Ve znamení lásky

• USA The Choice (více)

Travis Shaw je veterinář, pracuje na klinice svého otce v pobřežním městečku v Jižní Karolíně, má domek pár desítek metrů od moře, loď a každý večer pořádá hlučnou party pro své veselé přátele. Do sousedního domku se nastěhuje studentka medicíny Gabby, kterou veselí a hlasitá hudba ruší při studiu, a přijde Travisovi vynadat. Zjevně si o plážovém playboyovi nemyslí nic dobrého. Za pár dní se ale ocitne v úzkých, když její fenka zlatého retrívra začne náhle v noci rodit. Travis nabídne kvalifikovanou pomoc a zanedlouho se oba spřátelí natolik, že Gabby neváhá s Travisovou partou vyrazit na vyjížďku lodí. Gabby má ovšem přítele Ryana – je to doktor v místní nemocnici, a také Travis má partnerku Monicu, přezdívanou Bumerang, protože se s ním každou chvíli rozchází a zase se k němu vrací. Travise ale Gabi neodolatelně přitahuje. Její partner je dlouhodobě mimo město, a tak mezi nimi jednoho večera padnou všechny zábrany. Gabby má pak výčitky svědomí, a když se Ryan vrátí a žádá ji o ruku, řekne ano. Pak ale zasnoubení zruší a odjíždí k rodičům. Travis ji vyhledá, vyzná jí lásku a žádá ji o ruku. Gabby konečně dojde, koho miluje, souhlasí a koná se svatba. Jsou spolu šťastní, narodí se jim dvě děti. Jednoho večera se mají sejít v restauraci na večeři, ale Travis se zdrží v práci a Gabby na cestě domů v dešti havaruje... (TV Nova)

vodkasesemte

Your stinky-ass dog took advantage of my sweet little girl. Now her nipples are swollen and shes gained 15 pounds. Moby there knocked up my dog. He wanders the neighborhood day and night unsupervised. Dont patronize me. Dirty Dancing situation. No apology necessary. Good, bcs none was offered. Your sting-ass and you interrupted my study with all that barking and that awful music you play. Theres nothing cuter than puppies in a basket. To mě poser. The man with one chair likes to sit alone. Well, guess what, I know about you, too, country boy. You see something you like and you go after it. Not bcs you want to, not bcs you need it, bcs you just want to win. Evidentně ne. Je to ubožák, který spí se psem, a ted prostě jen zranila jeho city. Takovej film by měli natočit. Ukazát tydle kriply v jejich pravým světle. I love you! Hell, my damn (správně) dog knew it! Pes nedokáže rozpoznat tak hluboký cit, jako je láska. No to je sračka. Life is held together by choices. One after another. All shapes and sizes. Proto jste vy český prasata skončili se zvířaty v posteli. Right or wrong doesnt matter, bcs life just keeps unfolding. Hele, ji. Moje temná princezna. I guess I would like to believe all those choices are made for us the instant we enter into this world. Bcs if thats true, then we are exactly where we are supposed to be. Bcs thats all any woman wants, is a man whos gonna fight. Já se peru pořád a nevypadá to, že by to nějakou malou zkurvenou češku zaujalo. Spíš piští, že mají ze mě strach. Dobře doktor! To jsem už nečekal. You are barking up the wrong tree. Hello, I am right here! Má víc času na pejsky a kočičky než na svoji ženu. I had a feline emergency. Jasně, kočička nějaký zkažený starý krávy by to bez tebe nevydržela. Jsi tak šlechetnej. Dobře to dopadlo. Todle já taky nesnáším, kdybych měl na někoho čekat. Ten film je v podstatě o ničem. Hraje tam dobrá herečka, ale má špatnou roli. Every path you take lead to another choice. Miami. After 90 days the percentage of trauma patients who regain consciousness decreases to less than one percent. Do not resuscitate order. Todle není eutanázie. Oni ji jen udržují naživu. Uměle. Bez přístroju by už dávno přirozeně exla. Patetickej pejskař si jen prodloužil agonii. Its been a long time since shes breathed on her own. Her bodys tired. Its category 7 hurricane. Theres no such category. To je chytrá holčička! Už jsme se smál. Zatím, není. Zatím!! Aha, tak ted konečně začne znovu. World breaks everyone. And those it doesnt break, it kills. Hemingway. Pick up the pices and start rebuilding. Sweet innocent Molly. Sweet and innocen? Taky si řikám. You bother me too. ()

