Extortion

• Slovensko Stratení v Karibiku
Trailer

Americký kardiochirurg Kevin Riley (Eion Baily) sa rozhodne odísť s rodinkou na dovolenku do Karibiku. Po prílete a ubytovaní sa zdá, že prišli na dovolenku snov. Jeho malý syn sa chce previesť na vodnom skútri, požičovňa pri hoteli má však všetko požičané, a tak si Kevin prenajme na pár hodín obyčajný motorový čln len s kanistrom benzínu od miestneho rybára. Rodinka vyjde na more, a keď už sa chce Kevin vrátiť, objaví sa na obzore ostrov. Otec sa nechá synčekom prehovoriť, aby ostrov preskúmali. Ostrov je neveľký, s vegetáciou, ale pustý. Po krátkom prieskume sa chcú vrátiť, ale motor na člne nechce naskočiť. Na ostrove musia prenocovať. Ostrov sa tak zrazu stáva smrteľnou pascou a pomoc, ale aj nebezpečenstvo, môže prísť jedine z mora... (TV Markíza)

Trailer

Morholt

Přetažená stopáž nutí člověka občas přemýšlet, což celku příliš neprospívá, protože těch nelogičností a náhod je tu až příliš, o naivitě a předvídatelnosti ani nemluvě. A to je škoda, protože když se film nadechne a přidá na obrátkách, je se na co dívat a špatné to nebylo ani ze strany herců. Za jedno kouknutí to asi i stojí, ale celkově je to z mého pohledu sice slušně natočená, ale jinak snadno zapomenutelná rutina. 50% ()

Big Bear

Tahle moderní verze pirátů z Karibiku se celkem povedla. Somálec Barkhad Abdi si tu opět střihl domorodého gaunera a jeho rachetická postava vážící 40 Kg i s kalhotovým opaskem (nebo hlavně díky němu) vám okamžitě připomene film s Hanksem coby kapitánem Philipsem uneseného zaoceánského trajektu. Film pohádkově začíná a skoro infarktově končí. Napětí a tempo, které si drží po celou dobu je opravdu solidní. Trochu mne mrzelo, že kardiochirurg Kevin, který si neumí na začátku filmu opravit ani sekačku se od poloviny filmu stává Jamesem Bondem a na co sáhne to mu jde. Ať je to ovládání zbraní, hledání v kompech či řízení motorových člunů. Ale co by člověk neudělal pro rodinu! Více neprozradím. Potěšila účast stařičkého Dannyho Glovera! Dávám za 4 doušky pitné vody. * * * * ()

Copacabana

Baby I like it! Pri takomto type filmov asi každý automaticky očakáva školácke logické lapsusy, istú prvoplánovosť...preto musím uznať, že tu bolo takých vecí minimum. Práve naopak, Extortion zaujme neokukanými situáciami, dramatickými zvratmi až do samého konca, všetky detaily do seba pekne zacvakli. Až teda na 1 nelogickosť - zabudnutý mobil všetkých “účastníkov zájazdu” to bol celkom namakaný počin. Mobil sa ešte dá ospravedlniť tým, že asi každý robíme na dovolenke kopec blbostí, pričom si to ani neuvedomujeme. I keď po skončení filmu mi prišlo úsmevné, že taťkovi raketovo stúpli schponosti, a zrazu bol z neho Superman, no na druhej strane čo by človek neurobil pre rodinu😁.A Barkhad Abdi - keď vidím tohto chlapíka z Captaina Phillipsa už ma hneď strasie brrr. ()

Cinematrix

Občas si po přečtení některých komentářů připadám jako naprostý tupoun. Spousta zdejších erudovaných kritiků se neobejde bez slova předvídatelné, zatímco se velice dobře obejdou bez interpunkcí a jakéhokoliv náznaku po nějakém intelektuálnějším vyjádření. Já teda do poslední chvíle nevěděl, jak tohle skončí, a to jsem za svůj život viděl hodně filmů. Extortion je velice zručně natočený thriller s přehlednou kamerou, dobře zvolenou hudbou a sympatickým hlavním hrdinou, kterému prostě musíte fandit. ()

Rockerman

Když Kevin začal na vlastní pěst pátrat po tom zatraceném rybářovi, tak jsem si myslel, že ho najde, nějak jej donutí zajet na ostrov a skončí to šťastným shledáním celé rodinky a happyend. Jenže nebylo tomu tak! V rybářově domě se stalo něco zcela nečekaného a to u mne povyšuje film do vyššího levelu! Samozřejmě opět je třeba mozek trochu vypnout, protože vše působí značně nevěrohodně. Už to, že by měl jeden člověk tak fatální smůlu je téměř nemožné. Zábava tedy velmi dobrá a na tento žánr neobvyklá a to mi úplně stačí. Navíc ani ten závěr nevyzněl úplně jednoznačně! ()