V kruhu koruny II: Jindřich VI. (1. díl) (TV film)

Henry VI Part 1

Drama / Historický

Velká Británie, 2016, 112 min

Za mě absolutně obrovský zážitek, kdy jsem si plno věcí dala do kupy - tedy hlavně až při druhém dílu. Ale hlavně když navštívíte Skotsko a Anglii - hned Vám je plno věcí více jasných :D :D Bavilo mě to neskutečně :)(26.9.2018)

Budu rasista a budu nelítostný. Tu černošskou královnu (jejíž otec je navíc běloch) mysleli úplně vážně? Shakespeare sice není úplně historický přesný, ale ty postavy vymyšlené nejsou, takže by se nad sebou tvůrci, kterým v tomhle případě úplně medlo v hlavě, měli zamyslet. Nejen že je to všechno absolutní nesmysl, ale tím, že královnina pana otce nechali bílého tomu nasadili korunu. Jak je tohle (kromě matiničiny nevěry a tím pádem levobočství a tím pádem spousty problémů, samozřejmě) vůbec možné? A kromě toho mě ta herečka strašně štvala. A to tam ten její ksicht strašil všechny tři díly. Ani já sám sice nejsem nijak pohádkově krásný. ale tohle fakt bylo moc i na mně. Británie to se svou korektností přehání. Ale teď k tomu filmu. Celá druhá série cyklu V kruhu koruny je ještě o úroveň výš, než ta první a je tím pádem mnohem lepší (ať se to zdá jakkoliv neuvěřitelné). Herecké obsazení opět prvotřídní, atmosféra fantastická, kamera, hudba, to vše na jedničku. Samozřejmostí je i geniální scénář mistra Shakespeara. Absolutní dokonalost, jedinečný zážitek. A přeci jen to ještě není vrchol. 98%.(23.6.2018)

• Malignus

Od pořadu, který je označen jako historický, očekávám, že bude co nejvěrnější historii a fakt, že anglickou královnu hraje Sophie Okonedo mi již dopředu napovídá, že na minisérii (a pravděpodobně i na scénáři) zapracovali SJW a LGBTQ komunita, tudíž nemusím a ani nechi koukat dál (a ztrácet čas s možnou slátaninou) a hodnocení je pro mě zcela jasné. Ať to tvůrci zkusí příště jinak a lépe.(8.11.2017)

Jindřich VI. je jedna z Shakespearových her, která se v Česku inscenuje jen vyjímečně a tak je tohle výborná příležitost k tomu se začít trochu orientovat "kdo s kým o čem pro koho" aneb WHO IS WHO ve Válce růží (i když "kdo změří kam se nahnul trůn, zda k Yorkům nebo k Lancastrům" známe už leta od Spirituál Kvintetu :))). A zrovna tak jako u Richarda III. připojuji poznámku (nejen) pro uživatele Kamalse - nad tím, že mouřenína Othela běžně hrají běloši, se nikdo nepozastavuje, tak proč by to nešlo naopak?(26.11.2016)

Po výborně našlápnutém Henry V je toto obrovský propadák. Tom Sturridge sice dokázal dokonale zahrát emotivní scény, ale to jenom proto, že po celou dobu vypadal jako by byl neustále v depresi a ještě pod práškama. Ještě horší byl ale výkon Sophie Okonedo, na kterou jsem si vyloženě v průběhu sledováni vytvořila silnou alergii. Osobně mi přišlo, že svou roli až příliš "přehrávala", emocionální scény ale zase nedávala vůbec ... Samotný příběh je geniální, jeho zpracování je ale bohužel jenom průměrné ... A možná by přitom jenom stačilo zaměřit se spíš na první knihu a její boje, než na tu druhou ...(8.9.2017)