The Faith of Anna Waters

Olly Stothert

Kostýmy:

Irin Lee
  • NostraMovies

Elizabeth Rice by si mala v prvom rade pri natáčaní kontrolovať mimiku.Inak otrepané klišé bez špetky originality,ktoré mne osobne svojím priebehom maximálne liezlo na nervy.Odvarená kravína vykradnutá od A po Z v každom ohľade...Herecké výkony na úrovni lacného sitcomu a to decko posadnuté demonom musí mať minimálne Downov syndróm.... Jedna hviezda za relatívne slušné technické spracovanie,no to je každopádne malo....(10.7.2016)

• misterz

Podľa môjho názoru je veľmi zle ak pri horore človek zíva. To mali na svedomí predovšetkým takmer nulová strašidelnosť a šedivá obsahová stránka, často zachádzajúca do akejsi trápnej paródie na mytologický horor a exorcizmus. Navyše s debilným pointovým základom "Babylonskej veže". Jediné čo ako-tak potešilo bola pekná kamera a herečka v hlavnej úlohe. 40/100(21.8.2016)

V Singapuru se dějí věci. Dvě ženy tam spáchaly rituální sebevraždy, které zachytila webkamera, celou záhadu přijíždí rozlousknout reportérka, která zde prostě musí být, vždyť jednou z obětí je její sestra, následně je dům s pozůstalými zamořen duchy, na církev se stupňují kybernetické útoky, na přetřes přijde exorcismus i vyvolání démona Leviathana, popisovaného v Bibli. Těžko říct, jestli jsem na něco v tom výčtu zapomněl, neb je toho na jeden film přehnaně hodně. A rozhodně nelze prohlásit, že by to celé bylo bravurně natočené, originální a celistvě fungující. Singapurský režisér Kelvin Tong měl asi strach, že už si nic jiného pro americký trh nezrežíruje, a tak pro jistotu do své americké prvotiny vecpal, co mu jeho ruka na papír přenesla. A pro diváka vznikla trochu muka. V pohodě totiž stačilo rozvést tak dvě dějové linie, naflákat všechno možné se prostě nedalo ukočírovat zdárně. V podstatě se jen čekalo, v jakém bodě se všechny postavy, kterých také nebylo málo, potkají a udělají spolu pořádný hororový mejdan. A nic z toho. Vše je jen velmi kolovrátkově zrežírováno, prakticky je zde jen minimum extra zapamatovatelných scén. Ale když režiséra tolik bavilo to stereotypní strašení, tak proč ho hned posílat do prdelních otvorů. Film v oblasti žánru hororu nic extra nepřináší, je sice značně předimenzovaný, není ale ani nijak katastrofálně nezvládnutý. Prostě od snaživého režiséra to byla (s)míchaná hororová tutovka, ze které se dá vybrat něco málo zajímavého pro oko diváka. 5/10(4.2.2017)

• verbal

Je to přesně, jako byste sledovali amatérské panelákové porno, protože jste se nechali ukecat partičkou zdejších zavilých masturbantů, která ho tu řádně pocákala. A znáte to, umakartová linka, škaredí a toporní figuranti - neupravení bobři a gravitačně odevzdané kozy oplácaných maloměstských hospodyněk, otylí, proplešlí strejcové s obřími pupky a enormně chlupatými zády - a do všeho toho nevkusného dopuštění sem tam proběhne před kamerou patologicky vyžraný a značně přestárlý jezevčík … Tu a tam si však někteří aktéři střihnou vcelku zajímavou, až pekelně obskurní polohu, a tak se čistě ze zvědavosti, jestli třeba opravář praček pan Miroslav nakonec najde pod převisem své pěticentimetrové hovado a nakrmí s ním nehezky vykuchaného netopýra paní Jany, rozhodnete dokoukat ten hroší armagedon až k lepkavému, zpocenému a uchrochtanému vyvrcholení. A teď si představte, že těsně před tím, než paní Jana zintenzivní své unylé funění a pohyby ztvarohovatělé pánve a masitý obličej pana Mirka křečovitě zbrázdí urputně vášnivý výraz, stejný, jako mívá každé ráno na hajzlu, naběhne do kvartýru rovnou z klecových lůžek partička nahých, pokroucených a poslintaných downů a stříkne do toho už tak stěží vydržitelného martýria páchnoucí výron koncentrované debility a dementálního zmaru. Tak prosím zvěstujte Lakedaimonským, že zde pořád ještě ležím na sedačce a je mi na blití z té odpudivé sekndhendové filmařiny, hrůzně podkreslené absolutním scénaristickým kokotismem.(4.7.2016)

Mladá žena obdrží správu o tom, že jej sestra žijúca v Singapure prišla o život. Nasadne na prvý let, ktorý letí týmto smerom, pretože neverí, že jej mladá sestra s malou dcérou naozaj zomrela. Po príchode však zisťuje, že správy boli pravdivé a musí pochovať svoju sestru. V okolí miesta smrti jej sestry sa však začína objavovať mnoho záhadných úmrtí, ktoré spája zvláštny symbol. Zdá sa, že v Singapure bude musieť vyriešiť ešte vela problémov predtým, než pochová svoju milovanú sestru. - Ani neviem, prečo som sa tomuto hororu vyhol v deň kedy vyšiel, keď ho mám napísaný v mojom zozname. Bol som zvedavý na horor zo Singapuru, aj keď s USA produkciou a musím uznať, že The Offering je ako snaživá béčková ducharina velmi kvalitným projektom. Síce neponúka mnoho nových nápadov, ale v použitom prostredí s podporou zaujímavej mytológie a kopou náboženských liniek funguje zaujímavo. Pôsobivé je aj pridanie informačných technológií. Neboli použité ako zdroj na boj proti zlu, ale boli jedným zo zdrojov zla. Celé to mohlo dopadnúť ešte lepšie, keby tvorcovia pracovali viac s hudbou, pretože tie tiché pasáže sa mi zdali velmi naťahované. Taktiež mohli vymeniť herečku v detskej úlohe, keďže kontrast medzi pôvabnou herečkou v hlavnej úlohe a tým nechutným dievčaťom bol obrovský. Nechcem ju vidieť keď vyrastie. Pre menej skúsených hororových fanúšikov by som tento horor odporúčal, ale pre skúsenejších ludí v tejto oblasti neprináša nič nové alebo prekvapivé. + herec z Ouija(2.8.2016)