poster

Poslední král

 • Norsko

  Birkebeinerne

 • Slovensko

  Posledný kráľ severu

 • Velká Británie

  The Last King

Akční / Dobrodružný / Drama / Životopisný

Norsko, 2016, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Film, ktorý vynikne jedine na veľkom plátne. Ale tam sa tiež prejaví, že jeho spektakulárnosť je celá založená iba na prírodných scenériách. Bojové scény sú akosi chudobnejšie a prekvapivo aj málo krvavé, i keď tu všetci mužne vrieskajú a hrdo zapichávajú meče do hrudí nepriateľov. Trochu mi to pripomenulo prvú polovicu Mannovho Pádu Ríma, len bez toho veľkého komparzu. Okrem toho, že tu ide o ochranu jednoho batoľaťa, som príliš nechápal súvislosti a scenár sa ani nijako zvlášť nesnažil ísť divákovi v ústrety.(24.1.2017)

 • majo25
  ****

  Nejedná sa o žiadne veľkolepé dielko a tvorcovia sa o to ani nesnažili, napriek tomu sa može oprieť o poctivé severoeurópske spracovanie, ktorému prakticky nie je čo vytknúť. Snáď len klišé, kde klaďas može byť pokojne postrelený šípom, pre jeho uzdravenie potom stačí iba šíp z tela vybrať, prípadne napiť sa špiritusu a všetko je v pohode. Atraktívne zasadenie do zasneženej severskej krajiny, kde predchodcovia dnešných lyžiarskych bežcov sú rýchli sťa konský záprah, kvalitne a surovo spravené akčné súboje sú tým pravým lákadlom. A to aj na úkor slabšie pôsobiacej historickej zápletky, ktorá bežnému Stredoeurópanovi toho veľa nebude vravieť.(3.7.2018)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Solidní věc z Norska. Výborná taktika je vzít do filmu Borga z Vikingů a Tormunda z Game of Thrones, kteří fanoušky seriálů mile potěší. Film má slušný spád, překvapivě solidní akci s hezkými nájezdy kamery a vikingy na lyžích přece jen nevídáme často. Finále parádní. Na malý film plně dostačující a vzhledem k nedostatku tématickým filmům je čtyřhvězdí za mě na místě i přes chudší myšlenku filmu. 75%(19.7.2016)

 • Big Bear
  ****

  Předně bych doporučil aby teplomilní si před filmem udělali horký čaj s rumem a nebude-li čaj, pak alespoň horký rum. Bude jej třeba. Celý film je totiž natáčen v zimě tam někde nahoře kousek pod pólem a fakt na mně z obrazovky táhla kosa až na gauč... Středověk mně baví a lecos o něm vím. Ale to na co jsem koukal byla pro mne španělská vesnice (resp. norská). Ty jejich rody jsem neznal ani důsledky vládnuté té či oné dynastie. A tak jsem nepolíben sledoval ten příběh o záchraně malého krále a fakt jsem si to užil. Verbal v komentu opět pobavil, to mu zase jednou musím přiznat !!! Film mně přišel celkem ok jak po stránce dobových reálií tak z hlediska uvěřitelnosti děje. Samozřejmě infarktový akční závěr byl natočen ve stylu amerických filmů, ale proč ne? Alespoň to nebylo nudné. Škoda, že něco takového neumíme natočit my. Dávám za 4 střely z kuše. * * * *(28.12.2017)

 • predators
  **

  Jako pozvánka na lyžovačku v prašanu do norských velehor dobrý! V té zimě chtěli mít asi všichni všechno za sebou a tak jsou herecké výkony takové neslané, nemastné. Také honění se za miminem, potažmo jeho ochrana, nejsou oskarovou scénáristickou náplní. A tak jedinou radostí je opravdu jen pohled na zasněženou krajinu...což je pastvou pro oči tak pro 10% populace.(8.8.2017)

 • - Plakát filmu kopíruje stejnojmenný obraz "Birkebeinerne" (anglický název: "Skiing Birchlegs Crossing the Mountain with the Royal Child") malíře Knuda Larsena Bergsliena z roku 1869. Samotný název Birkebeinerne vychází z názvu politické strany "birkebeiner" (březonohí) v norské občanské válce. (Jirka_Šč)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace