Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Děj se odehrává v 17. století v chudinských čtvrtích Londýna. Dospívající dívka Maud (Romy Schneider) pracuje se svými bratry v přádelně bavlny. V neutěšených prostorech staré přádelny sní o pohádkovém ostrově, o kterém jim vyprávěl Daniel Defoe. Tento slavný spisovatel, autor Robinsona, totiž bydlí u Maudiny matky v pronájmu. Býval uznávaný, bohatý, ale dostal se do sporu s králem a upadl tak u dvora v nemilost. Jeho knihy byly zakázány, odvrátil se od něj i jeho syn Tom. Ten se později dostává kvůli dluhům do vězení. Protože Daniel Defoe je vážně nemocen a lékaři se obávají nejhoršího, rozhodne se Maud zprostředkovat otci se synem ve vězení setkání. Tom souhlasí, bohužel ne proto, aby se smířil s otcem. Při návštěvě mu ukradne původní rukopis k Robinsonovi. Maud a její bratři to tak nenechají a udělají vše proto, aby rukopis byl vrácen autorovi. Dostanou se dokonce až k samotnému králi. (Roman Albach)

(více)

Recenze (3)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Viem o to, ze toto bol prvy film, kde Romy Schneider chcela vystpovat ako obycajna holka pracujuca v pradelni. Reziser Josef Von baky mi nic nehovori, film je to vsak aspon lahky nadpriemer. Videl som tu hrat viacerych hercov, konkretne Gert Frobe /Goldfinger, banovic Strahinja/, vtedy este mlady Mario Adorf, Gustav Knuth, Romy Schneider bola vyborna, videl som aj Magdu Schneider : 72 % ()

Roman Albach 

všechny recenze uživatele

"Robinson nesmí zemřít" byl první film, který Romy Schneider sama iniciovala. Po všech těch princeznách v krinolínách chtěla natočit také film, kde bude vystupovat jako obyčejná holka. Před filmovou kamerou se tady poprvé setkává s Horstem Buchholzem a toto setkání bylo každopádně štastné. Mezi hlavními představiteli jsou vzájemné sympatie, které pokračovaly i za kamerou, víc jak patrné. ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Překvapivě film podobnější dobrodružství prostořeké Scampolom než Miláčka z Paříže. Takhle si představuji robinsoniádu s hlavní hrdinkou a nikoli hrdinou :) Tohle mělo být inspirací pro obě české Robinsonky. A samozřejmě na svých místech jsou Magda Schneider i Gustav Knuth. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (5)

  • Zároveň jde o první film, jehož scénář si prosadila sama Romy a opatrně tak začala směřovat směr vlastní kariéry. (NinadeL)

Reklama

Reklama