Temná strana dveří

The Other Side of the Door

Horor

Velká Británie / USA / Indie, 2016, 96 min

• BoPo

Sarah Wayne Callies zažila päť minút slávy skrz Prison Break. Akonáhle tento osvetlovač začal vykazovať poruchu, tak ju ovial mrtvolný závan z The Walking Dead. Čo sa týka seriálovej scény celkom výrazné zárezy. Pre Temnú stranu dveří predstavuje hlavnú hviezdu a zároveň jediný možný ťahák na plagáty. Dej je totiž neskutočne klasický (v špatnom slova zmysle). Hereckí kolegovia nevýrazní. Nechýba samozrejme ani záver s odkazom na možné pokračovanie. Pochváliť sa dá len zasadenie príbehu do Indie. Dvere, ktoré je lepšie nechať zatvorené.(23.7.2016)

• Cappuccino

Vyložene nevýrazný horor, ku ktorému ani niet moc čo povedať, pretože toho veľa nového nepriniesol. Prostredie Indie (i keď nie na plno využité) jedno plus, záver ala začarovaný kruh malinké plus, ale inak nudné postavy, obkukaný dej, slabé lakačky. Mierny podpriemer, viac ako za dve hviezdy to nebude.(18.1.2017)

Musím uznat, že ta snaha postrašit místy i vyšla a já jsem se přistihl u toho, že mě i zamrazilo. A to nemusela být ani scéna s monstrem. Jasně je to hodně na efekt a v podstatě jen na efekt, ale aspoň v tomhle ohledu snímek funguje. Právě ale neschopnost využít zajímavě designované příšery, které přišly z druhé strany, je problém, který pro mě film sráží níž, i když pořád lehce nad průměr.(28.1.2017)

Mladá žena z USA sa po tom, čo otehotnie, rozhodne so svojím partnerom začať nový život v Indii. V tejto zaostalej krajine sa im velmi darí, avšak po niekolkých rokoch spokojného života zasiahne ich rodinu tragédia. Jedno z ich dvoch detí príde o život pri havárii. Matka je z jeho smrti zničená, takže keď jej ich indická hospodárka povie o spôsobe, ktorým môže svojho syna naposledy kontaktovať, neváha ani sekundu. Vyberie sa do starého chrámu, v ktorom sa môže naposledy rozlúčiť s jeho dušou. Nedodrží však príkaz toho, aby neotvárala dvere chrámu, a tak uvolní nezastavitelnú silu zo sveta zosnulých. Posledné stretnutie so synom sa tak zmení na katastrofu, ktorá môže zničiť celú rodinu. - Nádherná spolupráca tímu skúsených hororových tvorcov. Všetko funguje tak ako má. Dej je podobný, ako u každej klasickej duchariny z americkej produkcie, lenže parádne vlastnosti tomu dodávajú prvky indickej kultúry a histórie. Namiesto klasickej rodiny z USA, ktorá je zabezpečená a žije v peknom dome je v The Other Side of the Door rodina žijúca v ošarpanom indickom príbytku, v ktorom im pomáha indická slúžka, ktorá pozná miestne legendy a prežila podobné situácie, aké práve prežíva rodina. Vôbec by mi nevadilo, keby tam bolo tej mytológie ešte viac. Masky domorodcov sa mi velmi nepáčili, ale ich prítomnosť a rituály robili dobrý dojem. Po technickej stránke absolútne nemám čo vytknúť, pretože parádnu hudbu urobil môj oblúbenec Joseph Bishara a za kamerou stál taktiež ostrielaný hororový expert. S hereckým obsadením som velmi spokojný. Pani SW Callies podala skvelý výkon v minuloročnom Halloweenskom horore Pay the Ghost a v tomto horore s takmer totožnou tématikou taktiež pôsobila velmi dobre. Manžel s deťmi ju perfektne doplnili a aj slúžka sa mi páčila. V neposlednom rade sa tu objavila pre mňa hororová legenda Javier Botet, ktorý nedostal vela priestoru, ale mne vždy stačí len zopár pohladov na nechutné záporné postavy, ktoré dokáže stvárniť dokonale. Musím uznať, že tento horor mierne prekonal moje očakávania, aj keď sa tomu kvôli tvorcom ani nedivím. + herečka z Pay the Ghost + herec z Wrong Turn a The Returned + herec z REC, Rec 2, REC 3: Genesis, Mama a Crimson Peak(24.5.2016)

Na to, že nemusím duchařinky, tak tahle byla skvělá. Hlavně velkým plusem je netradiční prostředí, ve kterém se natáčelo, zde, jsem si tu indickou atmosféru fakt vychutnal. Potěší dobré herecké výkony, na hlavní ženskou postavu se koukalo hodně fájn a finále bylo hezky znepokojující, ale jak se říká "Co zaseješ, to sklidíš." Zatím nejlepší Horor od tohoto režiséra a výjimečně tu čtyrku tady dám.(24.5.2020)