd je kapela mého srdce.Při vší úctě ke skvělému Gilmourovi nutno říct,že Pink Floyd = Waters.A The Wall je vlastně hlavně jeho projekt.Koncert je vynikající,a Roger důstojně uzavřel téma o svém otci,který padl ve valce.Toto téma se jako červenà nit táhlo celou jeho kariérou.V závěru koncertu naskakovala husí kůže.Dnes jsem prožil hudební nírvánu...A po dlouhé době jsem zažil vyprodané kino. ()

pps

Strhující zážitek. Husí kůže od začátku až do konce. Monology mohly vpravdě ty, co přišli jenom na koncert, trošku nudit, ale když má člověk tak barevnou (nebo spíš černou) rodinnou historii jak Waters, cítí nutkání si tu zlost někde vylít. V hudbě texty, na pódiu křikem, ve filmu citovými vlogy. Osobně jsem si užil každou jednu cihlu z pečlivě uloženého celku. Teď mě mrzí už jenom to, že jsem to neviděl live. ()

bjehna

Fantazie...mohutná show v pozadí s excelentní hudbou. Je to zážitek.. a na živo to musí být špička. Roger Waters je hudební génius a je to v jeho dílech znát. 98%. ()

the_weaver

Silný filmový (auto)portrét ukazujúci Rogera Watersa ako egocentrického zakomplexovaného utopistického anarchistu a showmana prahnúceho po obdive. A tiež to, že si ten obdiv dokáže vydobyť (aj) prostredníctvom poriadania veľmi efektných koncertných predstavení.↵  Vstavané road-movie na mňa vôbec nezapôsobilo zamýšľaným spôsobom - vyvolať emócie či súcit s Rogerom ako obeťou globálneho politického boja. Jednoducho mi ten jeho pohľad nedával vôbec zmysel. Miesto toho, aby bol hrdý na prínos jeho predkov k mierovému usporiadaniu Európy (v ktorej mohol potom urobiť ohromnú kariéru), plače na ich hroboch plný hraného smútku a nepochopenia zmyslu ich obety.↵  ↵  A ešte jedna vec by ma zaujímala (ako nepamätníka 70. rokov). Ozaj sa za 40 rokov tak významne zmenila spoločenská atmosféra z prísnej disciplíny na uvoľnený liberalizmus (možno aj s prispením Pink Floyd), alebo je len Roger Waters tak neprispôsobivý (autorite, disciplíne, okoliu)? Aha, jeho tri rozvody ponúkajú odpoveď. ()