Sukničkář

(neoficiální název)

Practice Makes Perfect

Komedie

Francie, 1979, 104 min

Nevím, jestli šibalský úsměv stárnoucího Jeana Rocheforta ospravedlní skutky, které jeho postava činí. Když ale odhlédneme od morální stránky, jde o svižnou komedii, u které se nudit v žádném případě nebudete.. Když vás bývalá žena nenahání, protože ví, že vás zrovna hledá ta současná, a vy jste zatím u nové... EDIT po zhlédnutí s původním dabingem: Frej ve druhém je dobrý, Schánilec v prvním taky. Ale ostatní hlasy a obsazení v původním jsou prostě zajímavější (Bohdalová, Lábus, Sejk, Moravec).(10.10.2016)

Jean Rochefort tam od začátku lítá mezi těma svejma samicema jak hadr na holi, ale samozřejmě ženskou a tramvaj nikdy nedoběhneš, takže přibývá výser za výserem a divák se skvěle baví. Film obsahuje všechno co máme na sladkých pusnkách z Francie rádi, skvěle napsaný dialogy, situační humor, dobře zahraný party, jen scénář jako celek mě přišel moc urááá.(30.7.2016)

Sukničkář má sice lehkomyslný název, ale jde v podstatě o životní drama chlapa, který se nedokáže usadit, je otrokem svých choutek jako Belmondo ve filmu Veselé velikonoce. Tady to ale není taková sranda, spíš je vám toho chlapíka líto. On ale bezkonkurenčně stíhá rozdělit čas mezi bývalou, současnou a možná budoucí manželku, zároveň si rozjet něco nového. Názorně vidno, že ač se člověk snaží sebevíc, kvantita kvalitu nenahradí. Pěkný film. 80%(7.6.2018)

• Oskar

Velké zklamání. Je mi líto, ale od francouzské komedie v režii deBrocy a podle scénáře Michela Audiarda, nota bene s "Angličanem mezi Francouzi" Rochefortem, jsem prostě NĚCO čekal. A dostal jsem následující: Pracovně vytížený hrdina musí dělit volný čas mezi několik žen. Hm. Už se smějete? Tak vidíte. Jako výchozí situace to není špatné, ale chtělo by to nějakou pořádnou komplikaci. Ve druhé polovině je sice zaděláno na něco ve stylu staré české komedie Muži nestárnou, ale vyšumí to do ztracena a zase nic nepřijde. Špatný film to není, ale moc zábavný taky ne. 40%(22.3.2006)

Příjemná a trochu nostalgická komedie. Na záletníka to sice nemá, ale místo třeštění ve stylu italských komedií je zde tak trochu smutek a nostalgie a proto je možná spousta lidí, očekávajících v tomhle filmu "srandu" ve stylu klasické francouzské komedie let šedesátých až osmdesátých zklamaná až znuděná. Pro mně to je film, který ukazuje, že snaha stihnout vše je prostě marná a hlavně - vede do pekel, pokud se člověk nedokáže zastavit a věci poněkud přehodnotit.......(22.5.2016)