Ve znamení lásky

• USA The Choice (více)

Travis Shaw je veterinář, pracuje na klinice svého otce v pobřežním městečku v Jižní Karolíně, má domek pár desítek metrů od moře, loď a každý večer pořádá hlučnou party pro své veselé přátele. Do sousedního domku se nastěhuje studentka medicíny Gabby, kterou veselí a hlasitá hudba ruší při studiu, a přijde Travisovi vynadat. Zjevně si o plážovém playboyovi nemyslí nic dobrého. Za pár dní se ale ocitne v úzkých, když její fenka zlatého retrívra začne náhle v noci rodit. Travis nabídne kvalifikovanou pomoc a zanedlouho se oba spřátelí natolik, že Gabby neváhá s Travisovou partou vyrazit na vyjížďku lodí. Gabby má ovšem přítele Ryana – je to doktor v místní nemocnici, a také Travis má partnerku Monicu, přezdívanou Bumerang, protože se s ním každou chvíli rozchází a zase se k němu vrací. Travise ale Gabi neodolatelně přitahuje. Její partner je dlouhodobě mimo město, a tak mezi nimi jednoho večera padnou všechny zábrany. Gabby má pak výčitky svědomí, a když se Ryan vrátí a žádá ji o ruku, řekne ano. Pak ale zasnoubení zruší a odjíždí k rodičům. Travis ji vyhledá, vyzná jí lásku a žádá ji o ruku. Gabby konečně dojde, koho miluje, souhlasí a koná se svatba. Jsou spolu šťastní, narodí se jim dvě děti. Jednoho večera se mají sejít v restauraci na večeři, ale Travis se zdrží v práci a Gabby na cestě domů v dešti havaruje... (TV Nova)

Pajkenzi

Překrásný film nejde slovy popsat jak moc se mi líbil. Chytl mě za srdce příběh, který je dokonalý a láskyplně zaplněný romantikou, láskou krásnou hudbou a skvělými herci. Nicholas Sparks je úžasný scénarista a jsem zvědavá na jeho knihy. ()

Seti

Do dopravní nehody sice poměrně nudná, ale jinak neškodná cukrová vata, která se však po Terezčině ulehnutí změnila v ten nejhrubozrnější uchcaný kýč, po němž si jdete strčit prsty do krku. ()

peetriss

U romantických filmů je potíž, že hranice mezi emoční silou a kýčem je velice tenká, každý jednotlivec tuto hranici navíc vnímá odlišně. The Choice své dobré okamžiky jistě má, romanticky na mě zapůsobil jen velmi rutinně, s absencí prvků, které by u mně navodily opravdu intenzivní prožitek. Co je však nejzásadnější - v okamžiku, kdy měl děj dosáhnout vrcholu, zcela selhává, nefunguje a působí prvoplánovitě. Netvrdím, že herecké obsazení přímo selhává, ale působí spíš průměrně. The Choice je opravdu, jak mnozí píší, profesionálněji natočená a nasnímaná červená knihovna "pilcherovského" střihu. Slabé tři. 50% ()

spageta

Očekávala jsem něco ve stylu Zápisníku jedné lásky, když to bylo od jeho tvůrce. Nicméně se mi dostalo opravdu velmi sentimentálního, červeno-knihovního příběhu, stavějící na hlavní myšlence o volbách a kterak volby mění život. Škoda, že toto téma nebylo víc rozvedené, těch život měnících velkých rozhodnutí bylo ve filmu poskrovnu. Nejvíc mě asi znechutila žádost o ruku, tam už jsem si říkala, že přitaženější za vlasy to být nemůže. Naštěstí nebylo, film pokračoval ve stejném "klišé" duchu v jakém začal. Čekala jsem víc, asi nejsem cílové publikum, které bych tipovala tak na ženy v důchodu hltající červenou knihovnu. ()

suzanne1997

Zatímco píšu tenhle komentář, nevím, jaké hodnocení tomuhle filmu dám. Blbost, vím to přesně ... Tenhle film byl totiž skvělý už od samého začátku, v první polovině vypráví, co už se stalo a v druhé co se děje právě teď, to je asi to hlavní co se mi na něm líbilo, to umění propojit minulost se současností. Pochválit tady lze hodně věcí, to že o ni usiluje už od samého počátku, to, že ji miluje a nenechá se jen tak něčím odradit a to, že za ni dýchá a jeho srdce bije za ni, samozřejmě. I když to v jednu chvíli nevypadá příliš nadějně, v druhou se to může jevit úplně jinak a o tom je vlastně celý film - o rozhodnutích, které musí člověk udělat v průběhu svého života. A co se mi ještě líbilo a skvěle to zakončilo byl závěr, člověk už ani nedoufá v konec, který opravdu překvapí. Takže, mé doporučení nezní nijak a třeba se podívejte, jestli máte chuť, protože tenhle film opravdu stojí zato. ()

jasse

Film nemám sil po zhlédnutí komentovat, ale moc se mi líbí komentář od uživatele trona, nad kterým jsem se pobavila víc, než nad filmem.samotným. ()

