Poslední král

• Norsko Birkebeinerne (více)

Píše se rok 1204 a Norsko je rozervané občanskou válkou. Ve víru intrik umírá král a těsně před svou smrtí odhaluje, že má nemanželského syna – Håkona Håkonssona, dědice trůnu. Začíná zuřivý souboj o život malého dítěte. Loajální služebníci trůnu Skjervald (Jakob Oftebro) a Torstein (Kristofer Hivju) se snaží svého budoucího krále udržet naživu ze všech sil. Stojí proti nim neúprosná příroda i dánští nájezdníci, kteří neznají slitování. Obstojí dvojice hrdinů v nerovném souboji a dostane následníka trůnu do bezpečí? (Film Europe)

LEFTFLANK

Bolo to mdlé, chabé, slabé, nudné, hrozný strih, scenár s dramaturgiou na dovolenke, herci nič, veď tam ani nebolo čo hrať, lebo väčšina scénok bola viazaná na miestny nórsky lyžiarsky spolok vedený Bjornom Bjornvaldsom ktorý dokáže urobiť salto vzad na lyžiach. A tá pre mňa historicky nezaujímavá zápletka mi pripomínala aj tie naše úžasné dejiny keď sa bili Arpádovci s Rákociovci a bla....... no hrôza. Ak si to dala natočiť Nórska verejnoprávna Tv pochopím ale čakal som od toho viac asi niečo ako Skamenerens datter ktorá sa mi páčila ako škandinávska verzia fantasy spojená s históriou a legendami, toto bola úboha snaha o nejakú historickú real story. 25% ()

Vardara

Slušné tři hvězdičky. Výprava spíš jak pro Tv film. Myslím, že se z toho dalo vytěžit víc. Kladně hodnotím především hudbu. Jinak tu bylo plno výborných herců, ale bylo jich tu tolik, že každý z nich dostal jen omezený prostor na to se předvést a to je škoda. ()