Veeria

Typická Sparksovina, ale velmi pěkná. :) Jeho filmy dokážou rozzářit den a každý má něco do sebe, byť některé prvky jsou všudypřítomné. Krásná hudba. Sympatické postavy. Scénář se, až na drobné výjimky, držel knižní předlohy. Děkuji za titulky k.spageta! ()

petbet1

Opísať tento film jediným slovom, použil by som slovo priemerný. Predlohu k filmu napísal Nicolas Sparks co je niečo ako mužská Rosamunde Pilcher a teda stačí vám vidieť jeden film vychádzajúci z jeho tvorby a pri všetkých ostatných si budete hovoriť, že je to ako cez kopirák. Ten spisovateľ mal dostatok nápadov a kreativity presne na jednu knihu a v ďalších desiatich už len recykluje sám seba. Ženskému publiku sa zrejme toto bude páčiť, ja som v poslednej tretine silno zvažoval že to vypnem, asi na to nemám dosť estrogénu. Popravde teraz sa teším o to viac ako si pozriem niečo na spôsob Triple frontier, možno sa mi do tela vcucnuté vajcia vrátia späť pod párok. Final score: 50% ()

as-minor

Predstava, že sa tu „nepromenádujú" afektované pipky a prehnane drzí a úchylní playboyovia, známy tiež ako „bad boys", ma presvedčila k projekcii. Chémia medzi hercami funguje. Prvá polka je tradičným príbehom, kde sa stretnú on a ona. Druhá polka sa potom z vás snaží citovo vyžmýkať každú kvapku slzy, ktorú môžete príbehu „darovať". Ono to môže niekomu prísť, že je to vykonávané až chorobne násilným spôsobom, aby tak tvorcovia deformovali psychický balans diváka. Lež táto destabilita spôsobí tak neuveriteľne úprimný slzavý úsmev vo vyvrcholení, že porozumiete tým životným „sračkám", ktoré nám každý deň niekto pripomína. Vážiť si toho, čo je v živote najdôležitejšie a sami vieme, že tie materialistické daromnice to nie sú. „Omnia vincit amor et nos cedamus amori". (Láska premôže všetko, neprekážajme teda láske ani my.) ()

Sa.sa

Romantika jak má být se vším všudy... Sice je to přeslazené až tak, že více to asi nejde, ale pořád se na to dá koukat... ()

gezko

Milé a maximálne vhodné na oddych. Nemám tomu skoro ani čo vyčítať. A ako hovorí hlavný hrdina...."nádhera"..... Teresa Palmer. ()

Dusty56

Film, který bych rozdělil na dvě poloviny: ta, kde jsou single a tu druhou. Asi nejlepší scéna celého filmu přišla právě na konci první poloviny - ta žádost o ruku. Trochu jsem se divil, že to přišlo už takhle brzo, většinou tím filmy končí, říkal jsem si, že teď může tak maximálně jeden z nich mít nějakou nemoc - rakovinu nebo tak, a skoro jsem se trefil. Upřímně mě ta druhá polovina už tak nezajímala ani nebavila. Vyústění v nemocnici také bylo slabé, jen ten závěr to pak docela zachraňoval. To ta první polovina byla zajímavější, opírala se hlavně o chemii mezi hlavními postavami. I když musím se přiznat, že mi chvíli trvalo než jsem si zvykl na takový podivný akcent Teresy Palmer. Ve výsledku je to lepší průměr a jestli si někdy film pustím znovu, tak jen do žádosti o ruku, pak to vypnu. ()

sarulefilm

Mě to bavilo. Příběh je jednoduchý, předvídatelný,  hrozné postavy, které nejsou skoro vůbec vykreslené a mají jen pár singulárních základních vlastností, kdyby je nehrály dospělí herci a nevedly dospělý život (práce), tak by to podle dialogů a jejich chování mohly být klidně 15ti letí teenageři. Poslední půlhodina je úplně zbytečná. Ale i tak jsem si to užila. Myslím, že herci nebyli špatní a snažili se dát nějaký smysl těm jednoduchým dialogům. ()

mia.com

Takove obycejne, nicim nevybocujici romanticke drama na jednou shlednuti. Skoro dve hodiny byly ovsem zbytecne moc, posledni pul hodinu jsem uz nevydrzela a musela lehce proskakat, abych se rychleji dostala k tomu typickemu stastnemu konci. ()

Belugia

Náhodou, nebuďte tak supernároční.Chvíľkami to bolo predvídateľné, ale bavilo to. Pekný oddych pri letnom ležaní v posteli pri angíne. 3*** ()

