Několik let po konci občanské války vybíhá mladý válečný veterán Jackson (Scott Eastwood) ze své hořící farmy a už může jen bezmocně sledovat, jak banda mexických desperátů unáší jeho manželku Alexsandru (Camilla Belle). Přestože se celá země hemží zabijáky, lupiči a indiány, vydává se Jackson na cestu po stopách únosců, aby zachránil svoji manželku. Postupně se však ukazuje, proč Jacksonova přezdívka z války zněla právě Diablo. (TheDon)

oLí

To jim to trvalo, nez ho konecne obsadili do westernu! Jako by starousoj z prdele vypad... mimika, pohledy, hlas, superkinder Eastwood version 1.0. A verim, ze s pribyvajicima vraskama bude jeste lip. Libil se mi v prvni jakoby nostalgicky pulce, no v ty druhy si rozjel vlastni show. K filmu - zadna pecka, ale jako pruser bych to nevidel. 5.5/10 ()

Fiftis

Konečne western s mladým Eastwoodom. Veľmi sa na svojho otca podobá a v tomto filme dvojnásobne. Je to akoby starý Clint omladol. Mrzí ma že sa Scottovi zatiaľ veľmi nedarí, lebo ešte nehral v žiadnej vyloženej bombe ale myslím že je rovnako talentovaný ako jeho otec. Prajem si, keď bude mať 40-50 rokov aby hral v množstve westernov, pretože nieje nič lepšie, ako sa opakovane dívať na westerny s jeho otcom. Ale k filmu. Hneď vytiahnem to najlepšie - čakajú vás hneď 2 prekvapenia, ale viac prezradiť nemôžem. Každý kto má rád staré westerny s Clintom by si tento film mal pozrieť i keď nieje tak dobrý ako tie klasiky, ale práve tá podoba otca a syna vás až zamrazí a tiež tie 2 prekvapenia. Herecké výkony výborné, na hudbu si bohužiaľ po 14.hodinách od pozretia veľmi nespomínam a finále ako som si prial, ale veru nečakal. ()

2-Xtreme

Keď sa syn vydá v otcových šľapajach. Slávne meno Eastwood opäť vo westerne. No tentokrát to skúsil syn slávneho Clinta, Scott. Na moje počudovanie ide o milé prekvapenie. Síce jednoduchý a klasicky príbeh s hercami-nehercami, ale za to je vidno, že od fanúšika žánru. Všetky mínusy, mne osobne kompenzovala, nádherná krajina, dobrá hudba a zaujímavá druhá polovica filmu(no 100 ľudí 100 chutí). Rejžo má westerny zrejme veľmi rad a preto sem chcel zakomponovať všetky známe prvky. To znamená, že to bola taká prehliadka známych atribútov tohto žánru. Je to samozrejme trochu tupé a hlavne nič nove, ale pri pohľade na ďalšieho Eastwooda v kovbojskom klobúku a klišé čo tak poznáme, ide o dobrý oldschoolový zárez. 50% ()

T2

nakoniec len také westernové psycho béčko, ktoré by si želalo o niečo zručnejšiu réžiu, lebo kamera je na úrovni a prostredie kde sa to odohráva je krásne, herci v pohode aj keď citeľne chýba postavám lepšie vykreslení charakter, hlavne ten prerod hlavnej postavy neodpálil v plnej veľkosti a sile, škoda, Scott Eastwood a jeho iná charakterová tvár než by sme čakali od syna slávneho Clinta Eastwooda /55%/ ()

alchac

Takže Klint junior se rozhodl fušovat tatíkovi do koltů proklatě zavěšených. Želdiablo si vybral kousek natáčený zjevně podle původní verze scénáře Pomalého Západu, který byl následně pro přílišnou ujetost a nudnost kompletně přepracován. Bude-li tedy synátor pokračovat takto dále, stane se z něj stejně jako z otecka hvězda čerstvého subžánru, funghi westernu. ()

• Scott Eastwood (Jackson) údajně dostává až 50 westernových námětů měsíčně, nicméně roli odsouhlasil právě v tomto, jehož zápletku označil za jedinečnou. (PanZahadnyCZ)

Časové pásmo bylo změněno