The Choice

Mark Garner

Kostýmy:

Alex Bovaird
  • Aljak

Ach bože, so Sparksom (resp. s filmami podľa jeho predlohy) to ide dole vodou. Zlaté časy vynikajúcich diel ako The Notebook či A Walk to Remember sú už dávno dávno preč! Samozrejme, aj tie ďalšie filmy mali niečo do seba a prekračovali hranice priemeru, ale tie posledné 3 už akosi nedosahovali ani ten priemer, no a "The Choice" už je čistý podpriemer. Prvoplánová romantika o suverénovi a nedotknuteľnej. V závere to síce vyzeralo aspoň trochu zaujímavo, ale klišé vyvrcholenie to absolútne zabilo. *pozor spoiler*: to prebratie sa z kómy po vyše mesiaci a pol akoby to bol absolútne jednoduchý proces, tak to bolo nanajvýš prehnané. Zázraky sa možno občas dejú, ale toto bolo absolútne nerealistické. Alebo žeby sa dal Sparks na rozprávkový žáner? I don't get it!(8.5.2016)

Předloha podle Sparkse a bylo jasno. To je záruka přeslazený kvality. Nicméně ten hlavní herec byl tak strašně arogantní, že to přece nikoho přitahovat nemůže. Blondýnka byla úžasná, přítel jí na chvíli odjede a hele, co se to stane. Jako by se nechumelilo. Tohle se opravdu může stát jenom v knížce a následně ve filmu. Pak do toho frkli ještě jeden dneska už neoriginální twist, aby z nás vydojili zbytek emocí a bylo vymalováno. Prostě Sparks to dělá všechno plus mínus na jedno brdo, ale je to sázka na jistotu. Navíc ve velký většině to převedení do filmu i herecky vyjde, takže spokojenost.(1.5.2018)

Toto bolo ešte presladenejšie, ako káva, do ktorej ste omylom frcli 10 kociek cukru. The Choice už ani nebol gýč, bolo to niečo úplne nové. Všetko je nádherné, podmanivé. Rozprávková príroda, romanticky zapadajúce slnko. More. More predsa nesmie chýbať. Psy rodia megarozkošné šteniatka, nad ktorými sa všetci dospelí topia ako zmrzky na augustovom slnku. Muži sú vysokí atléti s dokonalým, ukážkovo vybieleným chrupom. Zbožňujú sex, ale zároveň si vážia ženy. Majú tiež, pravdaže, super účesy. Ženy majú dokonalé telá, vlasy a úsmevy od ucha k uchu. Každý žartuje s každým, ale mimoriadne neškodne a milo. Občas niekto zomrie na rakovinu, ale sú z toho vyvodené múdre preslovy o tom, že život je krásny a smutný zároveň, takže zas sme o čosi múdrejší. Všetko je ukážkové, nikto nie je vyložene zlý, nedajbože zákerný. Všetci sa úprimne a nadovšetko zbožňujú, muž a žena sa milujú nežne, potichu, jemne a pri západe slnka, pričom do toho musí hrať sladkobôľny slaďák. Manželský sľub (s Channingom Tatumom a Rachel McAdams) a Zápisník jednej lásky (od rovnakého spisovateľa) boli oproti The Choice psychotrilery ako od Davida Lyncha. Je to bohato pocukrované, nechutne rozkošné a odporne pôvabné. Poviete si, že toto je proste kurva moc, ale popritom sa nasprostasto uškŕňate a ste zvláštnym spôsobom spokojní.(25.5.2017)

Venku paří slunko, ale oni se nezpotí, jsou večer při světle u vody, ale komáři a jiná havěť je neotravuje, vždycky vypadají jak z titulní strany módního magazínu, vždycky vědí, co říct a jak trefně zareagovat. Jsou pohlední, jsou bystří, jsou inteligentní. Jsou postavami věčného snílka Nicholase Sparkse. Jeho kousky převedené na stříbrné plátno vesměs solidně vydělávají, takže se stalo pravidlem, že každý rok jeden přispěchá zejména k divačkám. Je to červenoknihovní jak prase, ale tak jsem k tomu i přistupoval. A první hodinu mi to vlastně ani moc nevadilo. Ne, nestydím se za to. Navrch je na trio Teresa Palmer, Alexandra Daddario a Maggie Grace velmi dobrý pohled. Zápletka zabalená v teplých barvách a v pořádném kýči je ze skupiny umělých, ale dá se to snést. Stejně jako vlastně všechna ta milá škobrtnutí, která k tomuhle žánru už tak nějak patří. Jen poslední dvacetiminutovku musíme přivřít obě oči. Takový Sparks a jeho filmové okolí prostě jsou, vezmi, nebo nechej být.(4.6.2016)

• spageta

Očekávala jsem něco ve stylu Zápisníku jedné lásky, když to bylo od jeho tvůrce. Nicméně se mi dostalo opravdu velmi sentimentálního, červeno-knihovního příběhu, stavějící na hlavní myšlence o volbách a kterak volby mění život. Škoda, že toto téma nebylo víc rozvedené, těch život měnících velkých rozhodnutí bylo ve filmu poskrovnu. Nejvíc mě asi znechutila žádost o ruku, tam už jsem si říkala, že přitaženější za vlasy to být nemůže. Naštěstí nebylo, film pokračoval ve stejném "klišé" duchu v jakém začal. Čekala jsem víc, asi nejsem cílové publikum, které bych tipovala tak na ženy v důchodu hltající červenou knihovnu.(28.4.2016)