poster

Červený stan (TV film)

 • USA

  The Red Tent

 • Slovensko

  Tajomstvo svätej knihy

Dobrodružný / Drama / Historický

USA, 2014, 169 min

 • hygienik
  ****

  Feministická verzia knihy Genezis, ktorá poníma vzťah muža a ženy, rodičovstvo ba i náboženstvo ako partnerstvo emancipovaných a sebavedomých individualít. Veľmi zaujímavé, len o Bohu to skoro vôbec nebolo. Zato o bôžikoch, ktorým je v Biblii venovaný 1 riadok, áno. V podstate je to Rosamunda Pilcherová s biblickým námetom.(16.9.2017)

 • Aky
  ****

  Asi je to jedna z nejschůdnějších cest, jak uchopit biblické příběhy a vyvarovat se jejich nepravděpodobností a patosu, které ve starých textech jsou - vzít jejich okrajovou postavu, o které se příliš neví, a domyslet na daném půdorysu její příběh. Vyprávět jej podle dnešních pravidel. Přirozeně, bez zázraků a logických lapsů. Dlouhý, ale moc povedený kousek.(1.1.2016)

 • misterz
  ****

  Pre mňa obrovské prekvapenie. Netradičné spracovanie a konečne aj nejaký originálnejší, nápaditý pohľad na biblické dejiny aj prostredníctvom niekoho iného ako len očami nejakého svätca alebo proroka. Jediné čo by som vytkol je hudba, na ktorú som si musel pomerne dlho zvykať, až koniec bol v tomto ohľade ako-tak v pohode. Neviem síce prečo, asi som pri tomto námete a žánri trochu konzervatívny, ale nepopieram, niekoho iného môže osloviť práve niečo takéto. Čo sa týka príbehu samotného, o Dinah sa toho veľa nevie, takže v tomto smere sa pred nami vynárajú netušené možnosti, ako životný príbeh Jozefovej sestry a Jakubovej dcéry podať. A myslím, že sa to tvorcom podarilo nadmieru dobre - obsažne veľmi zaujímavo, atmosfericky pútavo a vizuálne krásne. Silný nadpriemer, keby nebolo tej menej vydarenej hudby tak idem do plna. 85/100(15.8.2017)

 • Mlle
  *

  Hodnotím asi po 40 minutách, které jsem vydržela. Zlatá Rosamund Pilcherová. Hra o trůny, Červený stan… asi se s námi jako s civilizací opravdu něco významného děje, získávají-li tak duchaprosté a nepokrytě infantilní příběhy ve zpracování hodném ochotnického divadla z periferie tak vysoké hodnocení… Rozhodně nejsem cílovka.(12.6.2015)

 • Morholt
  ****

  O Díně se toho v Bibli moc nepíše a tak lze v jejím případě zapojit fantazii, aniž by hnidopichové mohli cokoliv namítat. A z mého pohledu se tenhle biblický spin-off povedl. Už na papíře to sice musela být slaďárna, což se přeneslo i do filmu, ale nutno dodat, že je to slaďárna vkusná, která postrádá účelové hraní na city a hlavně parádně zahraná. Zejména Rebecca Ferguson byla trefou do černého. Příliš jsem od toho nečekal, takže jsem výsostně spokojen. 80%(13.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace