Známá neznámá

(festivalový název)

Príbeh sa sústreďuje na Toma (Michael Shannon) a tajomnú ženu menom Alice (Rachel Weisz). Keď Tom a jeho žena usporiadajú večierok na oslavu jeho narodenín, jeden z ich hostí so sebou prinesie tajomnú neznámu menom Alice. Tom je presvedčený, že ju odniekiaľ pozná, a to i napriek tomu, že má iné meno. Alice však tvrdí niečo iné. Tom sa preto vydá na nočnú odyseu spoznávania minulosti tajomnej neznámej. Výsledky pátrania ho možno prekvapia. (misterz)

BOURQUE

Vo filme „Známa neznáma“ je veľa možností. Aj vďaka tomu, že tento typ filmu umožňuje hercom ukázať viac hereckých tvár a obrazov. Dvojica R. Weisz a M. Shannon to využili len čiastočne (a za to je škoda). Ešte je tu réžia, ktorá mala byť viac odvážnejšia a kreatívnejšia. Je mi toho ľúto, pretože v tomto príbehu (aj vďaka hercom) bolo viac. P.S.: Je vidieť, že čím ďalej tým viac režisérov začínajú všímať herecké potenciály M. Shannona. (To je dobrá vec.) Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

Sharleen

Ešte po scénu v bare som dúfala, že to naberie nejaký smer, ale potom to bola už len nuda a ešte raz nuda. Dopozerala som do konca len kvôli Rachel Weisz, ktorú mám rada. ()

PlysovyMacko

So zápletkou o žene, ktorá cestuje z miesta na miesto a mení svoju identitu mohol byť skvelý thriller. Film ale ostal pri komornej konverzačke. Prečo hlavná hrdinka robí, čo robí som celkom nepochopila. Film je pomaly a niekoho môže nudit. Herci sú civilní. Páčilo sa mi ako u starého páru predstierali, že sú obaja doktori. ()

baclajean

Námet rozhodne zaujímavý, spracovanie však o čosi slabšieho rázu. Posledná scéna filmu bola však zvládnutá kvalitne. ()

Irish Stout odpad!

Film o ničom. Bez zmyslu. Mohli to natočiť ako 15 min. krátkometrážny film, takže by mi to neskrátilo život o 1h 25 min., len o 15 minút. ()

space weaver

O tom, že Complete Unknown je nezajímavá nuda, nemůže být ani řeč. Film si postupně budoval atmosféru a ano prvních 40 minut jsem byl dost zmatený, co se to tam vlastně děje. V půlce, kdy se příběh začíná odhalovat jsem začal být víc a víc nadšený. Příběh je dosti originální a já si kladu otázku, zda by to, co prožívala tajemná Alice bylo možné i v našich podmínkách. Hodí se nic moc si o filmu nezjišťovat a pokud máte rádi Rachel Weisz, Michaela Shannona a mysteriózní atmosféru bez násilí, vražd.... nechte se unést. Nad příběhem jsem přemýšlel ještě následující den po shlédnutí. 80% ()