poster

La Corrispondenza

 • Itálie

  The Correspondence

  (neoficiální název)

Drama / Romantický

Itálie, 2016, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hvězdář
  ****

  Možná, že Tornatoreho vrcholem už provždy zůstane Nejvyšší nabídka, protože překonat sám sebe s takovým filmem na kontě už je pořádná kláda. I když... Tornatore umí překvapit. Nicméně, tento film to nebude. Kvalita opravdu poklesla, to však nic nemění na tom, že odsud opět dýchá Tornatoreho typický romanticko-tragicko-poutavý příběh životních rozměrů. Film jsem si opět prožil společně s hlavními hrdiny od začátku do konce, tak jako obvykle. Tady jsem zklamán nebyl. Myslím si, že tady kulhá spíše forma. Astrofyzikální téma je tady zpracováno poněkud lehce kýčovitě... asi tak podobně jako jiní režiséři točí válečné filmy bez hlubší znalosti vojenských reálií. Je to jen kulisa, atmosféra, prostředí příběhu, který sám však bez ohledu na formu zachovává kvality. Dalším zklamáním je hudba, která se obyčejně ve spojení Tornatore-Moriconne stává pomalu až kultovní záležitostí. Tady tomu však zjevně nebude. Dobře, zažil jsem už v Tornatoreho filmech i lepší herecké výkony, to se taky popřít nedá. I přes jisté zklamání však dávám 4 hvězdy, mimo jiné také za to, že Tornatore neopustil svůj osobitý rukopis, pro který jeho filmy můžu, i kdyby je točil s ochotníky.(10.9.2017)

 • bllm
  ***

  Já rozhodně nadšení z výkonu Olgy Kurylenko s Kaylinem nesdílím. Tenhle film stojí jenom na představitelce Amy a na to bylo třeba vybrat někoho podstatně zdatnějšího. Ač se jedná o celkem jednoduchý příběh, určitě je to náročnější role, spousta scén bez partnera, mluvení sama pro sebe, nebo s monitorem. Ale Olze jsem nevěřila vůbec nic, ani jednu jedinou emoci, ani lásku k Edovi, ani smutek nad ztrátou, ani rozčilení, zrátka nic. Ty rádoby něco vyjadřující grimasy ještě šly, ale nejhorší to bylo když začala mluvit, to už působilo totálně nepřirozeně. Přidat tomu trochu spád a vybrat lepší herečku, mohl to bejt dobrej romantickej doják a to já bych ocenit dokázala.(5.3.2017)

 • Aljak
  *

  Poznáte ten pocit, keď sa dlho dlho tešíte na nejaký film a po jeho skončení cítite trpké sklamanie? Tak toto bol jeden z tých filmov. Tornatoreho filmy zvykli byť zárukou kvality, ale toto mi prišlo ako bohapustá vykrádačka P.S. I Love You. Až ma to celé akosi zarazilo, ale sám seba som presviedčal, že "nie, nie, s týmto celým musí mať Giuseppe nejaký vyšší zámer" - žiaľ, nemal... Dejová línia mdlá, zápletka fádna, s ústrednou mileneckou dvojicou s obrovským vekovým rozdielom som akosi nesympatizoval, a obsadenie Olgy Kurylenko sa mi od začiatku vôbec nepozdávalo. Takže celkovo - sklamanie. Ani sa mi nechce veriť, že toto vypustil do sveta taký pán režisér akým je Giuseppe Tornatore...(16.3.2017)

 • theSaint
  **

  Tornatore patří k mým oblíbených tvůrcům. Jeho milostné příběhy si ke mně vždy našly cestu a já si je téměř bez vyjímky všechny zamiloval. Těšil jsem se moc i když jsem Olgu nikdy nepovažoval za nijak mimořádnou herečku, doufal jsem, že Jeremy to vše vyváží, Morricone podrží tam, kde bude třeba a Tornatore mi předloží další ze svých poetických balad. Bohužel. Olga je sice nádherná žena, ale nepřesvědčila mě, nepřesvědčil mě ani Jeremy a nepřesvědčil mě ani Tornatore. Dokonce ani hudba tu není tak výborná, jak jsem od mistra zvyklý. Věčná škoda. Po nejvyšší nabídce, která byla velmi povedená, je tohle hořké zklamání. Nejslabší Tornatore. Jeho rukopis v tom vidím pouze vzdáleně a nevědět, že v tom má prsty, tak bych tipoval, že se mu chce jen někdo neúspěšně přiblížit.(13.5.2017)

 • kaylin
  ****

  Giuseppe Tornatore prostě bude moje krevní skupina, a i přesto, že si tentokrát vybral na první pohled jednoduchý příběh, dokázal mě naplno zaujmout a já jsem jen sledoval, jak tenhle zvláštní vztah dopadne. O Olze jsem si doposud nemyslel, že zvládne větší herecké představení, ale zvládla ho skvěle a zastínila Jeremyho, kterého přece jen více vidíme ze záznamu.(24.1.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace