Zlatá mládež

(pořad)
  • angličtina Golden Youth (festivalový název)
všechny plakáty
TV spot

Váš život je pro ně extrémní situace. Jsou mladí, zhýčkaní a teprve nyní poznávají prostředí a profese, o kterých měli jen mlhavou představu, ale velké předsudky. Zlatá mládež poznává, jak vypadají životy ostatních Čechů. Pět mladých lidí z velkoměsta se musí vyrovnat se vším, na co nejsou zvyklí – s náročnou manuální prací a svéráznými životními podmínkami. Na pět týdnů se z nich stanou řezníci na jatkách, obyvatelé Chanova, účastníci armádního kurzu přežití, rolníci v české vesnici v Banátu a ošetřovatelé v domově důchodců. Pořad vytvořila tvůrčí producentská skupina Kamily Zlatuškové a 15. září bude Českou televizi reprezentovat v Berlíně na prestižním Creative Forum EBU v soutěžním výběru dvaceti nejzajímavějších nových světových formátů. „Náš pražský výběr je zvyklý na komfort velkoměsta, na možnosti, které jim Praha poskytuje ohledně jejich kariéry, zábavy a společenského života. Za hranicí Prahy pro ně začíná neznámé území. A právě tam jsme je vždy na týden vysadili a zjišťovali, jak si s tím poradí a jak taková zkušenost pozmění to, co si o dané profesi nebo prostředí mysleli předtím," říká autor projektu Dušan Mulíček.
Jeho záměrem bylo prostřednictvím nového formátu poukázat na stereotypní bariéry stojící mezi různými částmi naší společnosti, a pokusit se je nabourat. Minimálně v hlavách pěti protagonistů. „Ty hranice nemusí být jen mezi velkoměstem a venkovem, tak jak je tomu v dílech z venkovských jatek a z vesnice v Banátu," dodává režisér Richard Komárek. „V případě dílu z Chanova jde i o hranice sociální a etnické a třeba v případě domova důchodců o hranice generační." „Je na divácích, aby posoudili, co si zlatá mládež z natáčení vzala, zda je ta zkušenost někam posunula. My jsme přesvědčeni, že alespoň trochu se rozšířily obzory každému z nich," komentuje záměr pořadu kreativní producentka Kamila Zlatušková.

V premiérové druhé řadě pět mladých Čechů na vlastní kůži poznává, zda zvládnou žít a pracovat mimo svoji komfortní zónu. Čtyři nové aktéry, zpěvačku Sharlotu, youtubera Mikea, začínajícího politika Petra, servírku a modelku Kláru, doplní hvězda první řady, Renáto... Noví adepti z řad privilegované zlaté mládeže si vyzkouší náročnou manuální práci i těžké životní podmínky. Tentokrát je tvůrci vyslali i za hranice České republiky, a zakusí tak život v zemích třetího světa, aby si uvědomili, že v globalizovaném světě se Čechů týkají i problémy lidí, kteří žijí na druhé straně planety. Zkorigují své předsudky a zhýčkané chování? Dokážou, že je v nich víc, než se na první pohled zdá? „Rozdíl mezi první a druhou řadou je hlavně ve výběru účinkujících. Nejde jen o to, že se v docusoapu objeví mediálně známá jména, ale i o to, že příslušníci této generace jsou mediálně zběhlejší než aktéři první řady. Vědí, jak se prezentovat před kamerou. O to zajímavější bude pro diváky sledovat, jak se v situacích, které jsme jim připravili, jejich snaha kontrolovat si svou image rozpouští a odhaluje se to, jací skutečně jsou,“ říká kreativní producent Dušan Mulíček. (Česká televize)

Salvator odpad!

Česká televize je televizí veřejné služby.a má jasně stanovené cíle v oblasti vysílání. Kam ale míří tímhle, je velmi obtížné pochopit. ()

DAJAAAA

Z jedné strany je to dobré,jak naučit zazobané parchanty skromnosti,ale tu Merkelovskou pro uprchlickou propagandu si mohli čuráci z ČT odpustit. ()

Bodega_Bay

Heh....no jako byla to zábava :) Pětice nanicovatých smrádků je na facku, ale to se dalo čekat a hlavně díky tomu se člověk zasměje. První díl super, pracovníci jatek s nimi mají svatou trpělivost a rozmazlená pětka nepředvedla nic neočekávaného (až na Jirku, ten vypadá jediný relativně normální). Na druhou stranu musím říct, že jatka jsou dost silná káva i pro lidi, co to mají v hlavě v pořádku. A následující Chánov jim snad ani nepřeju....ne, kecám, vypusťte je tam! ()

maara666

Ze začátku docela zábavné, ale ke konci už mě to začalo trochu nudit. Zdá se, že účinkující se podařilo zvolit docela dobře. Sympatická větev, party girl a šampon gay, se zdají být docela vhodní "adepti". Ti zbylí dva kluci jsou celkem nudní. Každopádně se obávám, že to bude pořád stejné a bude to působit jako nesmyslně natahovaná reportáž, které by stačilo 10 minut. Jsem si ale jist, že Zemanovcům a diskutérům z novinek se to asi moc líbit nebude;-) Každopádně obdivuju ČT za to, že v tomto případě servíruje lidem pravdu - tedy to, co si Pražáci skutečně myslí o zbytku ČR, ale na druhou stranu ČT s klidem servíruje lidem proimigrantskou propagandu (např. zlý muslim = Francouz, hodný člověk = samozřejmě vyberou nějakého muslima a zapomenou zmínit, že je to také Francouz). Z toho vyplývá, že ČT je zvláštní veřejnoprávní hybrid... ()

Jekyl

Ale jo. Byla to docela legrace, ačkoliv silně pochybuju, že ústřední pětice má se zlatou pražskou mládeží něco společného. Vlastně ani nevím, co si pod tím pojmem představit. To mají být jako nějací zazobaní rozmazlení potomci českých miliardářů či co? Holky byly buď úplně vymaštěný anebo to jenom hrály a tím pádem by to bylo úplně naopak. Vzhledově to ale ušlo, takže dokázaly diváka udržet v pozoru. Dvojice kluků tak hloupá nebyla a Jiří vypadal docela normálně a i se tak choval. Znamenalo to sice, že byl asi nejnudnější, ale zase jedinej, s kým bych si uměl představit zajít na pivo. Ten právník měl jasný cíl. Pořad využil k agitce a rozjel svou předvolební kampaň. No a nakonec ten hermafrodit Renato. Toho já osobně považuju za docela chytrýho člověka, kterej se předváděl, jak se dalo a pravděpodobně očekává nějaké herecké nabídky nyní. Já osobně ale doufám, že jich příliš nedostane. Za nápad a snahu dávám tvůrcům 2 hvězdy. ()

JeyeK

Za prvé, je smutné, že taková reality show vznikla na půdě České televize. Jejím cílem totiž není nic jiného než obyčejné a neuvěřitelně sprosté prohlubování zažitých stereotypů. Žádný dokument - jen prostředek pro maximální vyždímání mezilidské nenávisti. Zřejmě se už i ČT, poslední zdánlivá světlá výjimka mezi televizemi, plácá jak ryba na břehu a beznadějně chytá každého stébla. Ostatně, seriál jsem stejně sledoval z internetu. Za druhé, je smutné, že taková reality show vlastně vůbec existuje - program televize je totiž jen odrazem zájmu diváků. Ukazuje to, že běžného diváka zlatá mládež vlastně nezajímá - divák nechce vidět pořady o jejich životě, aby je mohl pochopit a uvědomit si, jakou volnost ve výběru směru svého života vlastně člověk má. Ne, běžný divák si jen potřebuje večer na někoho dobře zanadávat. Pro mě to nebylo nic víc, než jen pořad o více méně úspěšných mladých lidech, kteří se ocitli v jim naprosto cizím prostředí. Vemte naopak lidi z Banátu do Prahy na výstavu do Národní galerie nebo na večeři do Hiltonu a máte další sérii "dokumentů" napěchovaných stereotypy jak vyšitou. Bulvár ve své nejčistší podobě. 20% ()

Inkognito_CZ

Původní myšlenka určitě skvělá, zpracování konceptu už trochu pokulhává. Příliš se to snaží podobat americky laděným reality show. Velmi kladně ale hodnotím poselství, které jsem si určitě odnesl. Je patrné, že mezi námi žijí jedinci, kteří i když již mají věk na to, aby se chovali zodpovědně, jsou pro život absolutně nepoužitelní a nejsou schopni se vypořádat s jakoukoli situací, která se vymyká jejich představám o komfortu. ()

CernyMr odpad!

