Ztrácení

• Velká Británie The Falling

Fascinující psychologické drama Ztrácení zkoumá záhadnou epidemii, která vypukla v roce 1969 na jedné anglické dívčí škole a při níž studentky upadaly do bezvědomí a křečí. V centru vyprávění stojí vášnivá a chytrá Lydia a obdivovaná, ale vzpurná Abbie. V napjaté, tajuplné atmosféře školy a problematickém rodinném životě je Lydia poháněna touhou tuhle záhadu rozluštit, přičemž stále udržuje své křehké přátelství s Abbie. A zatímco se situace s omdléváním zhoršuje, Lydia musí konfrontovat autority kolem sebe - svou egocentrickou matku, záhadnou ředitelku, slečnu Alvarovou, a její nezkrotnou zástupkyni, slečnu Mantellovou. Odpovědí jí je zcela nečekané, dávno pohřbené tajemství. (Cinemax)

LaCZik

Nutno říci, že na MFF KV je k vidění spousty velice divných filmů. Po shlédnutí toho jsem byl rozpačitý. S odstupem času hodnotím jako průměr. Proč vidět? Maisie Williams je úžasná. ()

lineker

První třetina filmu, radost, že snímek plyne pomalu je plný artového "ševelení". Druhá třetina filmu mírná skepse ze stále pomalejšího tempa, které již událostem, které na škole začínají probíhat evidentně nesvědčí. Třetí třetina filmu, nasranost z artu a intelektuálního směru, který film přivedl přímým nárazem do třicítky zdi. ()