Temná strana dveří

• Velká Británie The Other Side of the Door

Maria žije se svou rodinou v exotické Indii. Vede šťastný život až do dne, kdy její malý syn zemře při autonehodě. Zoufalá Maria zjistí, že existuje prastarý rituál, který umožňuje živým navázat kontakt s mrtvými a rozloučit se s nimi. Cestuje tedy do starověkého chrámu, kde jsou dveře střežící dva světy. Zničená matka neposlouchá varování, aby dveře nikdy nikdo neotevíral, a naruší křehkou rovnováhu mezi životem a smrtí. (LIVINGDEAD)

Ace.A.T.L.

Celkem fajn horor. Překvapilo mě, jak akorátně temný to je. Sice je to tak, že už lekačky neuchvátí, protože aktivní divák hororů pozná chvíle, kdy "něco" přijde, ale i tak je to super. Strážkyně duší je správně bubácká. Atmosféra filmu je dost ponurá a správně vygradovaná. Zatím jsem to viděl 1x a zatím to na víc, než na 3* neni, ale uvidím po dalším shlédnutí. Takže za mě 3* a DOPORUČUJU ()

brasek

Škoda, že snímok nemal vygradovanú atmosféru a napätie okorenené poriadnou dávkou indického mysticizmu. Miestami pokus o celkom slušnú ducharinu a lakačky... na druhej strane neprepracované a z hororového hľadiska podpriemerné sekvencie. Hodnotím zlatým stredom, kedže nemôžem napísať že som sa nudil. ()

Saxos odpad!

Život a občasné sledování pokusu o horor - to je teprve pořádný horor. Naše hrdinka na tom byla celkem špatně: dlouhodobý pobyt v cizí zemi, nehoda spojená se smrtí jednoho z dětí, manžel pořád v práci a ona v domě s otečkovanou hinduistickou čarodějnicí, nějaký ten pokus o sebevraždu, k tomu dobré zobání od doktora. Žádná sláva. Celkově spoustu divností: manžel, nějaký podnikatel nákup-prodej, ale místo moderní techniky používá jen bedýnku na krku a k skladovému hospodářství asi kroužkovaný sešit; naše madam "psychické problémy" podnikne sama výpravu do opuštěného chrámu někde v indickém vnitrozemí, vybavena svetříkem, krabičkou sirek a párem svíček; po pralese běhá, jak srna, ale s orientací a schopnostmi SEa, Air, Land týmu; kolem domu všechno schne, jak na Sahaře, zvířátka kapou, jak dinosauři, ale pesan vesele žere, jen trochu víc kňourá; Lucy není nic divné, piáno hraje samo, plyšovej tygřík cestuje domem, vše si žije vlastním životem, dcerka pokousaná, jak od stafordšírského bulteriéra, kolem domu spousta bubáků, ona však dle vlastních slov "je mi dobře, v pohodě, něco na mě leze". Ani pracovitý taťka není pozadu, není mu divné, že kolem domu zmizela flora i fauna, dokonce ho nechá klidným i neplánovaná poslední koupel služky v jezírku, vše maximálně komentuje "ahoj holky, děje se něco??". Klady: lol, i jeden fungující mobil se objevil, takže signál byl. Nikdy více. ()

v0jt1s3k

Nebylo to špatné, i když teda některý jekot byl až moc :). Ale celkově poslepované z x předešlých filmů, namátkou starší Hellgate. ()

Mesmeric

Ušlo to. Na dnešní dobu vzácnost v podobě normální kamery a ne třepotající se obraz nějaké usmrkané krávy s pokročilým Parkinsnem. Kdo má rád klasické lekačky, tak ten ať se raději ani nedívá. Příběh je netuctový, ale dal se pojat rozhodně lépe. V kategorii soft hororů, kdy ty genitálie prostě neuvidíte, dávám solidní trojku. ()

GasRabbit

Vskutku nic moc film. Je to spíš trapné než děsivé. Hlavní hrdinka je kravka, co vypustí svého mrtvého synáčka do světa živých, i když byla výslovně varována. Taková nuda, že to už nejde. ()

Wez

Tak tento film se mi velice líbil!!!Herecké výkony byli dobré-hlavní hrdinka super(i když v TWD jsem ji ůplně nesnášel),a co mě fakt dostalo,tak indické reálie,rituály a exteriéry-sice je to klasická duchařina,ale dobře natočená..I děj bych považoval za velice dobrý a konec potěšil...Já jsem se u toho dobře bavil!!P.S.-tady v různých recenzích čtu,že tam nebylo nic vidět a tak-asi se dívali na nějakou kinoverzi,protože já jsem si to stáhl normálně z netu a vidět bylo všechno ůplně v pohodě ()

RavenSpector

Není to originální, není to ani moc strašidelné, ale bavil jsem se a čtyři hvězdy dávám z trucu, protože film si zaslouží o něco víc, než 53% hodnocení zdejších rádoby odborníků na horory. Ano je to totální vykrádačka, ale povedená. ()

reccal

Neobvyklé exteriéry sice film oživily, ale nezvrátily tu neskutečnou nudu a šeď. Lekla jsem jsem dvakrát, konec klišoidní hrůza... ()

fabregas1

A máme tu směsici hororových klišé, které u mě celkem obstály, proto tento film nehážu do koše, ale být váma moc velké nároky si nedělám. Film nemá zase tak vygradovanou atmosféru a hlavní postava je pizda, ale nudit jsem se nenudil. Lekačky, šramot a stíny proběhly, tak budu hodnej a dám za tři. ()

thorax65

Nic moc jsem od toho nečekal, o to víc jsem byl překvapen. Sice 100x provařený téma, ale svěže natočené. Bohužel postavy nehrály skoro nic, ťuhýci mi přišly poměrně voskoví. Ale byly tam 2 celkem dobrý lekavky a to už se moc nevidí. Takže za mě jako yo. 60/100 ()

Fritaaa

Ale, ale, copak? Žádné laciné lekačky, žádné upištěné krávy a místní publikum je nespokojené? To se dalo čekat, dostanete neokoukaný děj a najednou nevíte, co s tím máte dělat. No, já vám řeknu, přestat kraviny jako Ouija hodnotit pěti hvězdičkami a nebát se ocenit něco nového. ()

Slack

Ale vôbec to nebolo zlé.Taká celkom fajn zlovestná atmosféra z toho sálala. Ľakačky boli solídne. Aj príbehová linka - možno už miliónkrát použitá inde bola vďaka indickej kultúre znesiteľná. Rukaté strašidlo bolo pre mňa veľmi originálne. Byť to trochu krvavejšie, dám bez váhania o hviezdu viac. ()

Martin29

Hodně slabé jediné co se dá pochválit je prostředí Indie. Z 97 procent se film odehrává ve tmě takže nejde nic vidět. Na to, že to produkoval Alexandre Aja zklamání. Díky za titulky mirinkat ()

Mrliš

Průměrný horor, který nepřináší nic nového. Jen se veze na obří vlně stejných filmů. Je to jak přes kopírák. Pořád dokola někdo umře a pak se vrátí v té zlé formě ze záhrobí. Z počátku ducha nebo démona vidí jen malé dítě a pak i ostatní. Hmm... není víc co dodat. ()