Vypovídající hodnota je na bodu mrazu. Vzít největší tupce a ukázat jejich (ne)znalost a namyšlenost. Chápu, že kdyby vzali někoho známého, ale normálního, tak by to nemělo takový dosah (protože by se chovali jako normální lidé, nebo možná ještě lépe), ale tohle je hrozný. Nechápu, že tohle dělá ČT... *odpad* ()

schnitzek odpad!

Skupinka budižkničemů, kteří si hrají na superpražáky: tatínkův mazánek, krásná vietnamka, přihřátej gáj s mejkapem, nafrfněná peroxidová bloncka a prachatý trhan. Snad nejhorší televizní pořad, který byl zplozen. ()

+sfinx+ odpad!

O reálnosti vypovídá už to, že zástupcem typické české mládeže je Renato Salerno. Nevím, co je to za debila a zjišťovat to nehodlám, ale pokud bych něco takového přijal za obraz české mládeže, tak bych musel zvážit setrvání v tomto státě. V Praze se najde ledacos, včetně zženštilých šamponů-homosexuálů, ale stále věřím, že většina je ještě normální. A co se prostředí týká - už vidím realistický dokument o setrvání v Chánově, kde bude cikánská menšina vyobrazena ku obrazu svému - včetně nebezpečí pro aktéry, kteří do ghetta zavítají, smradu, špíny a všech dalších krás života v blízkosti pracovité menšiny. ()

Indominus odpad!

Tak na tohle platím výpalné ČT?! No to kurva už ne! Další zlatý hřeb večera, deset let starý nápad ze zahraničí, místo zlaté mládeže vyberou vyloženě ubožáky: Ťamanka co utrácí za hadry deseti tisíce (leda v Sapě a od strejdy ťonga se slevou), krasavice opečená ze solárka s nechutně slepenými řasami - ta má šanci na realizaci leda nejhorším úchylném pornu, buzík co by si zasloužil zaplynovat (jako gay to klidně můžu říct), a pak nemastný neslaný debil s blbečkem. Všichni jsou na hony vzdáleni zlaté mládeži - v podstatě stejná sorta ubožáků jako Chánov, jsou na stejné společenské úrovni! ČT už mě nasrala dost, od nového roku hrdě porušuji zákon a neplatím konseci - doporučuji všem, protože to co předvádí Dvořák ve vedení nejde jinak vyřešit, prostě jim zaříznout penězovod a garantuji, pokud nemáte v okolí svini, co by svědčila proti Vám, klidně zrušte poplatky, nejde to prokázat!!! ()

Investman odpad!

A na tohle my přispíváme z našich peněz bez našeho souhlasu.... Ještě chvíli a lidi Vás z tý ČT vyženou košťatama! ()

RyuzakiSE

Tak tohle mě dostalo. Buzna jako model do gay magazínů, nafrněná blondýna s vlasy za patnáct tisíc, vietnamka, který neustále bolí hlava, metalák, ten zas má po pár kolečkách běhu podezření na infarkt a student práv. Lepší parta se nemohla sejít. Smíchy jsem se trhala od začátku do konce. Prej já to nosit nebudu, mě je to velký, necejtím se v tom... Jako komedie moc dobrá, ale lidi jsou tam fakt na přesdržku. Chápu, že kdyby tam nebyli divnolidi, tak to nikoho nebaví, ale i tak. Tohle je nemožný. ()

Trucker odpad!

Ty sračky, kterými nás za naše peníze krmí ČT, jsou už opravdu neuvěřitelné. Zavřete tvůrce těchto hovadin za vysokou zeď a natočte zase jednou po dvaceti letech aspoň jeden koukatelný film! ()

RADX1

Přijde mi že se tu hodnotí spíš ti mlaďoši namísto toho co bylo hlavním posláním seriálu. Mimochodem jiné obsazení by znamenalo nudu. O to tu přeci šlo, vytvořit kontrast, postavit "fajnovky" před odvrácenou stranu jejich světa. Jinak provedení bych si představovat trochu zajímavější. Především těm mladým očividně chvílemi chyběla motivace a tak nedošlo tolik ke kýženému vyhranění. Suma sumárum, nápad velmi dobrý, provedení průměrné. ()