Elle18

Pro mě je tento film velkým zklamáním. Začíná to být u zfilmovaných knížek od Sparkse tradice. Jeho knihy jsou skvělé, plné emocí a do poslední kapitoly čtenář jen hádá, jak celý příběh vlastně dopadne. Bude happy-end nebo "klasický Sparksův" konec plný slz a zároveň hřejivého pocitu? No... Na film jsem se těšila, i když jsem předem čekala, že mě to neohromí. Bohužel musím říct, že mě film vůbec neoslovil. Příběh z knihy sice vycházel více než předchozí snímky, ale vždy mi přijde, že to hlavní, to důležité a to, co ten příběh dělá tak skvělým, ve filmu zkrátka není. Příběh mladé dvojice mi přišel jako pohled z rychlíku - šup sem, šup tam a najednou jsou spolu a mají děti. Ani obsazení se mi nezamlouvalo. Čím to, že Sparks hlavní hrdiny vylíčí úplně jinak, než jak "ve skutečnosti" vypadají? Tři hvězdy dávám jen za poměrné dodržení knihy (zejména konce, který byl u několika předchozích filmů změněn) a kvůli Sparksovi, který snad jako jediný dokáže napsat "červený" román, který bez slz dočíst zkrátka nedokážu. ()

Minoka

Sladké, až se mi zoubky zalepily. Ale brzo určitě padne v zapomnění. Děj probíhal tak nějak plynule, až jsem si říkala, že bude už asi konec a ona to byla teprve polovina filmu. Mno...to není dobré znamení. Takže jsem prostě VĚDĚLA, že příjde ZVRAT a nakonec, když ten jakože ZVRAT přišel, tak to bylo takové opět plynulé, unylé? Nevím, už jsem v procesu zapomínání, o čem to vlastně celé bylo. Prostě holky, na depku dobré, bez chlapů po boku lepší. Protože jinak vyloženě uslyšíte, jak se Vaše drahá polovička nudí a divit se mu skutečně nebudete. ()

stret

Ja mám tento film rád, piánko, zábava, rozprávka pre dospelých. Spĺňa to to, čo to spĺňať má. Žiadne rádoby umenie. Až budem chcieť niečo "neklišoidné" a "umelecké", pustím si ako napríklad včera nemeckú sračku Victoria (2015) a budem mať vypúlené oči z toho ako sa tam nejaký mamlas hrá na Tarkovského, a preto musím minúty čučať na škaredú a tupú kozu, ako odomyká bicykel.... čo v tomto podivnom svete vyúsťuje do filmu s vysokým hodnotením. The Choice vás takto neurazí. ()

Akinaz

Nicholas Sparks, buď to si jeho dílo zamilujete, nebo nikoli. Nic mezi tím není. Já patřím bez sebemenších pochyb mezi lidi vyhledávající tohoto autora nejen na pultech knihkupectví, ale i mezi filmovými adaptacemi. Nicholas v sobě romantika nezapře. Jeho dílo útočí rovnou na srdce. The Choice jsem měla možnost jak číst, tak vidět a s klidným svědomím můžu říct, že se mi filmové zpracování velmi líbilo. Hlavní dvojice je velmi sympatická a sedla si k sobě. A to, že je příběh "přeslazený"? Tak ať, Sparks takový je, ale jeho příběhy nejsou jen o lásce, zamilovanosti, ale i o překonávání nejrůznějších překážek, vyrovnávání se s těžkostmi, které život přináší a o rozhodnutích. Protože vždycky máme na výběr. Jeho díla v sobě skrývají jistá poselství a nejsou obyčejná. Každopádně, tento film sem si oblíbila, proto hodnotím 5*. ()

Vesprem

Dobře se na tento film kouká, ale nic výjimečného ani originálního to není. Krásně prostředí a idylka život na americkém malomeste dávají filmu půvab a to je tak vše, co film přinese. ()

Sejkorka

Cukrkandl jak sviňa, ale je to vyvážené výbornou kamerou se super přírodopisnými záběry. 65 % sedí, lehce nad 3*. Filmu by prospělo lepší herecké obsazení hlavních hrdinů. Benjamin Walker je vyloženě slabý (čemuž odpovídá i jeho postava). Teresa Palmer je lepší, ale průměrná. Možná, že to trochu zabíjí i jejich dabing, též nic moc. No nic, opěvovaný Nicholas Sparks se postupně řadí mezi mé průměrné autory, pochopitelně nemám na mysli četbu, ale kino. Více jak 3* mám pouze u Zápisníku jedné lásky a Nejdelší jízdy. ()