Ztrácení

The Falling

Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2014, 102 min

Občas sa stane, že natrafíte na film, o ktorom ste doteraz nemali ani tušenia a dostanete poriadne silný zážitok. Mne sa to stalo práve s The Falling, ktorý v našich končinách pravdepodobne veľa ľudí nevidelo. Je to veľmi zvláštny film, ktorý si žiada pokoj, čistú myseľ a ochotu premýšľať. Viacerí diváci budú iste zmätení a nebudú vedieť, o čom mal celý film vlastne byť. Do istej miery si na túto otázku bude musieť odpovedať každý divák sám. Ide o atmosférický, herecky fantastický (Maisie Williams, Florence Pugh) kúsok, ktorý zobrazuje dospievanie z temnejšej stránky a ktorý rozhodne uviazne v pamäti. Silné.(5.9.2019)

Úplně něco jiného, než jsem od filmu čekal. Žádná mysteriozní skládačka, nýbrž podivná psychologická artovka. Zasazení na puritánskou školu plnou nadržených teenek trochu hraje na první signální a dlouhou dobu to vypadá, že film ani o ničem jiném nebude. Postupně ale vyplynou na povrch různá překvapení a film je v mnoha ohledech docela nekompromisní a podává různá tabuizovaná témata bez nějakého většího okecávání. Herecky je to super, obsazení je sympatické, hudba zvláštní, ale zajímavá. Nevím, co si o tom celém úplně myslet, ale rozhodně je to film, který zůstane v paměti. Tentokrát je ta hranice mezi geniální artovkou a nehoráznou hovadinou hodně tenká a úplně nevím, ke které straně se připojit.(7.5.2017)

The Falling, mysteriózní psychologické drama, které je pro každého jiné. Ze začátku jsem nevěděl co si o filmu myslet, nevěděl jsem co se děje. Divák je vhozen přímo do děje bez jakéhokoli vysvětlení a sám prochází dějem hledá vysvětlení a každý jej nalezne trochu jinde. Z počátku jsem se trochu nudil ale později jsem se do filmu ponořil hlouběji a snímek jsem si užil. Dobrý scénář, kvalitní herecké podání (Maisie je ve svém věku skvělou herečkou) s nádhernou hudbou tak tvoří jedinečný snímek, který ovšem není pro každého. 80%(14.4.2017)

• VanTom

Rozhodně jsem byl zvědavý, co se to na internátní škole s mladými dívkami za naprosté ignorace učitelským sborem dělo, ale nemuselo to být rozebírané takto niterně psychologicky. Civilní problémy dospívání a hledání vlastní identity film podal výborně, průběh sdílené "epidemie" omdlévání však interpretoval divně, až směšně, a nedůsledná (ne)diagnóza hysterie mu nasadila rozpačitou korunu. "Umělecký" závěr jsem vyloženě prozíval i s velkým odhalením.(1.3.2019)

• Aljak

Atraktívne prostredie dievčenskej školy so zaujímavou zápletkou, ale napokon som skôr sklamaný a prvotné nadšenie ustúpilo po tom ako sa fyzicky z deju vytratia Abbie. Potom už to bolo také kadejaké, často až príliš podivné. Pritom všetkom som očakával aspoň nejakú skvelú pointu, ale ani tá sa napokon nekonala. Čakal som od toho ďaleko viac, obzvlášť keď si predstavím akými veľkými možnosťami disponoval tento základ v pozoruhodnom prostredí. Škoda toho.(28.6.2016)