poster

La Corrispondenza

 • Itálie

  The Correspondence

  (neoficiální název)

Drama / Romantický

Itálie, 2016, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aljak
  *

  Poznáte ten pocit, keď sa dlho dlho tešíte na nejaký film a po jeho skončení cítite trpké sklamanie? Tak toto bol jeden z tých filmov. Tornatoreho filmy zvykli byť zárukou kvality, ale toto mi prišlo ako bohapustá vykrádačka P.S. I Love You. Až ma to celé akosi zarazilo, ale sám seba som presviedčal, že "nie, nie, s týmto celým musí mať Giuseppe nejaký vyšší zámer" - žiaľ, nemal... Dejová línia mdlá, zápletka fádna, s ústrednou mileneckou dvojicou s obrovským vekovým rozdielom som akosi nesympatizoval, a obsadenie Olgy Kurylenko sa mi od začiatku vôbec nepozdávalo. Takže celkovo - sklamanie. Ani sa mi nechce veriť, že toto vypustil do sveta taký pán režisér akým je Giuseppe Tornatore...(16.3.2017)

 • Hvězdář
  ****

  Možná, že Tornatoreho vrcholem už provždy zůstane Nejvyšší nabídka, protože překonat sám sebe s takovým filmem na kontě už je pořádná kláda. I když... Tornatore umí překvapit. Nicméně, tento film to nebude. Kvalita opravdu poklesla, to však nic nemění na tom, že odsud opět dýchá Tornatoreho typický romanticko-tragicko-poutavý příběh životních rozměrů. Film jsem si opět prožil společně s hlavními hrdiny od začátku do konce, tak jako obvykle. Tady jsem zklamán nebyl. Myslím si, že tady kulhá spíše forma. Astrofyzikální téma je tady zpracováno poněkud lehce kýčovitě... asi tak podobně jako jiní režiséři točí válečné filmy bez hlubší znalosti vojenských reálií. Je to jen kulisa, atmosféra, prostředí příběhu, který sám však bez ohledu na formu zachovává kvality. Dalším zklamáním je hudba, která se obyčejně ve spojení Tornatore-Moriconne stává pomalu až kultovní záležitostí. Tady tomu však zjevně nebude. Dobře, zažil jsem už v Tornatoreho filmech i lepší herecké výkony, to se taky popřít nedá. I přes jisté zklamání však dávám 4 hvězdy, mimo jiné také za to, že Tornatore neopustil svůj osobitý rukopis, pro který jeho filmy můžu, i kdyby je točil s ochotníky.(10.9.2017)

 • bllm
  ***

  Já rozhodně nadšení z výkonu Olgy Kurylenko s Kaylinem nesdílím. Tenhle film stojí jenom na představitelce Amy a na to bylo třeba vybrat někoho podstatně zdatnějšího. Ač se jedná o celkem jednoduchý příběh, určitě je to náročnější role, spousta scén bez partnera, mluvení sama pro sebe, nebo s monitorem. Ale Olze jsem nevěřila vůbec nic, ani jednu jedinou emoci, ani lásku k Edovi, ani smutek nad ztrátou, ani rozčilení, zrátka nic. Ty rádoby něco vyjadřující grimasy ještě šly, ale nejhorší to bylo když začala mluvit, to už působilo totálně nepřirozeně. Přidat tomu trochu spád a vybrat lepší herečku, mohl to bejt dobrej romantickej doják a to já bych ocenit dokázala.(5.3.2017)

 • kaylin
  ****

  Giuseppe Tornatore prostě bude moje krevní skupina, a i přesto, že si tentokrát vybral na první pohled jednoduchý příběh, dokázal mě naplno zaujmout a já jsem jen sledoval, jak tenhle zvláštní vztah dopadne. O Olze jsem si doposud nemyslel, že zvládne větší herecké představení, ale zvládla ho skvěle a zastínila Jeremyho, kterého přece jen více vidíme ze záznamu.(24.1.2017)

 • radektejkal
  *

  Tak to je přesně ten typ filmu, který nemám rád. Konečně chápu, co to je, když kolegové v komentářích píší, že "něco" byla hrozná nuda. Řekl jsem si, že ji protrpím jen z půle, podle mé časomíry jsem vydržej přesně jednu hodinu a jednu minutu - ani minutu déle. Dívat se na to, jak bohatý a vzdělaný dědouš opruzuje mladou akčnici (pozor, novotvar! - i když on byl taky dobrej akčník) i po smrti, to fakt nemusím. Vlastně z tohoto filmu nemusím nic: trapně romantický příběh, neprůkazné hlavní aktéry, načinčané exteriéry, sladkokyselé žánrové obrázky, nepříjemně vyváženou kompozici... - všemu chybí šťáva nebo jakákoli jiná tekutina. Pozn. 1: Vyskočilo mi okno s textem: SinglesRussian.com - Hot Russian Ladies Looking for Love) - tak to musím dát alespoň jednu hvězdu.(7.6.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace