Zlatá mládež

(pořad)
  • angličtina Golden Youth (festivalový název)
všechny plakáty
TV spot

Váš život je pro ně extrémní situace. Jsou mladí, zhýčkaní a teprve nyní poznávají prostředí a profese, o kterých měli jen mlhavou představu, ale velké předsudky. Zlatá mládež poznává, jak vypadají životy ostatních Čechů. Pět mladých lidí z velkoměsta se musí vyrovnat se vším, na co nejsou zvyklí – s náročnou manuální prací a svéráznými životními podmínkami. Na pět týdnů se z nich stanou řezníci na jatkách, obyvatelé Chanova, účastníci armádního kurzu přežití, rolníci v české vesnici v Banátu a ošetřovatelé v domově důchodců. Pořad vytvořila tvůrčí producentská skupina Kamily Zlatuškové a 15. září bude Českou televizi reprezentovat v Berlíně na prestižním Creative Forum EBU v soutěžním výběru dvaceti nejzajímavějších nových světových formátů. „Náš pražský výběr je zvyklý na komfort velkoměsta, na možnosti, které jim Praha poskytuje ohledně jejich kariéry, zábavy a společenského života. Za hranicí Prahy pro ně začíná neznámé území. A právě tam jsme je vždy na týden vysadili a zjišťovali, jak si s tím poradí a jak taková zkušenost pozmění to, co si o dané profesi nebo prostředí mysleli předtím," říká autor projektu Dušan Mulíček.
Jeho záměrem bylo prostřednictvím nového formátu poukázat na stereotypní bariéry stojící mezi různými částmi naší společnosti, a pokusit se je nabourat. Minimálně v hlavách pěti protagonistů. „Ty hranice nemusí být jen mezi velkoměstem a venkovem, tak jak je tomu v dílech z venkovských jatek a z vesnice v Banátu," dodává režisér Richard Komárek. „V případě dílu z Chanova jde i o hranice sociální a etnické a třeba v případě domova důchodců o hranice generační." „Je na divácích, aby posoudili, co si zlatá mládež z natáčení vzala, zda je ta zkušenost někam posunula. My jsme přesvědčeni, že alespoň trochu se rozšířily obzory každému z nich," komentuje záměr pořadu kreativní producentka Kamila Zlatušková.

V premiérové druhé řadě pět mladých Čechů na vlastní kůži poznává, zda zvládnou žít a pracovat mimo svoji komfortní zónu. Čtyři nové aktéry, zpěvačku Sharlotu, youtubera Mikea, začínajícího politika Petra, servírku a modelku Kláru, doplní hvězda první řady, Renáto... Noví adepti z řad privilegované zlaté mládeže si vyzkouší náročnou manuální práci i těžké životní podmínky. Tentokrát je tvůrci vyslali i za hranice České republiky, a zakusí tak život v zemích třetího světa, aby si uvědomili, že v globalizovaném světě se Čechů týkají i problémy lidí, kteří žijí na druhé straně planety. Zkorigují své předsudky a zhýčkané chování? Dokážou, že je v nich víc, než se na první pohled zdá? „Rozdíl mezi první a druhou řadou je hlavně ve výběru účinkujících. Nejde jen o to, že se v docusoapu objeví mediálně známá jména, ale i o to, že příslušníci této generace jsou mediálně zběhlejší než aktéři první řady. Vědí, jak se prezentovat před kamerou. O to zajímavější bude pro diváky sledovat, jak se v situacích, které jsme jim připravili, jejich snaha kontrolovat si svou image rozpouští a odhaluje se to, jací skutečně jsou,“ říká kreativní producent Dušan Mulíček. (Česká televize)

Josef.Svejk

Dobrý nápad od producentů, ale výběr protagonistů je naprostá katastrofa. Myslím, že museli vynaložit velké množství energie, aby dali dohromady největší sbírku blbců, jakou jsem kdy viděl! Absolutně žádná snaha o týmovou práci, absolutně žádná snaha adaptovat zlepšit sama sebe. Jestli je tohle odraz průměrného mladého Čecha, tak nám pomoz pánbůh. ()

ForFan odpad!

Jen další nekoukatelná srajda... Vždycky, když je mi zle, tak si vzpomenu na výplody našich rádoby televizí a hned mi je líp... Svět jde do sraček. ()

Bob_Kelso odpad!

jelikož se v druhé řadě chystá propagace lháře, podvodníka, sociopata a zloděje s jménem Mike Pan hodnocení nemůže býti jiné než ODPAD. ()

VincentB.

V dobe keď píšem tento komentár má táto reality séria sotva 50%. Myslím si ale, že si zaslúži ďaleko viacej. Obrovské plusy sú réžia - kedy sú vytvárané skvelé situácie, podľa mňa za pochodu, lebo to sa nedá všetko pripraviť, ďalej strih - presne vedie počas celej série k tomu, že divák pocíti charakteroví oblúk postáv na konci, no a samozrejme kamera, ktorá iba nezaznamenáva ale aj rozpráva a to nie len v jednej vrstve. Pre mňa je to veľmi veľmi dobré. Osobne dávam za seba 95%. A kľudne by som aj ja sám ako strihač šiel do tohto projektu keby ho dostanem ako ponuku. ()

Hugo_brunasi

Nehodnotím aktéry, jako tady většina... Koncept se mi velmi líbí, alespoň se nám ukáže, co je naší budoucí generací:-). Sledoval jsem první řadu a sleduji i tu druhou. Teď mě ukamenujte, ale tento formát reality show mám rád. Česká "smetánka" v roli nejen obyčejných lidí. Za mě palec hore ()

ogarius odpad!

Kamera, příroda pěkná, ale Ti vymaštění trapáci, co tam dělají ostudu České republice, to snad není ani pravda. Teď se dívám na na druhý díl a toho Renáta bych nejraději dobil jak koňa, co ten tam vypouští za nesmysli, typický ulízly metrouš, který si sám neumí ani zavázat tkaničky...Divím se, že to financuje ČT, místy je to dost ponižující pro ty, co tam musí žít. ()

jaHanicka

Tohle bych zavedla v dnešní době místo povinné vojenské služby. Pro všechny naše líný rozmazlený namyšlený paskřivce, kterým lítají pečení holubi do huby, nejsou schopní šáhnout na práci a lidi kolem sebe jen ponižujou a posmívají se jim. Hodilo by se to všem, myslím, že ideální první porce by byla o prázdninách po dokončení 9. třídy (v těch 15-16 letech)... Možná by za pár let mohla naše společnost zase za něco stát... ()