Temná strana dveří

Horor

Velká Británie / USA / Indie, 2016, 96 min

Alexandre Aja, Rory Aitken

Baxter

Psychologické drama rodiny poznamenané traumatem ze ztráty syna se postupně promění v klasický bubufilm. Zajímavostí je využití indické mytologie ohledně světa živých a mrtvých. Tématicky se film poněkud kryje s Kingovým Řbitovem zviřátek, kde byla využita magie indiánská. Obě ale fungují stejně - mrtví se již nevrací takoví, jací byli. Hlavní hrdinka je klasická blbka, co by slíbila naprosto vše, ale pak slib stejně poruší (nu, bez toho by tenhle film neměl bubupokračování). A za chyby se platí, což zjistí hned několik postav. Byť ani tahle duchařina není nijak strašidelná (nepočítám lekačky, ty zvládne každý a většinou fungují vždy), celkově jsem měl z filmu dobrý pocit. Kamera, hudba, indické lokace, tajemný les, chrám a umírněné využití počítačových efektů. Jo a malá dítka, co chtějí zaříznout své rodiče, se počítají! Celkově dávám 3,5*, i když se k filmu již nejspíš nevrátím.(14.6.2016)

• peetriss

Johannes Roberts mně dokázal vyrazit dech svým 47 Meters Down, Temnou stranou dveří to bohužel nedokázal zopakovat, přestože nepůsobí úplně bezradně a jisté řemeslné kvality uznávám. Svým dějem mě však nedokázal zaujmout, navíc těmi duchařinami jsem už opravdu přesycen.(24.9.2016)

• silentname

Čo môže človek k tomuto klenotu vôbec povedať? Myslím si, že som už dávno nevidel horor, ktorý by bol jedno veľké chodiace klišé a vôbec nedokázal budovať atmosféru. A miesto toho robil len staré známe ľakačky, ktoré sú už neskutočne otravné a únavné. V prvom rade bol film neskutočne nudný, maximálne režijne odfláknutý a jediné dobré postavy tohto filmu sú pes Wilson a komorná Piki, ktorí tomu aspoň niečo trošku dodávajú. Inak mám pocit, že všetko ostatné nefunguje, alebo sme videli miliónkrát predtým a bolo to otravné už vtedy. Takisto ako pri ďalšom tohtoročnom hororovom fiasku s názvom The Darkness. Neviem ani čo povedať. Len nuda, frustrácia a postupom času aj absolútna nechuť to dopozerať. "The Other Side Of The Door" rozhodne fanúšikom hororu neodporúčam a radšej by som povedal, aby si pozreli niečo iné. Niečo, kde sa atmosféra duchariny vie oveľa viac dostať do povedomia. Z tohto roku podľa mňa asi najvýraznejšie uspeli v tomto žánri Before I Wake alebo The Conjuring 2: The Enfield Poltergeist. Takže radšej si pozrite tie. Hodnotenie: D-(6.10.2016)

Pro mě asi tak na úrovni Out of the Dark. Taková průměrná konzumní duchařina, která sice ničím nepřekvapí ale taky neznudí. Alergickej ale začínám byt na za zádama stojící rozkládající se děcka a taky děcka s protaženým xichtem, to už mi pije krev a připadá mi to vyloženě klišoidně trapné. Na jedno podívám jakš takš fajn. 55%(4.6.2016)

Zúfalá žena po tragickej smrti milovaného syna nerešpektuje varovanie a otvára v jednom zo starých indických chrámov bránu do sveta mŕtvych. Tento krok ohrozí nie len ju samotnú, ale i všetkých ľudí v jej blízkosti. Zasadenie do Indie považujem za správny krok. To že nebol plnohodnotne využitý potenciál mystiky tejto kultúry je už druhá vec. Myslím že sa z toho dalo vyťažiť viac. "Other side .." je naozaj kvalitne spracovaná ducharina, dostavili sa aj pasáže s pomerne hutnou atmosférou či mnou pri subžánry duchariny najviac vyhľadávané lakačky. Bohužiaľ či mali veľký súvis s prejavom temnoty, s tým už tak veľmi istý nie som. Snaha o vyvolanie laku v podobe "nečakaného" záberu na stojacu postavu za chrbtom osoby mi proste príliš šokujúca nepríde. Je pravdou, že nájsť v dnešnej dobe neoopozeranú ducharinu je takmer nemožné. Z môjho pohľadu je taký "The Vail", nie len vďaka námetu o minimálne triedu lepší počin. S ducharinami je to však ťažko. Veľmi závisí na tom, v akom psychickom rozpoložení je samotný divák. To čo môže v jednom prípade zapôsobiť "kladne", v druhom doslova trápne. Pri explo či slasheroch je to jasné. Gore neoklame nikoho. Buď je kvalitne prevedené, alebo nie je. Keď nič neponúkne snímok s minimálnym rozpočtom, nemám problém kývnuť rukou, lebo očakávanie boli minimálne. Dá sa dokonca povedať, že taký druh duchariny skôr milo prekvapí. Lenže pokiaľ svetlo sveta spatrí film, ktorý sa doslova pýši vysokým rozpočtom, pričom takmer unudí na smrť, tak potom zrejme niečo nebude úplne v poriadku. Nie, nechcem povedať, že by to bol doslovne aj "tento" prípad, no očakávania zjavne predčili realitu napriek tomu, že tá "mrcina" z poza brán temnoty vyzerala naozaj slušne. Za mňa slabšie tri hviezdy - 55%(25.5.2016)