Zlatá mládež

(pořad)
  • angličtina Golden Youth (festivalový název)
všechny plakáty
TV spot

Váš život je pro ně extrémní situace. Jsou mladí, zhýčkaní a teprve nyní poznávají prostředí a profese, o kterých měli jen mlhavou představu, ale velké předsudky. Zlatá mládež poznává, jak vypadají životy ostatních Čechů. Pět mladých lidí z velkoměsta se musí vyrovnat se vším, na co nejsou zvyklí – s náročnou manuální prací a svéráznými životními podmínkami. Na pět týdnů se z nich stanou řezníci na jatkách, obyvatelé Chanova, účastníci armádního kurzu přežití, rolníci v české vesnici v Banátu a ošetřovatelé v domově důchodců. Pořad vytvořila tvůrčí producentská skupina Kamily Zlatuškové a 15. září bude Českou televizi reprezentovat v Berlíně na prestižním Creative Forum EBU v soutěžním výběru dvaceti nejzajímavějších nových světových formátů. „Náš pražský výběr je zvyklý na komfort velkoměsta, na možnosti, které jim Praha poskytuje ohledně jejich kariéry, zábavy a společenského života. Za hranicí Prahy pro ně začíná neznámé území. A právě tam jsme je vždy na týden vysadili a zjišťovali, jak si s tím poradí a jak taková zkušenost pozmění to, co si o dané profesi nebo prostředí mysleli předtím," říká autor projektu Dušan Mulíček.
Jeho záměrem bylo prostřednictvím nového formátu poukázat na stereotypní bariéry stojící mezi různými částmi naší společnosti, a pokusit se je nabourat. Minimálně v hlavách pěti protagonistů. „Ty hranice nemusí být jen mezi velkoměstem a venkovem, tak jak je tomu v dílech z venkovských jatek a z vesnice v Banátu," dodává režisér Richard Komárek. „V případě dílu z Chanova jde i o hranice sociální a etnické a třeba v případě domova důchodců o hranice generační." „Je na divácích, aby posoudili, co si zlatá mládež z natáčení vzala, zda je ta zkušenost někam posunula. My jsme přesvědčeni, že alespoň trochu se rozšířily obzory každému z nich," komentuje záměr pořadu kreativní producentka Kamila Zlatušková.

V premiérové druhé řadě pět mladých Čechů na vlastní kůži poznává, zda zvládnou žít a pracovat mimo svoji komfortní zónu. Čtyři nové aktéry, zpěvačku Sharlotu, youtubera Mikea, začínajícího politika Petra, servírku a modelku Kláru, doplní hvězda první řady, Renáto... Noví adepti z řad privilegované zlaté mládeže si vyzkouší náročnou manuální práci i těžké životní podmínky. Tentokrát je tvůrci vyslali i za hranice České republiky, a zakusí tak život v zemích třetího světa, aby si uvědomili, že v globalizovaném světě se Čechů týkají i problémy lidí, kteří žijí na druhé straně planety. Zkorigují své předsudky a zhýčkané chování? Dokážou, že je v nich víc, než se na první pohled zdá? „Rozdíl mezi první a druhou řadou je hlavně ve výběru účinkujících. Nejde jen o to, že se v docusoapu objeví mediálně známá jména, ale i o to, že příslušníci této generace jsou mediálně zběhlejší než aktéři první řady. Vědí, jak se prezentovat před kamerou. O to zajímavější bude pro diváky sledovat, jak se v situacích, které jsme jim připravili, jejich snaha kontrolovat si svou image rozpouští a odhaluje se to, jací skutečně jsou,“ říká kreativní producent Dušan Mulíček. (Česká televize)

JoseBenes

Skvěle se bavím, díky! S Michalem Staňkem jsem navštěvoval semináře trestního práva a obchodněprávní angličtinu :-). Ve druhém díle docela i podnětné. ()

ghatos

U toho se nedá nenaštvat. Hlavně v Banátu to bylo zvrácené. Tak odpudivé, dekadentní, zdegenerované k*rvy chcete vidět trpět. Pořad má svou hodnotu a měl by být viděn...73%. ()

