Červený stan (TV film)

The Red Tent

Tajomstvo svätej knihy

Dobrodružný / Drama / Historický

USA, 2014, 169 min

O Díně se toho v Bibli moc nepíše a tak lze v jejím případě zapojit fantazii, aniž by hnidopichové mohli cokoliv namítat. A z mého pohledu se tenhle biblický spin-off povedl. Už na papíře to sice musela být slaďárna, což se přeneslo i do filmu, ale nutno dodat, že je to slaďárna vkusná, která postrádá účelové hraní na city a hlavně parádně zahraná. Zejména Rebecca Ferguson byla trefou do černého. Příliš jsem od toho nečekal, takže jsem výsostně spokojen. 80%(13.6.2016)

• Mlle

Hodnotím asi po 40 minutách, které jsem vydržela. Zlatá Rosamund Pilcherová. Hra o trůny, Červený stan… asi se s námi jako s civilizací opravdu něco významného děje, získávají-li tak duchaprosté a nepokrytě infantilní příběhy ve zpracování hodném ochotnického divadla z periferie tak vysoké hodnocení… Rozhodně nejsem cílovka.(12.6.2015)

• BMW12

Biblické příběhy mám rád, ale tohle byla hrozná nuda. Ze začátku se tam jenom sexovalo a pak už to celé bylo jenom o lásce. A já takovéto romatické příběhy bez nějaké akce nebo dramatu nemám rád. Film je rozdělen na 2 části, já ho hodnotím po 1. části. Na tu druhou se už koukat nebudu, už takhle mi stačila ta 1,5 hodina nudy.(6.4.2016)

Film predovšetkým pre ženy a o ženách. O Dinah, ktorá mala raz v rukách všetko šťastie a lásku sveta a inokedy mala ruky prázdne ... ale odpustiť dokázala všetko a v tom pramenila jej sila. Knihu som čítala už dosť dávno, ale mám pocit, že jej filmové spracovanie je slušné. Netradičné prostredie zaujme, páčili sa mi kostýmy a Rebecca bola nádherná. 3,5* (Filmová výzva 2018 - misterz) a Videné v rámci Season Challenge Tour vol. 3 (5.8.2018)

• anatheman

Hodnotím zatím po první části. Na tu druhou sbírám síly... Proč? Tohle se nedá popsat slovy. Požaduji těžké tresty pro tvůrce a nižší pro herce, kteří na své role patrně kývli ve stavu těžkého zdrogování. Červený stan představuje pošpinění dávného biblického příběhu. Jedná se o podobný "klenot", jako je například Kněžna Libuše z roku 2009. Pouze tedy s tím, že tento "počin" obsahuje známky určité jakosti. Což je tedy výsledkem tučnějšího rozpočtu, který byl na tuto blasfémii zbytečně vydojen. Kde tedy začít? Myslím si, že režisér a scénáristi byli ve stavu určitého zbuznění a rozhodli se, že biblický příběh o Jákobovi napíší pro Cosmopolitan. Máme zde sebevědomé ženské hrdinky, které jsou ovšem úplně nadšené, když můžou žít s Jákobem v polygamním svazku. Už sama svatební scéna představovala něco esenciálního. Dalším prvkem je věkový a etnický výběr herců. Je opravdu nepopsatelné vidět, jak v jednom izraelském kmeni vedle sebe žijí Brit, Švédka, Brazilka a černoška... Věkové anomálie jsou patrné na vztahu Ferguson - Baccarin, kde druhá jmenovaná je pro tu první sestro-macecho-tetou. A to jí je o čtyři roky více, což se maskéři nesnažili nijak "vyretušovat". A to jsme se dotkli dalšího výrazného problému - vzhledu postav. Výše zmíněný kmen žije uprostřed skal a pouští. Proto je tajemstvím, JAK je možné, že všichni na sobě nosí bělostně čisté prádlo? Nebo, že mají tak dobře upravené vousy a vlasy? A to nemluvím o ksichtech napatlaných prvotřídním make-upem. A ještě k tomu prádlu - kde je do prdele perou, když Ferguson v půlce filmu sdělí, že poprvé spatřila řeku několik mil od domova? WTF?! Dále se chci vyjádřit k dialogům, které jsou zkrátka parodické a můžou vám jedině přivodit vražedné záchvaty smíchu. Jsou nepřirozené jak výše zmíněný vzhled postav. K tomu jsou infantilně patetické. Brrrr! Nejhorší je ovšem hudba. Ta je tak sladká, že diabetikovi při jejím absorbování přivodí okamžitou smrt. K tomu to všechno tak marmeládovitě komentuje Ferguson, až je to k zblití... No nic, v brzké době zhlédnu druhou část. Přejte mi, abych to přežil...(3.12.2017)