Míň je víc

Česko, 2015, 26 min

Režie:

Pavel Hejnal

Účinkují:

Petr Svoboda, Jan Smetana (moderátor)

Nová zábavná vědomostní soutěž, kde vyhrává nejnižší skóre. Česká verze úspěšné zábavné britské kvízové show Pointless. Soutěžící se snaží získat co nejméně bodů tím, že se noří do hlubin svého všeobecného přehledu, aby vyrukovali s odpověďmi, o nichž se domnívají, že nikoho jiného nemohou napadnout.
Každá otázka již byla před natočením pořadu položena skupině 100 lidí, aby se zjistilo, které odpovědi jsou nejběžnější a které naopak co nejméně obvyklé. Dvojicím soutěžících jde o peněžní výhru. Snaží se přijít na co nejméně obvyklé odpovědi a získat tak co nejmenší počet bodů. Počet bodů odpovídá počtu lidí, kteří v průzkumu uvedli danou odpověď.
Naprosto nejlepší je správná odpověď za nulový počet bodů, na kterou ze stovky dotázaných nikdo nepřišel. Pokud soutěžící dokáže na tuto odpověď přijít v krátkém vymezeném čase, získává nulový počet bodů. Jestliže naopak odpoví stejně jako velký počet dotázaných, padne na jeho hlavu spousta bodů a riskuje vyřazení. Peněžitou odměnu a trofej si nakonec odnese soutěžící, který ve finále alespoň jedním ze tří pokusů trefí takovou správnou odpověď na otázku, na kterou si nevzpomněl nikdo ze sta dotázaných. (Česká televize)

Philcze

Guilty pleasure. Neustálá fascinace tím, jak je i přes finančně hubenou výhru takřka nemožné tuhle soutěž vyhrát. ()

Petrasuvicka

U televize je člověk hrozně chytrej, ale když tam stojí, tak je dutej jak bambus a je rád, že si pamatuje svoje jméno - mluvím z vlastní zkušenosti. Pro komentář od Bajdy - dovolím si nesouhlasit ve všem, protože hosté jsou civilní osoby z lidu, ne všichni jsou zajímaví, vy snad ano? Pravidla jsou jasná, jen se musí párkrát zopakovat, napětí u televize lze cítit těžko, protože tam nestojíte, když ano, máte srdce v krku, protože čekáte, jestli ta čárka sjede nebo nesjede níž abyste mohl trumfnout protihráče a výhra? Pane, o tu tady ale vůbec nejde! Jde o tu zábavu a v první řadě - nejvíc kritizují ti, co nemají ani odvahu si před tu kameru stoupnout :) ()

rakovnik

Nápad na soutěž není špatný, nicméně moderátor je tragický, přijde mi, že se sám zamotává do pravidel a děsně "přehrává", čili urputně prožívá tu nudu, která ze soutěže čiší. Na obrazovkách už byly k vidění zábavnější a poučnější soutěže - rád jsem se díval na Taxík, kde je mu konec? ()

Splasher

" A čsfd válec nám padá do černých čísel, výborně. Klesne ale až na nulu? ..." Vědomostní soutěže jsou nejen v ČR na ústupu. Což je mně, jakožto milovníkovy useless trivia, velmi líto. Takže jsem rád, když se alespoň v UK sem tam vynoří něco nového, co vydrží déle než rok (Eggheads, Only Connect, Pointless), vedle stálic typu University Challenge a Mastermind. Pointless není nijak zázračná soutěž. Je to spíše čajíček pro teatime slot (Zdravím pana Časnačaje). Skoro až na úrovní Edmondsovi Deal or No deal (Ber nebo Neber). Už jen z tohoto pohledu mi přijde hloupé srovnávat Míň je víc (Pointless) s Riskuj! (Jeopardy) nebo AZ-kvízem (Blockbusters). ___ Pointless answer in Pointless show. ČT se asi snažila o podobnou nadsázku a tak se držela hesla Míň je Víc a rozhodla se obsadit pouze jednoho moderátora. A celá soutěž tím ohromně trpí, protože pan Smetana ji sám nezvládá utáhnout. Navíc to vypadá, že většina se natáčí na první dobrou. Což je taky chyba. ___ A přitom Xander s Richardem v originále nepředvádí nic světoborného, jen good old banter. ()

sir-dave

Viděl jsem možná polovinu dílů, ale jako soutěžní oddychovka to nemělo chybu. U TV sis mohl zahádat se soutěžicími. Občas mohli udělat prostřihy jakým způsobem probíhali ankety, když se ptali 100 lidí z lidu. Evidentně se museli ptát daleko chytřejších lidí než u Nikdo není dokonalý, kde paní u zeleniny neví, zda jablko roste na stromě. Nejlepší část byla finálová otázka, někdy musel být člověk kapacitaaa. ()

