The Choice

Scénografie:

Mark Garner

Kostýmy:

Alex Bovaird

Toto bolo ešte presladenejšie, ako káva, do ktorej ste omylom frcli 10 kociek cukru. The Choice už ani nebol gýč, bolo to niečo úplne nové. Všetko je nádherné, podmanivé. Rozprávková príroda, romanticky zapadajúce slnko. More. More predsa nesmie chýbať. Psy rodia megarozkošné šteniatka, nad ktorými sa všetci dospelí topia ako zmrzky na augustovom slnku. Muži sú vysokí atléti s dokonalým, ukážkovo vybieleným chrupom. Zbožňujú sex, ale zároveň si vážia ženy. Majú tiež, pravdaže, super účesy. Ženy majú dokonalé telá, vlasy a úsmevy od ucha k uchu. Každý žartuje s každým, ale mimoriadne neškodne a milo. Občas niekto zomrie na rakovinu, ale sú z toho vyvodené múdre preslovy o tom, že život je krásny a smutný zároveň, takže zas sme o čosi múdrejší. Všetko je ukážkové, nikto nie je vyložene zlý, nedajbože zákerný. Všetci sa úprimne a nadovšetko zbožňujú, muž a žena sa milujú nežne, potichu, jemne a pri západe slnka, pričom do toho musí hrať sladkobôľny slaďák. Manželský sľub (s Channingom Tatumom a Rachel McAdams) a Zápisník jednej lásky (od rovnakého spisovateľa) boli oproti The Choice psychotrilery ako od Davida Lyncha. Je to bohato pocukrované, nechutne rozkošné a odporne pôvabné. Poviete si, že toto je proste kurva moc, ale popritom sa nasprostasto uškŕňate a ste zvláštnym spôsobom spokojní.(25.5.2017)

Je to podle knižního best-selleru? Jistě, že to je podle knižního best-selleru! Film tak sladký, až se vám z něj zkazí zuby. To popírat nebudu. Ovšem jak jsem zjistil. Mě to vůbec nevadí. Naopak. The Choice je krásný romantický film se vším všudy. Já se bavil. Super hudba, báječní herci, sladký příběh a dojemné vypravování. Benjamin Walker je sympaťák a Teresa Palmer je ta, ona australanka, do které jsem se v posledním filmu zamiloval. K tomu připočtu dceru z filmu 96 hodin (2008) a taky (samozřejmě) Alexandru Daddario. Těžký to má hoch, když se musí rozhodovat mezi zlatými vlasy Palmer a modrými oči Daddario. To mu vůbec nezávidím. Film je ale prvním příběhem co vidím od Nicholase Sparkse, takže srovnání nemám. Jestli, ale je jeho tvorba samé slaďárny, tak se na ní možná i podívám blíž. Tenhle mě totiž bavil. Byl místy přirozeně vtipný a hlavně chemie mezi postavami funguje. Což je asi největší klad filmu. Protože romantický příběh skutečně funguje a ožívá právě s herci. Tomuhle se to povedlo. Dokonce jsem se přistihl, že poslední půl hodinu si přeju, aby film dopadl dobře. A to... to umí málokterý slaďák. (80 %)(16.4.2017)

• Aljak

Ach bože, so Sparksom (resp. s filmami podľa jeho predlohy) to ide dole vodou. Zlaté časy vynikajúcich diel ako The Notebook či A Walk to Remember sú už dávno dávno preč! Samozrejme, aj tie ďalšie filmy mali niečo do seba a prekračovali hranice priemeru, ale tie posledné 3 už akosi nedosahovali ani ten priemer, no a "The Choice" už je čistý podpriemer. Prvoplánová romantika o suverénovi a nedotknuteľnej. V závere to síce vyzeralo aspoň trochu zaujímavo, ale klišé vyvrcholenie to absolútne zabilo. *pozor spoiler*: to prebratie sa z kómy po vyše mesiaci a pol akoby to bol absolútne jednoduchý proces, tak to bolo nanajvýš prehnané. Zázraky sa možno občas dejú, ale toto bolo absolútne nerealistické. Alebo žeby sa dal Sparks na rozprávkový žáner? I don't get it!(8.5.2016)

• Riddick77

Televizní záležitost na propršené nedělní odpoledne, jež nemá vážnější ambice zaujmout hloubkou v jakékoliv z myslitelných kategorií. Přímočarý, předvídatelný a fádní příběh o "pravé" lásce, v němž romance neodvratně směřuje stále stejným tempem z bodu A do bodu B. Pobavila míra absurdity některých situací a lehkovážnost hlavní ženské postavy, která se po vetšinu stopáže jeví jako bezcharakterní a bezpáteřní blbka. Sparksovky mám rád, ale tohle snad ani není příběh, tohle je spíš rozpracovaný motiv. Emoce nula, romantika na bodu mrazu, dramatické scény nevěrohodné. Za "nestárnoucí" pejsky hvězdička ;-) 2/10! P.S.: Předloha musí být neskutečně nudné peklo...(17.5.2016)

Nicholas Sparks má neuvěřitelně užasne knihy ,a filmové zpracováni je neskutečně užasne nejde slovy vyjádřit jak jsem se všemi filmy spokojen a doufám že tímhle filmem to nekonči , a dočkáme se dalšího čerpáni z jeho knih s užasnými příběhy které budou doufám z filmovány. Výborni herci pokaždé, nemam co vytknout někdy maličkost ale to se stává.(4.9.2016)