Červený stan (TV film)

Tajomstvo svätej knihy

Dobrodružný / Drama / Historický

USA, 2014, 169 min

• Mlle

Hodnotím asi po 40 minutách, které jsem vydržela. Zlatá Rosamund Pilcherová. Hra o trůny, Červený stan… asi se s námi jako s civilizací opravdu něco významného děje, získávají-li tak duchaprosté a nepokrytě infantilní příběhy ve zpracování hodném ochotnického divadla z periferie tak vysoké hodnocení… Rozhodně nejsem cílovka.(12.6.2015)

Film odpovídá knize, výborné herecké obsazení, postavy charakterově vykreslené. Kostýmy, atmosféra a celkový dojem vás vtáhne a okamžitě přenese do biblické doby a na stranu Jákobových žen. Jedna hvězda navíc pro zfilmování ne příliš známého příběhu, a to v podobě seriálu a ne efektního velkofilmu..(19.1.2015)

Pre mňa obrovské prekvapenie. Netradičné spracovanie a konečne aj nejaký originálnejší, nápaditý pohľad na biblické dejiny aj prostredníctvom niekoho iného ako len očami nejakého svätca alebo proroka. Jediné čo by som vytkol je hudba, na ktorú som si musel pomerne dlho zvykať, až koniec bol v tomto ohľade ako-tak v pohode. Neviem síce prečo, asi som pri tomto námete a žánri trochu konzervatívny, ale nepopieram, niekoho iného môže osloviť práve niečo takéto. Čo sa týka príbehu samotného, o Dinah sa toho veľa nevie, takže v tomto smere sa pred nami vynárajú netušené možnosti, ako životný príbeh Jozefovej sestry a Jakubovej dcéry podať. A myslím, že sa to tvorcom podarilo nadmieru dobre - obsažne veľmi zaujímavo, atmosfericky pútavo a vizuálne krásne. Silný nadpriemer, keby nebolo tej menej vydarenej hudby tak idem do plna. 85/100(15.8.2017)

• BMW12

Biblické příběhy mám rád, ale tohle byla hrozná nuda. Ze začátku se tam jenom sexovalo a pak už to celé bylo jenom o lásce. A já takovéto romatické příběhy bez nějaké akce nebo dramatu nemám rád. Film je rozdělen na 2 části, já ho hodnotím po 1. části. Na tu druhou se už koukat nebudu, už takhle mi stačila ta 1,5 hodina nudy.(6.4.2016)

• Eleanor05

Až neskutečně naivní a přeslazené, plné hloupých klišé jako je láska na první pohled + "žili spolu šťastně až do smrti", zidealizované vztahy v rodině (čtyři ženy se dělí o jednoho muže a jsou z nich nejlepší kamarádky). Levnou snahu vydolovat divákovy city za každou cenu ještě podtrhuje hudba jako z Disney pohádek. Předpokládám, že jakožto žena, mám být cílovou skupinou snímku, a když se to mě zdá jako telenovela zasazená do biblického příběhu, domnívám se, že pro chlapy to musí být na hranici snesitelnosti. ;-) Nechápu zdejší vysoká hodnocení...(21.5.2015)