Reklama

Reklama

Sedmnáctiletý Mike Lassiter je obžalován z vraždy vlastního otce Boona Lassitera, bohatého právníka. Obhajovat ho bude rodinný přítel Richard Ramsay, který však má poněkud ztíženou práci, protože Mike nemluví ani s ním a to i přesto, že tím riskuje vězení. Ramsay si k případu pozve jako asistentku Janelle, dceru výborného právníka, která má jakýsi šestý smysl a pozná, když někdo lže. Protože Mike nekomunikuje, vzdává se Ramsay úvodní řeči a krátce po začátku jednání přicházejí na řadu svědci. První vypovídá letuška soukromé společnosti, která často s Boonem a jeho synem létala. Tvrdí, že při posledním letu se Mike zdál zasmušilý, protože otec ho tlačil k tomu, aby si vybral prestižnější univerzitu, než na kterou chtěl jít Mike. Policistka, která byla zavolaná k případu domácího násilí, vypovídá, že Mike prohlásil nad tělem svého otce, že to měl udělat už dávno. Dalšími svědky jsou sousedé, kteří byli svědky toho, jak se Boon Lassiter špatně choval ke své ženě Lorettě. Ponižoval ji před ostatními a posmíval se jí, že je hloupá, protože nemá vysokou školu. Mike, který si dříve s otcem výborně rozuměl, se přede všemi matky zastal. I Mikeův kamarád viděl na vlastní oči jak se Boon k manželce choval. Protože Mike stále nemluví, rozhodne se Ramsay povolat na lavici svědků jeho matku Lorettu a ta vypovídá, že ji manžel fyzicky i psychicky týral a že jí Mike přiznal, že otce zabil. Ramsay má i důkaz o týrání v podobě fotografií modřin a zranění. Po této výpovědi se Mike náhle rozhodne vypovídat, ale neřekne Ramseymu, co hodlá u soudu říct. Když mu soudce dá slovo, Mike říká, že otce zabil, ale ne proto, že ubližoval jeho matce, ale proto, že ho od jeho dvanácti let opakovaně znásilňoval a Mike už toho měl dost. Proto chtěl jít na univerzitu, která je vzdálenější, i když ne tak prestižní, jen aby unikl otci. Otec byl kvůli tomu rozhodnutí naštvaný a znásilnil ho rovnou v letadle a vyhrožoval mu, že se to bude opakovat do té doby, než odejde na univerzitu. Letuška znovu vypovídá, ale tvrdí, že se nic takového nestalo. Janelle jí však přiměje říct, že během letu trávila opakovaně čas v pilotní kabině protože, ačkoliv je vdaná, má poměr s druhým pilotem a nemůže tedy s jistotou tvrdit, že k znásilnění nedošlo... (TV Prima)

(více)

Videa (7)

Trailer 2

Recenze (51)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Ze začátku to vypadalo docela nadějně, že by to mohl být celkem povedený zapeklitý soudní případ, ale čím více se odhalovalo, tím více mi přišlo, že je to u soudu scenáristicky nezvládnuté. Keanu reprízuje postavu z "Ďáblova advokáta" i s tím zvracením, je zde finální twist a po půl hodině vám možná dojde, že tohle je opravdu Renée Zellweger. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Rutinní jednohubka se soudním líčením, které v retrospektivách odhaluje pozadí zdánlivě jasného případu. To postupné odkrývání je sice lehce předvídatelné a samotný postup ke kýženému výsledku mi občas připadal silně kostrbatý, ale koukat se na to dalo, protože sám soud byl celkem zábavný a navíc mě bavilo se dívat na Renée Zellweger, která si nebyla vůbec podobná. Závěrečný zvrat si sice mohl film odpustit, ale dalo se to přežít. Nic k zapamatování, ale za jedno mrknutí to stojí. 55% ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

S výnimkou posledných 15 minút, kedy spoznávame celú pravdu (teda Whole Truth), to bolo dosť slabučké. Človek by čakal, že mená ako Keanu Reeves a Renée Zellweger budú akousi zárukou kvality, ale v poslednej dobe nadobúdam pocit, že niekedy ani kvalitné obsadenie už neni žiadnou zárukou. A pritom mám filmy zo súdneho a právnického prostredia celkom rád, samozrejme ak je aj zápletka zaujímavá - čo v tomto prípade nebolo. Záver síce pozoruhodný, ale zvyšok viacmenej šedý podpriemer - a ten stoický pokoj obhajcu Ramseyho mi išiel priam na nervy. Chcelo to azda viac emócií, a trochu viac dramatickosti. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Tešil som sa na pútavý thriller zo súdnej siene, no v tomto smere som dostal väčšinou iba uťahanosť a všeobecnú priemernosť. Tú ale našťastie vylepšuje pomerne inteligentná kostra samotného pátrania po pravde a zaujímavo načrtnutý charakter toho chalana. Milo prekvapil aj záverečný twist. Lepší priemer. 65/100 ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Když pominu skutečnost, že celý film se odehrává u soudu, tak musím říct, že Keanu Reeves je zatraceně dobrej právník. A nutno dodat, že k tomu, abych ho měl ještě radši, hodně přispívá i skutečnost, že má dobrého dabéra. Nicméně za něj mluví i to, co o něm lidi píšou na sociálních sítí, takže nelze jinak, než mu tu dokonalou osobu věřit. On je prostě borec a s ním to jinak průměrné soudní drama chytlo úplně jinej drajv. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (3)

  • Pôvodne mal hlavnú úlohu hrať Daniel Craig, ako bolo oznámené v januári 2014. V apríli, len 4 dni pred začiatkom natáčania, z projektu z neznámych dôvodov vypadol. Craiga v júni nahradil Keanu Reeves. (Arsenal83)
  • Natáčalo sa v Bostone a v New Orleans. (Arsenal83)

Reklama

Reklama