Lukoboss

Je dobře, že se něco takovýho ukáže na veřejnosti, i když jsou to extrémy. Každopádně všichni z těch "protagonistů" by potřebovali totálně naliskat! Nejen tupý a povrchní krávy, ale hlavně ten buzík a ultrahomouš, kterej má pocit, že je Bohem a sežral Šalamounovo hovno. Nicméně tupost těch lidí by neměla snížit hodnocení tohoto dokumentu. ()

klukluka

Oceňuji, že jde o původní - český/ moravský/ brněnský (sic!) formát. To je v žánru reality shows velice zřídka vídaný, až nevídaný jev. (Autorům bych v této souvislosti přál, aby se jim podařilo prodat nějaké licence. Simon Cowell by si s tím jistě uměl poradit, být to jeho vynález.) Celý ten nápad je navíc velice zajímavý. Slabší je podle mě u první řady casting - hlavní aktéři jsou do jednoho (ke škodě věci) "příliš" oduševnělí. A myslím si, že za to vděčí svému poměrně prostému původu. Uvítal bych, kdyby alespoň z jednoho z nich byly cítit prachy a arogance zaviněná typicky mizernou výchovou a mimořádným sociálním statusem na kilometry daleko. Mám za to, že neúčast někoho takového padá na vrub obavě České televize z přílišné bulvarizace. Stejná obava se pravděpodobně podepsala i na opatrné dramaturgii. (příklad- Renato nechce vyvrhovat hovězí žaludky, tak to zkrátka nedělá...) Celkové vyznění podobného pořadu produkovaného některou z komerčních TV stanic by bylo nepochybně o poznání pikantnější. ()

chaometic odpad!

,,My budeme pracovat, ale až se pěkně vyspime." Pořád by se měl jmenovat zkažená mládež. A ten Gay byl tragickej. ()

Matixed

Pořad nádherně vystihuje situaci dnešní mainstreamové mládeže. Pořad působí depresivně a smutně po stránce mentality těch dětí boháčů a jim podobným. Ale zároveň bylo díky nim o zábavu postaráno, smál jsem se každou chvíli. A mladý, ambiciózní gay Renáto mě bude asi strašit v nočních můrách ještě pěkně dlouho. ()

RomeroIsGod

Tohle že je zlatá mládež našeho města? Nenechte se vysmát, tohle je jen parta exhibicionistů ve stylu vyvolenejch a vesnický zábavy třetí cenový. Především ta zmalovaná blonďatá ludřička, chovající se i vypadající jako tele z horní dolní. ČT opět špatně, jako vždy. ()

zdenur

Já nevím, no. Jestli jsou v Prahé všichni moji vrstevníci takoví exoti, tak jsem na sebe teda dost pyšný. ()

Brtniik odpad!

Přiznávám, nechal jsem se zlákat masivní reklamou na ČT, jako bych nevěděl, že to co ji potřebuje, obvykle není nic moc (proto ta reklama) a také jsem chtěl prověřit konstatování od xxmartinxx: „ale zároveň je to zvráceně zábavné“. Zarazil mne již výběr protagonistů. Toto, že je zlatá mládež? Mis Vietnam? Tři auta v domácnosti? A co má být? Přijde na to jaká auta. Je-li mezi nimi Bentley Mulsanne, takovou rodinu by bylo možné považovat za blahobytnou, protože několik vozidel v domácnosti se již dávno stalo nutností a to paradoxně na venkově či v satelitech, kde nefunguje MHD. Angažovat hocha, který je dle mluvy, způsobů a vizáže evidentně nestandardně orientovaný mi připadá poněkud prvoplánové. Holky připustily, že chodí na brigády. Pochybuji, že by rodiče na apanáži škudlili, tedy, že by vyhledávali kontakt s plebsem za účelem socializace? Pravděpodobněji to s tou Zlatou mládeží nebude tak horké. Zajímalo by mne, jak vypadá smlouva, na základě které byli všichni angažováni, protože to vypadá, že mají možnost diskutovat o tom, zda tu kterou práci hodlají podstoupit čili nic. Zde mne napadlo báječné řešení kterak vymítit zbojnictvo napříč věky. Jen si to představte: na chudáka formana nastoupí Babinský či Grassl se svými požadavky. Po diskusi, kdy lapka neochvějně trvá na svém forman zavřeští: „mne už to nebaví, dejte mi pokoj“, práskne bičem a vzdaluje se od zkoprnělého, odraného a notně vyhládlého lapky... Tak humanita zvítězila nad všelikým zlořádem. V tomto díle se stejný postup testuje před zraky diváků. Měl jsem možnost opakovaně navštěvovat masnu i kafilerní provozy (diametrální rozdíl mezi nimi není) a mám zato, že kdokoli necvičený by měl problémy. Uvrhnout zhýčkané měšťáky do tohoto prostředí je hra na jistotu nehodná jakéhokoli režizéra. Nebudu to dál pitvat, ale žeby toto byl ten správný pořad pro menšiny kvůli kterému je ČT povinně dotovaná námi všemi diváky ba dokonce i nediváky? Kladu si otázku, co to do televisních tvůrců vjelo, že spáchali tuto perlu? Nevjelo – vzpomněl jsem bombastických předělů ze kterých je víc než jisté, že pořad je překoupený. Tuto praktiku, která dokládá impotenci TV tvůrců, nechápu, ale divák zkonzumuje cokoli a o to jde. V pořadu jsem si nevšiml něčeho zábavného, leda opravdu zvráceně zábavného. Seberete-li sílu sledovat další díly – jak je libo, ale beze mne. ()

popelka595 odpad!