Warlukyn

Kýčovitý jak sviňa, ale mega super film, trošku sem čekal jinej konec, ale tím je to větší mazec :) v 66. minutě filmu trošku víc rozhovor, jak ve filmu 5 centimetrů za sekundu. Mám zmáknutý všechny Sparkse, ale absolutně nechápu, jak může mít film Milý Johne s připrclim Channing Tatumem, lepší hodnocení, než tenhle podceňovanej film..... ()

BOURQUE

Romantický príbeh, ktorý je tak trošku až moc sladký. Nehovorím, že v tom nie sú silnejšie alebo dramatickejšie momenty, ale občas mi vadili len „veľmi obecne“ vypracované scény. Napríklad, scény, ktoré zachytia rast rodiny, ale na detail, že rodičia by mali vypadať trošku starší, už zabúda. Z hereckej stránky ma najviac presvedčila Teresa Palmer. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Razzor_82

Těžce přeslazená love story s předvídatelným příběhem. Něco ze Sparksova slabšího knižního soudku. Cílovka pro ženy, které si rády popláčou. Film stojí jedině na půvabné Terese Palmer a pohodovém prostředí u moře. Benjamin Walker působí strnule bez výraznějších emocí. Závěrečné zmrtvýchvstání bylo kýčovité a bez většího napětí. Přesto to všechno to má jakýsi romantický náboj. 5/10 ()

pirulka

Nemôžem si pomôcť, ale po dlhej dobe romantický film, podľa môjho gusta, ktorý som už dlho chcela vidieť. Samozrejme vždy môže byť všetko lepšie, originálnejšie a príbehovo dynamickejšie, ale pre tento moment som spokojná a nadšená. Vzorec- nekompromisná arogantná, ty- a -ja?-no-way- nádherná holka a sexy frajerkár, ktorý práve na takú čaká ma vždy bude baviť. Chémia, akej rozumiem a páči sa mi, a vždy bude. A do toho funny dialógy, krásna scenéria- more- mólo a letné domčeky s terasami, kreslo- ktoré čaká na druhé, psíky- moja srdcovka... 5*..a samozrejme melodráma a "tragédia" na koniec s happy endom :) áno, presne to občas každá chceme..:) ()

Likan7

Teresa Palmer je zlatíčko, mám pro ní slabost kdykoliv jí vidím, takže vidina romantiky s ní podle Nicholase Sparkse mě zajímala víc než ostatní sparksoviny. Bohužel k sobě má Benjamina Walkera. Neznám ho, vždycky má nějakou vedlejší roli a dobře tomu tak. Je to totiž šíleně nesympatický střevo, který má bohužel v The Choice hlavní roli a téměř nesleze z obrazovky. Dokud hraje floutka, ještě to jde, ale když má ke konci hrát rozervaného otce před nejdůležitějším rozhodnutím života, divák se začne smát nebo brečet (jenže ne dojetím). Jinak mi přijde, že ten klasický kýč a cukr, kterým se filmy podle Sparkse vyznačuje, je tady nasypaný ne lžící, ale bagrem. Závěr je pak už jen silně nepovedená hovadina roztažená na 20 minut. ()

alldo.raine

Klasický Sparks. Romantika okořeněná těžkou životní zkouškou. Kýč na každém rohu, sympatické hlavní postavy. Když je nálada, proč ne. ()

DaweForeman

Tak tomuhle filmu nemám snad co vytknout - tak trochu nechápu tu kritiku (ale každému dle jeho šálku). Je to sice taková typická romanťárna, ale má správnou vtipnost, kousavost, dramatickou stránku, něco nadpřirozeného a hlavně lehkou životní filosofii (nic hlubokého). Vše krásně tak plyne a člověk si řiká, škoda že je konec, ale opravdu se tam toho už asi víc nacpat nedalo. Vše navíc obaleno v krásném soundtracku, takže nádhera. Prostě taková pohodovka (slice of life), která rozhodně neurazí. ()

Tominni

Film o vztahu dvou lidí - veterináře Shawa a jeho sousedky - studentky medicíny. Na mě až moc sladké, přestože romantiky by nikdy nemělo být dost. Ale není to kýč, film funguje dobře a zhlédnout se dá bez problémů. ()