Vymítání Molly Hartleyové

Horor

USA, 2015, 96 min

Matt Venne

Jonathon Cliff

Na to, že nemám moc rád podobný typ filmů, mi toto celkem sedlo. Všechny mně totiž připadají na jedno brdo. Někdo je posedlý, pak přijde kněz, nic se nedaří a nakonec dobro zvítězí ale s otevřeným koncem. Podobné je to i s Molly. Jako plus jsou tady celkem sympatické ksichtíky, povedené masky a prostředí sanatoria pro duševně choré. Takže nakonec spíše spokojenost.(24.11.2015)

• pornogrind

Hned začátek filmu mě docela zaskočil a já jsem si říkal, že hned první film letošního roku, kterej zkouknu vypadá na odpadovou záležitost. Úvod prostě nevyšel a působyl ( nechtěně ) trapně. Hlavní podíl na tom má otřesná práce maskérů. Posedlá oteklá brambora působila fakt komicky. Samotná posedlá Molly Hartley na tom nebyla o moc líp, ale rozhodně o něco lepší maskérská práce než na začátku, ale i tak je to bída. Příběh originální moc není. Není divu. V exorcistickým žánru už asi moc originální příběh moc vymyslet nejde. Ale originální a nápaditý scény určitě. A tady jich pár máme za což chválím. Kamera byla taky celkem gut a hudební stránka filmu se taky celkem povedla. Za to herci jsou průměrní. K tomu ten né příliš povedenej konec, kterej se sice snaží být aspoň trochu originální, ale tady to bylo šlápnutí vedle. Konec to prostě zabil. Ale musím uznat, že po úvodních rozpacích z toho není takovej průjem jak se zdálo ze začátku. Oproti nedávno viděnému The Vatican Tapes je tohle exorcistickej majstrštyk. Oproti klasickýmu Vymítači tohle zase působí jako 5 krát vyluhovanej čaj. Ale to většina vymítačskejch filmů. Něco mezi 2 - 3 hvězdama.(1.1.2016)

The Exorcism of Molly Hartley!!!Začátek sice vypadal jako parodie na Scary Movie 2 a místy bylo až příliš znát, že tvůrci operovali s menším rozpočtem, jinak ale skvělá práce, jak s maskami, tak s napětím nebo i slušným, leč klišovitým příběhem.Tomuhle jako řikám DVD hororový béčko jako řemen, kdy i s nulovým rozpočtem a bohužel s herci, který by měli asi problém zahrát i kupování rohlíků dokážete natočit horor, který je atmosferický a místy neskutečně děsivý.Škoda, že takových scén jako je např. přichod Molly do sanatoria, kdy drtí tu recepční...ty jo, to mělo grády.To se sice Monroeovi prostě nedaří udržet celou stopáž, ale i tak má můj respekt, že s tak příšernými herci dokázal zázraky.Tohle by měl vidět Neveldine se svym tragickým Vatican Tapes a jeho Hollywoodským ansáblem, jak jim nakopal zadek obyčejný DVD horor na plný čáře.Kdyby to nemělo místy opravdu hrozný herecký výbuchy, dal bych i 4* ale už jen ten začátek prostě nešel.Dát do rukou tomuhle režisérovi víc peněz a herce, který neválej v reklamě na Persil, bude to lambáda.65%.(27.10.2015)

Krásná a posedlá. Kam až moje filmy posedlá paměť sahá, nevybavím si horor, který by pojednával o muži (teď nemyslím nějaké dítě mužského pohlaví), který by byl posedlý Satanem. U ženských to zřejmě funguje lépe. Asi nemá smysl se nějak obšírně zaobírat starším spřízněným snímkem "Haunting of Molly Hartley", na nějž tenhle do jisté míry navazuje. Herečku z původního filmu vystřídala jiná, změnil se i režisér, došlo také k výraznému zlepšení technické stránky filmu. Den po svých 24. narozeninách je Molly Hartley obviněna, že v nepříčetnosti u sebe doma zabila dva mladé lidi. Je umístěna do církevního psychiatrického ústavu Clovesdale, kam byl před časem hospitalizován i mladý kněz Barrow, který při exorcismu selhal a padlo na něj podezření, že zapříčinil smrt posedlé ženy. Přesto je jediným, kdo může zastavit příchod Satana. V polstrované cele svede litý boj s rohatým. Z filmografie režiséra Steva Monroea za pozornost stojí hlavně jeho přínos pro exploit subžánr v podobě dvou pokračování Plivnu na váš hrob. Často střídá celkem snesitelné filmy s podřadným šunty. Tenhle jeho další subžánrový počin, který sahá až ke kořenům "Vymítače kundy", je příjemným zpestřením. Film střídá své nálady, uzme si něco málo z erotiky, však na to má patřičně atraktivní herečky, uprostřed dojde na obřad vymítání, který nebyl ani tak napínavý, jako spíše úžasně hravý, do závěrečné třetiny spadá výrazný dějový zvrat a zbytečně béčkový dojezd s povinným závěrečným záběrem, který už prostě k hororům tak nějak patří, a ani Monroe jej nevymýtil. Když Monroe natrefí na dobré produkční zázemí, mají jeho filmy pěkný vizuál a kvalitní technickou stránku. Tenhle je jedním z nich. Přísná kritéria snesou masky, gore je méně, ale také vypadá zdařile. Záporem byl pro mě dějový zvrat, který odhaluje vůdce satanistického kultu. Od toho okamžiku film silně spadne do standardně béčkového pojetí, ze kterého se už nevymaní. Ovšem pozor, z větší části tenhle horor šlape, nenudí, baví. Casting si dal záležet na obsazení. K vidění jsou velice píchatelné herečky. Ta hlavní, Sarah Lind, hraje sice postavu o dekádu mladší, ale není to znát, je neokoukaná a zajímavá tím, jakou hereckou proměnou prošla. Ve scénách, kdy je normální a neposedlá, hraje blbě, ve scénách, kdy s ní lomcuje Babiš, je dokonalá. V roli kněze odněkud vyštrachali Devona Sawu, jehož všechny filmy po Nezvratném osudu většina diváků spolehlivě ignorovala. Jeho herecké vzkříšení proběhlo zdárně. U hororů se tak nějak nehledí na super propracovaný scénář, tentokrát postačilo, že to ostatní mělo správný (ďábelský) poměr. 90%(4.3.2016)

Ani mizerný, ale ani dobrý. Hlavně opět nic novýho. Po úvodu a mrtvolách ve vaně jsem si říkal, že by to mohlo být hodně dobrý, ale nakonec se ve stejném duchu nepokračovalo, což je škoda.Od S.R.Monroea je to docela zklamání, i když přiznávám, existují horší žánrovky. Matroš jen pro fanoušky vymítačských klasik. 50%(9.10.2015)