La Corrispondenza

Drama / Romantický

Itálie, 2016, 116 min

Giuseppe Tornatore

Fabio Zamarion

Giuseppe Tornatore prostě bude moje krevní skupina, a i přesto, že si tentokrát vybral na první pohled jednoduchý příběh, dokázal mě naplno zaujmout a já jsem jen sledoval, jak tenhle zvláštní vztah dopadne. O Olze jsem si doposud nemyslel, že zvládne větší herecké představení, ale zvládla ho skvěle a zastínila Jeremyho, kterého přece jen více vidíme ze záznamu.(24.1.2017)

• theSaint

Tornatore patří k mým oblíbených tvůrcům. Jeho milostné příběhy si ke mně vždy našly cestu a já si je téměř bez vyjímky všechny zamiloval. Těšil jsem se moc i když jsem Olgu nikdy nepovažoval za nijak mimořádnou herečku, doufal jsem, že Jeremy to vše vyváží, Morricone podrží tam, kde bude třeba a Tornatore mi předloží další ze svých poetických balad. Bohužel. Olga je sice nádherná žena, ale nepřesvědčila mě, nepřesvědčil mě ani Jeremy a nepřesvědčil mě ani Tornatore. Dokonce ani hudba tu není tak výborná, jak jsem od mistra zvyklý. Věčná škoda. Po nejvyšší nabídce, která byla velmi povedená, je tohle hořké zklamání. Nejslabší Tornatore. Jeho rukopis v tom vidím pouze vzdáleně a nevědět, že v tom má prsty, tak bych tipoval, že se mu chce jen někdo neúspěšně přiblížit.(13.5.2017)

• Aljak

Poznáte ten pocit, keď sa dlho dlho tešíte na nejaký film a po jeho skončení cítite trpké sklamanie? Tak toto bol jeden z tých filmov. Tornatoreho filmy zvykli byť zárukou kvality, ale toto mi prišlo ako bohapustá vykrádačka P.S. I Love You. Až ma to celé akosi zarazilo, ale sám seba som presviedčal, že "nie, nie, s týmto celým musí mať Giuseppe nejaký vyšší zámer" - žiaľ, nemal... Dejová línia mdlá, zápletka fádna, s ústrednou mileneckou dvojicou s obrovským vekovým rozdielom som akosi nesympatizoval, a obsadenie Olgy Kurylenko sa mi od začiatku vôbec nepozdávalo. Takže celkovo - sklamanie. Ani sa mi nechce veriť, že toto vypustil do sveta taký pán režisér akým je Giuseppe Tornatore...(16.3.2017)

Já rozhodně nadšení z výkonu Olgy Kurylenko s Kaylinem nesdílím. Tenhle film stojí jenom na představitelce Amy a na to bylo třeba vybrat někoho podstatně zdatnějšího. Ač se jedná o celkem jednoduchý příběh, určitě je to náročnější role, spousta scén bez partnera, mluvení sama pro sebe, nebo s monitorem. Ale Olze jsem nevěřila vůbec nic, ani jednu jedinou emoci, ani lásku k Edovi, ani smutek nad ztrátou, ani rozčilení, zrátka nic. Ty rádoby něco vyjadřující grimasy ještě šly, ale nejhorší to bylo když začala mluvit, to už působilo totálně nepřirozeně. Přidat tomu trochu spád a vybrat lepší herečku, mohl to bejt dobrej romantickej doják a to já bych ocenit dokázala.(5.3.2017)