Reklama

Reklama

Sedmnáctiletý Mike Lassiter je obžalován z vraždy vlastního otce Boona Lassitera, bohatého právníka. Obhajovat ho bude rodinný přítel Richard Ramsay, který však má poněkud ztíženou práci, protože Mike nemluví ani s ním a to i přesto, že tím riskuje vězení. Ramsay si k případu pozve jako asistentku Janelle, dceru výborného právníka, která má jakýsi šestý smysl a pozná, když někdo lže. Protože Mike nekomunikuje, vzdává se Ramsay úvodní řeči a krátce po začátku jednání přicházejí na řadu svědci. První vypovídá letuška soukromé společnosti, která často s Boonem a jeho synem létala. Tvrdí, že při posledním letu se Mike zdál zasmušilý, protože otec ho tlačil k tomu, aby si vybral prestižnější univerzitu, než na kterou chtěl jít Mike. Policistka, která byla zavolaná k případu domácího násilí, vypovídá, že Mike prohlásil nad tělem svého otce, že to měl udělat už dávno. Dalšími svědky jsou sousedé, kteří byli svědky toho, jak se Boon Lassiter špatně choval ke své ženě Lorettě. Ponižoval ji před ostatními a posmíval se jí, že je hloupá, protože nemá vysokou školu. Mike, který si dříve s otcem výborně rozuměl, se přede všemi matky zastal. I Mikeův kamarád viděl na vlastní oči jak se Boon k manželce choval. Protože Mike stále nemluví, rozhodne se Ramsay povolat na lavici svědků jeho matku Lorettu a ta vypovídá, že ji manžel fyzicky i psychicky týral a že jí Mike přiznal, že otce zabil. Ramsay má i důkaz o týrání v podobě fotografií modřin a zranění. Po této výpovědi se Mike náhle rozhodne vypovídat, ale neřekne Ramseymu, co hodlá u soudu říct. Když mu soudce dá slovo, Mike říká, že otce zabil, ale ne proto, že ubližoval jeho matce, ale proto, že ho od jeho dvanácti let opakovaně znásilňoval a Mike už toho měl dost. Proto chtěl jít na univerzitu, která je vzdálenější, i když ne tak prestižní, jen aby unikl otci. Otec byl kvůli tomu rozhodnutí naštvaný a znásilnil ho rovnou v letadle a vyhrožoval mu, že se to bude opakovat do té doby, než odejde na univerzitu. Letuška znovu vypovídá, ale tvrdí, že se nic takového nestalo. Janelle jí však přiměje říct, že během letu trávila opakovaně čas v pilotní kabině protože, ačkoliv je vdaná, má poměr s druhým pilotem a nemůže tedy s jistotou tvrdit, že k znásilnění nedošlo... (TV Prima)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (42)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Soudní příběhy dokáží poměrně spolehlivě poutat mou pozornost, nicméně tenhle mezi ty nezapomenutelné patřit určitě nikdy nebude. Máme zde vraždu a 3 postavy. Ani jsem nějak necítil potřebu zjistit jak to vlastně nakonec celé bylo, protože všichni lžou až se jim od pusy práší a více než samotný soudní spor mě nejvíce překvapil fakt, že stačí někomu tvrdit že vás zavražděný sexuálně obtěžoval a máte vlastně vyhráno. 50% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Důvod, proč z nás dělají tvůrci pitomce, pro které to mělo zřejmě být první soudní drama, neznám. Jinak si tohle naivní a povrchní podání neumím vysvětlit. Ve finále je úplně jedno, zda vrahem je zahradník nebo Pan Tau, vše je zobrazené nevzrušivě a televizně. A bez šťávy. V 90. letech by divák něco takového skousnul, jenže dnes je to rutinní materiál, se kterým se nikdo neobtěžoval pořádně pracovat. Aneb když jména Keanu Reeves a Renée Zellweger nemusejí znamenat kvalitu. Nestárnoucí Keanu poslední roky nabízí na jeden solidní (John Wick) tři mizerné projekty, Renée měla šestiletou pauzu, tak dlouho zakládala na potomka Bridget Jones a hlavně přicházela o své identické rysy (o výsledku jejích plastik, pod kterými se už obtížně hledá její kdysi roztomilý kukuč, se toho napsalo spousty), nicméně herectví nezapomněla a snad na nějakou zajímavou látku zase narazí. Tentokrát to tak úplně neklaplo. Chrrrrrrr… ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Když pominu skutečnost, že celý film se odehrává u soudu, tak musím říct, že Keanu Reeves je zatraceně dobrej právník. A nutno dodat, že k tomu, abych ho měl ještě radši, hodně přispívá i skutečnost, že má dobrého dabéra. Nicméně za něj mluví i to, co o něm lidi píšou na sociálních sítí, takže nelze jinak, než mu tu dokonalou osobu věřit. On je prostě borec a s ním to jinak průměrné soudní drama chytlo úplně jinej drajv. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Súdne drámy odhaľujúce vraha tajomnej vraždy a zároveň snažiace sa oslobodiť zdanlivo jasného páchateľa, už z princípu nenudia a ak aj sklamú, tak ste si ich istým spôsobom užili. To je aj prípad The Whole Truth, kde sme počas flashbackov sprevádzaní nespoľahlivým rozprávačom, aby sme na konci zistili, že všetko je aj tak úplne inak. To by bolo fajn, pointa ma napadla možno až v troch štvrtinách a to som vedel, že mám očakávať twist. Lenže musela by byť aj logickejšie zakomponovaná do deja, pričom pri troche scenáristického umu by to nemusel byť problém. Ale dá sa to aj akceptovať a ten zvrat si užiť bez zbytočného brblania a hľadania nedostatkov, ak sa tak rozhodnete. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Tešil som sa na pútavý thriller zo súdnej siene, no v tomto smere som dostal väčšinou iba uťahanosť a všeobecnú priemernosť. Tú ale našťastie vylepšuje pomerne inteligentná kostra samotného pátrania po pravde a zaujímavo načrtnutý charakter toho chalana. Milo prekvapil aj záverečný twist. Lepší priemer. 65/100 ()

Galerie (45)

Reklama

Reklama