Kurt Cobain: Montage of Heck

USA, 2015, 132 min

Brett Morgen

Brett Morgen

Jeff Danna

Navzdory tomu, že Cobain neměl rád rozhovory a tvrdil, že stačí, když za něj bude mluvit muzika (což se připomíná i v tomto dokumentu), má někdo potřebu šťourat se v Cobainově soukromí i dvacet let po jeho smrti. Ve výsledku z filmu čiší spíše snaha Courtney ukázat, že ji Kurt opravdu miloval. A tak otevřela soukromý archivy a diváci mohou sledovat nekonečný sekvence domácího videa, kterak se Courtney prsí na kameru a dělá s Kurtem blbosti jako každej druhej jouda, co si kdy pořídil kameru.(8.5.2015)

Nojo, je to pěkný, informačně přeplněný, ale ty intantilní animace bych nevydržel už ani minutu navíc. Snad i kdyby Bohdalová žužlala mojí předkožku, tak bych se cítil líp.(25.1.2016)

Nechci bejt zlá, ale je to jen další zbytečnej dokument o Cobainovi.(29.5.2015)

Asi je to fakt z 90% blbost, ale jsou tam všechny ty jinde nevídané záběry.. ( http://thetalkhouse.com/buzz-osborne-the-melvins-talks/ )(13.7.2016)

Hudba Nirvany se mi vcelku líbí, ale nikdy jsem nepochopil jednu věc. A to, že by někdo měl mít za vzor Kurta Cobaina. Mě prostě komplikovaná osobnost utápějící se v drogové závislosti nepřijde ideální. Dokument nenabízí nic nového, co by nebylo všeobecně známé (s výjimkou malůvek) a některé příběhy jsou navíc zpochybňovány jinými (http://pitchfork.com/news/59856-melvins-buzz-osborne-slams-kurt-cobain-doc-montage-of-heck-says-90-is-total-bullshit/), protože nabízí jen jeden úhel pohledu, takže je vlastně otázkou, kolik pravdy na tom je. Navíc tohle home-video Courtney Love, která se očividně ráda ukazuje nahá, je docela dlouhý a malůvky pěkně depresivní. Nejvíc se mi líbila animace, kterou byly udělány některé "příběhy".(21.6.2015)

• - V úvodu filmu zazní dvanáctiminutová, dosud nevydaná akustická skladba Kurta Cobaina. (Punisher)

• - Film vznikal už od roku 2007, kdy Courtney Love navrhla režiséru Brettu Morgenovi, že by mohl dokument natočit. (TwoFace)

• - Název filmu Montage of Heck pochází ze stejnojmenné hudební koláže, kterou vytvořil Kurt Cobain kolem roku 1988. Existují dvě verze: první má okolo 36 minut a druhá okolo 8. (TwoFace)