Gomen ne seišun (TV seriál)

Saving My Stupid Youth

ごめんね青春!

Gomen ne Seishun! Regret from My School Days

Gomenne Seishun

Sorry Youth!

(neoficiální název)

Komedie

Japonsko, 2014, 10x54 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

Zábavný příběh ze středoškolského prostředí. Heisue byl naivní a obtěžkaný svým hříchem, Risa byla drsná a dokázala být útěchou nejedné duše, která zhřešila. Neřeší se zde jen problémy žáků, ale také dospělých, a že každému něco v té jeho hlavě šrotuje. Naštěstí místo srdceryvných scén se spíše dočkáme komedie, takže se seriál hodí jako odpočinková záležitost, kdy nechcete být rušeni tragickým životem ostatních. Ano, i zde se najde nějaké drama, ale naštěstí se nejedná o nic, kvůli čemu byste museli protáčet oči v sloup a zacpávat si uši. A nakonec je to vlastně i docela roztomilý příběh o lásce.(6.12.2015)

Správně tržená školní série, která svojí svérázností, humorem, osobitostí dává vzpomenout na silné stránky humoru (těžce ovlivněného mangou, anime), těžící z problematiky školního života. Naivistický učitel Heisuke by byl celkem v pohodě (nebýt minulosti), bratra (jenž má za ženu bývalou gravure idol), aktivního otce, který se hodlá znovu oženit. Ještě že mu útěchu poskytne bohyně milosti Guanyin (beroucí na sebe podobu Heisukeho matky), rovněž působí jako vypravěč celé série. Humor a charaktery mnoha postav si určitě oblíbíte, zasmějete se často nejen díky střetu odlišných škol (je to pecka, když Japonci objevují kouzlo koedukace pouze 350 let po Komenském), náboženství, ale také narážkám na typické japonské sociální problémy (osamělost, absence smysluplných vztahů, nízká porodnost atd.). Rozhodně velice povedená série, Japonci měli skutečně silnou sezónu 2014 a po delší době u mě poraží korejskou produkci na poli tv seriálů.(31.1.2015)