LiborGondek

V podstatě se po soutěžících chce přesný opak soutěže 5 proti 5. A to je náročnější, než se může na první pohled zdát. Bohužel, moderátor mi nějak nesedí. Každopádně je dobře, že nějaká soutěž opět po delší době vznikla. Národ hloupne a tak ať aspoň čumí na něco inteligentnějšího než Kolotoč ve 563 repríze. ()

ghatos

Honza Smetana je krutý :), jak mžourá očima, jak se kouká do kamery, jak je vtipný...ano, to je ono! Vskutku nádhernou vzpomínkovou cenu si soutěžící mohou odnésti!!! :) . Jinak pořad úplně o ničem...28%. ()

kvaranek

Není to tak hrozny, jak by se mohlo zdát podle zdejšího hodnocení. Já sice nejsem takový znalec, jako ti, co sem pisou dlouhý komentáře úvah nad osvětlením, náladou režiséra a myslí si, že jsou zdrojem veskere filmove geniality..Já raději hodnotim podle toho, jestli se bavím nebo ne. Tyhle "odborne" kecy nechám na ostatní. Za me 3*. ()

zolo23

Ups...! Tak takéto percentá som naozaj nečakal, obzvlášť keď ide o český súťažný program. Veď "tieto" súťažné formáty Vám Čechom tíško závidím, máte lepších moderátorov (vyhýbajúc sa trápnostiam = na SK Bičan - i keď niekedy trafí totálnu haluz - kde nechápem a niekedy mi ide bránica roztrhnúť) česť výnimkám a predsa len tomu dávate punc väčšej vážnosti, nakoľko ide o program kde musíte mať ako-také všeobecné znalosti. Jan Smetana je docela sympaťák a ja si tiež pred večernými správami rád odľahčím hlavu. ()

Zemi11 odpad!

Je to ještě trapnější, než jsem se domníval. Megaodpad. Odpad odpadů kýčovitosti. Smetana je nepohotový, nervózní a úlisný debil. Tuhle kašpařinu mohl zachránit jedině Jenda Rosák, který uměl pohotově reagovat tak, aby neztratil gloriolu muže. ()

herr_carter

Český národ a jeho typicky utkvělá představa, že co se vytvoří v tuzemsku, bude na 99 % sračka. Konečně inteligentní pořad na úrovni, moderovaný nejpřirozenějším a nejsympatičtějším moderátorem, co kdy v místních luzích a hájích vystupoval. Všichni ti, kteří hodnotili jako odpad, nebo jednou hvězdou, by se staly ostudou českého národa, jelikož by v tomto pořadu neodpověděli ani na 5 % pokládaných otázek, styďte se !........................moje hodnocení = 9 z 10. ()

torciollo

Kombinace směšné výhry a velmi nízké pravděpodobnosti ji vyhrát mi nepřijde úplně nejlepší. Navíc na to, že díl má jen nějakých 25 minut, tak se táhne jak týden před výplatou. Hluchá místa mezi otázkami musí "nějak" vyplňovat moderátor, což je nadlidský úkol, tak z toho vychází, jak vychází. Přitom koncept není špatnej... ()

EllienPM

Trapnost soutěže dobře demonstruje finálová otázka z 15.1. - Film - Sergio Leone. Hráči uvádějí snímek Pro hrst dolarů navíc, což není správná odpověď. Leone režíroval buďto film Pro hrst dolarů anebo Pro pár dolarů navíc. Je to slovíčkaření, ale je to důležité. Grafika nám pak sama ukazuje změnu z Pro hrst dolarů navíc na Pro pár dolarů navíc. Hráči neříkají nic, moderátor dělá, že si ničeho nevšiml (možná se domlouvali a bylo to vystřiženo - nicméně z diváka si ČT dělá dobrý den). Holt ani sympatický a neotřelý moderátor nezachrání tuhle špatně vymyšlenou, pomalou, táhlou, nedoladěnou, nejasnou a nenapínavou hrůzu. Vraťte zpět do tohoto vysílacího času skvělý AZ kvíz nebo se tu i vykakám a bude to pak jasné. :) ()

arcticsky

Toto je podivná soutěž - špatně vymyšlená pravidla a je to nějaké utahané a bez spádu. Zdá se, že ani (jinak sympatický) moderátor zde není jaksi na své parketě.... ()

sandinista

Honza Smetana mi velmi připomíná postavu (Luděk Bajgr) z pořadu Pečený Sněhulák, která uvádí písňový blok ("Vaše chmury zahání, naše píseň na přání.") - jak se dycky natočí trochu bokem ke kameře a přihmouří oči - to se dycky nemůžu smíchy udržet. Otázky jsou dobré, ale na půlhodinový formát je jich příliš málo. Vraťte AZ Kvíz před Televizní noviny !!! ()

Yarwen

Moderátor se snaží, ale koncepce pořadu není zábavná, padá zde málo otázek, na kterých si divák může otestovat své znalosti a jackpot ve výši 10.000 korun už dnes nikoho neoslní. Zlatý AZ kvíz. ()

ještěžiju odpad!

Jan Smetana by se měl přestat dívat do kamery, jako sprominutím herec německého porna osmdesátých ... Rok 2014 a kulisy vypadají jak ze začátku devadesátých, tento tah jasně nasvědčuje, že sami tvůrci neměli velká očekávání .. taky mu nevěřím, je to nový ( zřejmě zase někde odkoupený ) koncept, ale dramaturgie pořadu totálně selhala. :-( ()

greenlord

hodne slabe a korunu tomu bohuzel nasazuje smetana, ktereho mam jako hlasatele sportovnich zprav docela v oblibe, nicmene v tomto poradu je gumovej az hanba ()