Dvoudílný film natočený podle úspěšného románu Anity Diamant vypráví historii dvanácti izraelských kmenů z hlediska Dinah, jediné Jakobovy dcery. (AMC Czech)

stret

Spočiatku to vyzeralo na nudný biblický príbeh volajúci po nedopozeraní. Ale po 40 minutách si človek zvykne a zmizne aj obava z biblickej nudy. Je to príbeh o láske a nenávisti, a je urobený dobre. ()

Firuz

Neznám předlohu, ale něják nerozumím tomu, proč se musí do jinak pěkného filmu cpát v posledních minutách takové až přehnaně nechutné scény. On by to byl jinak celkem příjemný film, který dá nakouknout do tajemství ženství a těžkých vztahů v kmeně. Ale díky tomu, v co se to ke konci vyvinulo, film ve mě zanechal spíš negativní pocity. ()

Lur

S Biblí to má společné snad jen jména postav..a zákl.osnovu..(do romantického příběhu se jim jaksi znásilnění Diny Šekemem nehodilo..chápu) Takže kdo si od filmu slibuje pravdivé zpracování bibl.příběhu..bude zklamán. Druhý díl už je naprostá smyšlenka. Když film vezmu ryze jako sladký romantický příběh..proč ne..Sympatické postavy i prostředí,hudba. ()

Nini650

Biblické příběhy znám jen okrajově, hlavně ty důležité části, které byly popsány v mé Dětské knize biblických příběhů, ale Jacoba a Josefa poznám. Red tent se mi moc líbil, jsem žena a tahle ženská tajemství mám ráda, obdivovala jsem Dinah celou dobu a bylo mi jí často i líto, ale Dinah je ukázkou toho, co i dnes dokáží ženy pro své děti a pro lásku vytrpět. Je pravda, že jsou ty filmy občas moc dlouhé a objevují se i nudné pasáže, ale já to viděla celé uz 2x a stále z toho mám takový pěkný pocit. Nic pro cyniky. ()