• Česko

USA, 2015, 132 min

Brett Morgen

Brett Morgen

Jeff Danna

Záběry z dětství, kreslený scénky nebo orchestrální Smells Like Teen Spirit stojí fakt za to. Už od dětství byl Kurt solidně rozbitej díky rodičům a se vším okolo a Courtney jako třešničkou to byl asi nevyhnutelnej konec. Co postrádám je Dave Grohl. Vím že to není o Nirvanně ale nemyslím, že by byl nedostatečn blízký, jak Brett Morgen prohlásil, jenže to by se s Courtney museli kámošit, že. Nejsem odborník přes tyhle konspirační teorie, nicméně Courtney je zde líčena ve velice pozitivním smyslu a to jí nežeru ani trochu. Ukončení dokumentu třema slovama mě namíchlo, sdílím názor s uživatelem zsn o tom, co vše tam ještě mohlo a mělo být ať už o okolnostech kolem smrti nebo rozhovorem s Frances.(24.5.2015)

Co k tomu říct? Je to smutný, i když všichni vlastně víme, jak to dopadne/dlo, ale přesto není zrovna jednoduchý se dívat na domácí videa, kde vidíte, jak byl kolikrát Kurt mimo. Holt se na něm podepsalo dětství a to všechno kolem včetně slávy, kterou tak nenáviděl. C. Love na tom má dle mýho taky svůj nemalej podíl, ale o tom se vedou dohady dodnes. Nicméně plnej počet tomu nedám, protože tam spoustu věcí považuju za domyšlený, nepřesný a spíš tak jako vyumělkovaný, aby to asi mělo větší grády. A to je škoda, protože jinak je to zpracování na úrovni.(13.8.2015)

Dosť často mám pri dokumentoch problém s "on povedal, ona povedala". Konkrétne tu je to "povedala to Courtney" a tej neverím ani to, že ešte žije, čo mi trochu ubralo na kredibilite. Inak pútavé, príjemné i nepríjemné a "animované" vsuvky zaujímavé. Zaslúžená pocta človeka, ktorého život bol skoro až filmu hodný.(28.8.2015)

Velmi dobré, protože tam lze nalézt informace/pasáže, které za těch dvacet let zveřejněny nebyly a nejsou nezajímavé. Animované sekvence jsou za podpory související audio složky výborné, navíc nepostrádají čaro doby a prostredie. Celkově jich mohlo být mnohem více. Jako celek má ale dokument zejména tu vadu, že působí dojmem, že nad final podobou nerozhodoval pouze jeho hlavní tvůrce.(24.5.2015)

• 1945

Nelíbí se mi, když jsou divákovi některé skutečnosti předloženy jako 100% pravda, bez toho, aniž by si tvůrce poslechl názory na věc od více zúčastněných osob viz http://www.stereogum.com/1806669/the-melvins-buzz-osborne-90-of-montage-of-heck-is-bullshit/news/ Buzz Osborne na rovinu říká, že Kurt si rád dělal z lidí srandu, což dává smysl, protože ve starším dokumentu http://www.csfd.cz/film/234528-kurt-cobain-about-a-son (kde skutečně celou dobu mluví jen Kurt) frontman Nirvany regulérně přiznává (a nemám mu to nikterak za zlé), že se často zamýšlel nad tím jak zaujmout svojí tvorbou větší množství fanoušků - je tedy jasné, že se mohl snažit vypuštěním několika dezinformací o sobě poněkud okořenit popularitu celé skupiny. Skoro polovinu dokumentu zabírá část s Courtney Love, která se poněkud křečovitě snaží působit sofistikovaně, ale ve výsledku se od ní skoro nic nedozvíme, jelikož si díky heroinu jednoduše nemůže vzpomenout.(8.1.2016)

• - V úvodu filmu zazní dvanáctiminutová, dosud nevydaná akustická skladba Kurta Cobaina. (Punisher)

• - Po premiéře snímku se také ozvali Cobainovi přátelé, kteří řadu ze zveřejněných věcí označili za nesmysly. Buzz Osborne z kapely Melvins, který s Cobainem vyrůstal, například zpochybnil nejen vyprávění Courtney Love, ale i emotivní historku o prvním sexu, který měl Cobain mít s postiženou dívkou z domu, kam s kámoši chodili krást chlast. Cobain si ji prý vymyslel, protože si rád dělal z lidí srandu. (Zdroj: Mladá fronta DNES) (hippyman)

• - Název filmu Montage of Heck pochází ze stejnojmenné hudební koláže, kterou vytvořil Kurt Cobain kolem roku 1988. Existují dvě verze: první má okolo 36 minut a druhá okolo 8. (TwoFace)