Reklama

Reklama

Ztrácení

  • Velká Británie The Falling
Trailer

Obsahy(1)

Fascinující psychologické drama Ztrácení zkoumá záhadnou epidemii, která vypukla v roce 1969 na jedné anglické dívčí škole a při níž studentky upadaly do bezvědomí a křečí. V centru vyprávění stojí vášnivá a chytrá Lydia a obdivovaná, ale vzpurná Abbie. V napjaté, tajuplné atmosféře školy a problematickém rodinném životě je Lydia poháněna touhou tuhle záhadu rozluštit, přičemž stále udržuje své křehké přátelství s Abbie. A zatímco se situace s omdléváním zhoršuje, Lydia musí konfrontovat autority kolem sebe - svou egocentrickou matku, záhadnou ředitelku, slečnu Alvarovou, a její nezkrotnou zástupkyni, slečnu Mantellovou. Odpovědí jí je zcela nečekané, dávno pohřbené tajemství. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (21)

hygienik 

všechny recenze uživatele

Chcel som vidieť Maisie Williams aj inde než v GoT a nesklamala ma, hrať vie. Prvá hodina filmu bola neskutočne nudná, zato potom to nabralo vtip a tempo. Nakoniec ma to veľmi zaujalo, len fakt neviem, či v tom mám vidieť iba film o psychickej poruche alebo alegóriu o ťažkej "výchove dívek v Británii". V každom prípade, tá druhá varianta, dáva divákovi oveľa širšie možnosti interpretácie videného. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Tak jsem zase skočil Cinemaxu na špek. Člověk čeká nějakou bubákovinu či něco na způsob Čarodějek ze Salemu, ale místo toho tady padaj puberťačky jak hrušky a..............a dál vlastně nevim. Na tohle je moje myšlení asi málo artový. Maisie Williams byla dobrá a špatné nebyly vlastně ani ostatní herečky. Jen se halt upsaly nebetyčný sračce. 10% ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Atraktívne prostredie dievčenskej školy so zaujímavou zápletkou, ale napokon som skôr sklamaný a prvotné nadšenie ustúpilo po tom ako sa fyzicky z deju vytratia Abbie. Potom už to bolo také kadejaké, často až príliš podivné. Pritom všetkom som očakával aspoň nejakú skvelú pointu, ale ani tá sa napokon nekonala. Čakal som od toho ďaleko viac, obzvlášť keď si predstavím akými veľkými možnosťami disponoval tento základ v pozoruhodnom prostredí. Škoda toho. ()

CiTrus007 

všechny recenze uživatele

Patologická studie známého psychologického fenoménu je zasazena do velmi příhodného prostředí. Kvůli neustálému přehlížení situace personálem puritánské dívčí školy se totiž z nudné zápletky rázem stává obrovitá záhada s rozpačitým začátkem, komickým průběhem a šíleným rozuzlením. Houstnoucí atmosféra se projevuje zejména v přírodních obrazech, kterými je snímek prokládán, a vrcholí v bleskových sekvencích, které prostřednictvím trefných analogií objektivizují emoce na plátně. I přes skvělé herectví Maisie Williams však musím konstatovat, že to mohlo být o dost lepší, kdyby film zbytečně nemátl diváka změnami tónu. V důsledku režisérka rozmělnila svůj výpravný styl do podivné amorfní směsi. 6/10 [KVIFF 2015] ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Úplně něco jiného, než jsem od filmu čekal. Žádná mysteriozní skládačka, nýbrž podivná psychologická artovka. Zasazení na puritánskou školu plnou nadržených teenek trochu hraje na první signální a dlouhou dobu to vypadá, že film ani o ničem jiném nebude. Postupně ale vyplynou na povrch různá překvapení a film je v mnoha ohledech docela nekompromisní a podává různá tabuizovaná témata bez nějakého většího okecávání. Herecky je to super, obsazení je sympatické, hudba zvláštní, ale zajímavá. Nevím, co si o tom celém úplně myslet, ale rozhodně je to film, který zůstane v paměti. Tentokrát je ta hranice mezi geniální artovkou a nehoráznou hovadinou hodně tenká a úplně nevím, ke které straně se připojit. ()

Galerie (26)

Reklama

Reklama