Červený stan (TV film)

Tajomstvo svätej knihy

Dobrodružný / Drama / Historický

USA, 2014, 169 min

• Eleanor05

Až neskutečně naivní a přeslazené, plné hloupých klišé jako je láska na první pohled + "žili spolu šťastně až do smrti", zidealizované vztahy v rodině (čtyři ženy se dělí o jednoho muže a jsou z nich nejlepší kamarádky). Levnou snahu vydolovat divákovy city za každou cenu ještě podtrhuje hudba jako z Disney pohádek. Předpokládám, že jakožto žena, mám být cílovou skupinou snímku, a když se to mě zdá jako telenovela zasazená do biblického příběhu, domnívám se, že pro chlapy to musí být na hranici snesitelnosti. ;-) Nechápu zdejší vysoká hodnocení...(21.5.2015)

Film predovšetkým pre ženy a o ženách. O Dinah, ktorá mala raz v rukách všetko šťastie a lásku sveta a inokedy mala ruky prázdne ... ale odpustiť dokázala všetko a v tom pramenila jej sila. Knihu som čítala už dosť dávno, ale mám pocit, že jej filmové spracovanie je slušné. Netradičné prostredie zaujme, páčili sa mi kostýmy a Rebecca bola nádherná. 3,5* (Filmová výzva 2018 - misterz) a Videné v rámci Season Challenge Tour vol. 3 (5.8.2018)

Feministická verzia knihy Genezis, ktorá poníma vzťah muža a ženy, rodičovstvo ba i náboženstvo ako partnerstvo emancipovaných a sebavedomých individualít. Veľmi zaujímavé, len o Bohu to skoro vôbec nebolo. Zato o bôžikoch, ktorým je v Biblii venovaný 1 riadok, áno. V podstate je to Rosamunda Pilcherová s biblickým námetom.(16.9.2017)

O Díně se toho v Bibli moc nepíše a tak lze v jejím případě zapojit fantazii, aniž by hnidopichové mohli cokoliv namítat. A z mého pohledu se tenhle biblický spin-off povedl. Už na papíře to sice musela být slaďárna, což se přeneslo i do filmu, ale nutno dodat, že je to slaďárna vkusná, která postrádá účelové hraní na city a hlavně parádně zahraná. Zejména Rebecca Ferguson byla trefou do černého. Příliš jsem od toho nečekal, takže jsem výsostně spokojen. 80%(13.6.2016)

• BMW12

Biblické příběhy mám rád, ale tohle byla hrozná nuda. Ze začátku se tam jenom sexovalo a pak už to celé bylo jenom o lásce. A já takovéto romatické příběhy bez nějaké akce nebo dramatu nemám rád. Film je rozdělen na 2 části, já ho hodnotím po 1. části. Na tu druhou se už koukat nebudu, už takhle mi stačila ta 1,5 hodina nudy.(6.4.2016)