Bohužel mi ušel smysl tohoto dokumentu, proto dávám odpad. Nechci si hrát na moralistu, ale na těch dětech (protože to v mých očích jsou opravdu jen děcka) je hrozně hezky vidět, jak jsou posedlí svým egem se vším, co k tomu patří. Naivně jsem po prvním dílu doufala, že jim hodně drsná tvář jatek aspoň trochu otevře oči, začnou o tom přemýšlet nebo s těmi zvířaty budou aspoň soucítit. Jenže bohužel to, co tam viděli a zažili, jim vůbec nevzalo chuť na maso ani nezměnilo jejich myšlení. Pouze zjistili, že tam by pracovat nemohli. Na závěr si udělali ještě grilovačku, bez jakýchkoliv výčitek. ()

tomashrabek

Recept na verejnoprávny hit podľa Zlatuškovej: Vezmite úplne obyčajných nýmandov z mesta, ktorí dúfajú v naštartovanie kariéry skrz objavenie sa v telke. Debilným komentárom a vyladenými vizuálmi z nich urobte lepších ľudí. Nasaďte ich do prostredia alebo situácie, s ktorými by malo problém asi tak 98 % populácie. Umelo vytvorenými konfliktami a papierom šustiacimi dialógmi z tých chudákov urobte ešte väčších kreténov, aby mal póvl na koho ukazovať prstom a mal sa voči komu vymedziť. HAHAHAHA DEBILNÍ PRAŽÁCI NA JATKÁCH! ()

BenderG

Pokud by mít hodně peněz znamenalo degradovat na takový primitivní poddruh homo sapiens (né té buzny v pořadu!), asi bych byl raději nějakým houmlesem. Kocman je cajk. 3* protože jsem se rád podíval, jak vlastně žije ta tzv. "elita". ()

DAPDO odpad!

Po dnešním díle o Chánovu, z kterýho vylezou kofoly, na který všichni platíme daně jako největší chudáčci, který nikdo nezaměstná a jsou strašně diskriminovaní, nemůžu dát nic jinýho než odpad. A zkurvený mediální mrdky z ČT, který uměj bravurně tyhle černý svině chránit ( to ale všechny tv ) a lhát lidem o tom, jak to skutečně chodí, vy si vyližte prdel a nastěhujte si ty chudáčky domů. Lidi, kurva, proberte se a nevěřte takovejmhle sračkám, pojďme s tím něco udělat, nebo nás ta černá mršina za chvilku sežere !!! A ta pětice pičusů alias hlavních hrdinů, je mi na blití... Narval bych je do Mischelinky tahat pneumatiky, hajzly rozmazlený !!! ()

Nail odpad!

No tak to je zase pecka tohle. Byl jsem jen zvědavé co to bude zač a musim přiznat, že na další díl se už fakt koukat nebudu. Učinkující - jedna přiblblá bárbína, poslanecké synáček, buzerant co by potřeboval přeběhnout po jeho hnusným "fejsu", aby jsme byli trocha korektní tak tam nesmí chybět jedna míšenka a konečně Jiří, které mi připadal jediné trocha vpoho. Žrát stejky to je něco, ale vidět to co tomu předchází, už ne. Fakt zlatá mládež...příště si radši pustim Zlatou mládež od Telexu. PS: viděl jsem i díl č.2 a rozhodně hodnocení měnit nebudu. ()

anitae

Pokud to neberete vážně tak se náramně bavíte. Nelepší byl zatím díl Chanov, slečny a Renato jsou asi z jiné planety, a ti dva zbývající kluci jsou relativně normální. Ale na ČT je to opravdu zajímavý počin, za mě určitě lepší než třeba Stále spolu. ()

Psycho.R

Reality dokument, který byl pro mě sondou do duše zhýčkaných parchantů. Nejde o výpověď k mládeži dnešní doby, ale k mládeži zlaté, což je podstatné vnímat. ()