Emily Taylorová je jedinou dcerou proslulého krejčovského mistra z Philadelphie. Sama je šikovnou švadlenou, hrdou na své řemeslo. Životní sílu jí dodává i velká láska k sympatickému Leo Jamesovi z Evropy. Blíží se Vánoce a on jí odhalí svou skutečnou identitu, je princ a dědic trůnu v malém evropském království Cordino. Pozve ji na svátky k nim domů, aby ji představil své královské rodině. Královna Isadora však o Emily nechce ani slyšet. Tvrdí, že se Leo jako člen královské rodiny nemůže oženit s ženou, která nemá šlechtický původ. Královna před Vánocemi pozve do paláce Leovu bývalou přítelkyni Natashu, vévodkyni z Warrenu. Doufá, že přítomnost mladé šlechtičny vyvede z míry nejen Lea, ale i skromnou Emily, která se v cizím světě necítí dobře a jasně si uvědomuje, že do vznešené královské rodiny nepatří. Do Štědrého dne zbývá už jen několik hodin a Emily si není jistá, zda její velká láska k Leovi vydrží tuto náročnou zkoušku. (TV Nova)

viky13

Každý, kdo viděl alespoň dva filmy z produkce televizní stanice hallmark, musel přesně vědět, co očekávat. Já už jich viděla dost a téméř vždy jsou to dvou či tří hvězdičkové počiny. A stejně si o vánocích pustím další, protože u těchto filmů nemusím přemýšlet. ()

allegria

Nikdy bych nevěřila, že mě nakonec budou dojímat popelkovské příběhy s kýčovitou kulisou, nevěrohodným příběhem a předvídatelným koncem. Ale co naplat, užívám si to. A Jane Seymour byla fantastická. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

wdc

Nepovedl se výběr herce, nehodil se k živé, sympatické a emoce vyzařující herečce + královské prostředí na mě dojem neudělalo, proto celkem **. ()

JJaannee

Dalo se na to koukat. Děj byl hodně předvídatelný. Tyhle filmy nemají snad žádnou jinou nápaditou myšlenku..škoda.. ()

Iceman7Svk

Príjemný film na fakt super oddych :-) Síce Od chvíle keď jej povedal, že je princ a pozval ju k sebe do kráľovstva vedel som ako to cele dopadne... ako to bude prebiehať ako to skonči kto bude proti a že tam bude žena s minula. Síce to bolo až priveľmi predvídavé no také sú tie tkz. královske romantické filmy ;-) Oddýchol som si. Môžem povedať, že film mi spríjemnil zvyšok neskorého večera. Dávam 3 hviezdičky Viac by som sa dať nedovážil. ()

Jirkacek

Když člověk dostane chuť na něco sladkého, sní čokoládu, bonbon, oplatek či jinou pochutinu. Když člověk dostane chuť na odpočinek u nějakého filmu a nechce nic řešit, nad ničím přemýšlet, pustí si nějakou komedii nebo romantiku. Snímek Královské vánoce sliboval oboje, tak jsme si doma řekli proč ne a šli jsme do něj. Hned na začátku jsme se dozvěděli, že se jediná dceruška proslulého krejčovského mistra z Philadelphie zamilovala do prince a dědice trůnu maličkého království na jihu Francie. První kokino jsme měli za sebou a následovalo jedno za druhým, až jich bylo moc a byli jsme přeslazení jako krabice kostkového cukru. Sblížení se s personálem, obyvateli královského městečka a také některými jinými šlechtici a tak dále....Že všechno dobře dopadlo bylo jasné od začátku a to naprosto ve všech ohledech a směrech. Zkrátka vše bylo až moc nepravděpodobné, krásné a romantické - ale vlastně proč ne, vždyť právě o to nám šlo, oddychnout si, dokonce jsme se i zasmáli a na nudu nebyl během královských vánoc čas. Dávám průměrné tři hvězdy ***. ()

Oxytocin

"Nikdy není pozdě, pokud jde o lásku"... Tento film má trochu daleko k tradičním Vánocům. Odehrává se na zámečku v období Vánoc, kde však sněhu se nedostává. Snímek odpovídá kombinaci několika filmů, kdy citově chladná a zahořklá matka nepřeje partii, kterou si přivedl domů její syn, který by se měl ujmout královského trůnu a najít si odpovídající protějšek (např. Příšerná tchýně, ...). V průběhu filmu je několik romantických chvilek. Výsledkem je odpočinkové koukání, při kterém se dá vypnout mozek. ()

splaty

Na TV film slušné. Sympatičtí hlavní hrdinové, a že to bylo předvídatelné? No jistě, snad se stačí podívat na upoutávkový plakát. Copak někdo čekal Jessicu Fletcher či nosorožce? ()