Mozek v plamenech

• Kanada Brain on Fire (více)
Trailer

VOD (1)

Biografické drama vycházející z příběhu a stejnojmenné knihy Susannah Cahalanové, mladé novinářky, kterou postihlo zřídkavé neurologické onemocnění... Susannah Cahalanové je 21 let a má před sebou slibnou novinářskou kariéru v New York Post. Najednou začne trpět záhadnou nemocí. Mívá časté záchvaty, slyší hlasy a její stav se blíží k šílenství. Jak ubíhají týdny, záchvaty se stupňují, nevysvětlitelně přechází od vzteku a násilí do stavu katatonie a lékaři nejsou schopni stanovit správnou diagnózu. Po dlouhodobém pobytu v nemocnici se konečně najde lékař, který doslova na poslední chvíli objeví skutečnou příčinu nemoci. Pomůže jí krůček po krůčku vyléčit se a začít znovu žít jako plnohodnotný člověk. (JOJ Cinema)

Trailer

Malarkey

Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených filmů zde na ČSFD, kde hraje Chloë Grace Moretz. A jelikož je z těch mladých tváří jedna z těch nejšikovnějších, docela mě tento film, založený na pravdivých událostech, zajímal. A musím říct, že jsem, za možnost tento film vidět, moc rád, protože kdyby se mně nebo někomu v mém okolí stalo něco podobného, tak okamžitě budu vědět, na co upozornit. Často si říkám, že mám být rád za to, co mám, protože nikdy nevím, co se může stát. Když pak něco podobného vidím ve filmu v rámci nějakého pravdivého příběhu, tak samotné zamyšlení ohledně zdraví dostává úplně jinou dimenzi. Mozek v plamenech je přesně ten film, který dokazuje to, že bychom si měli vážit toho, co máme. Nejen v sobě, ale i kolem sebe. Nikdy totiž nevíme, co se může v nadcházející minutě stát. Plus Chloë tu svojí roli zahrála tak jako kdyby si onou nemocí opravdu prošla. Klobouk dolů. ()

castor

Samozřejmě nějaký přesah díky dívčině vzácné diagnóze to má, ovšem samotné zpracování pokulhává. Talentovaná Chloë Grace Moretz se nám osamostatnila, své myšlenky pouští přes klávesnici do článků v The New York Post, přítele zase do kalhotek. Ambice a sny jsou velké, osud má ovšem jiné plány. Sugestivně a poměrně zdlouhavě je nám vylíčeno, kterak ji přestal poslouchat mozek a kterak její okolí nepřestává věřit. Jenže příběh o vůli a o nutnosti bojovat je plný nudné vaty, bezobsažných rozhovorů, uhlazených konfliktů. S umíráním/vážnými nemocemi se v posledních letech lehce roztrhl pytel, třeba takové drama Infinitely Polar Bear, ve kterém Mark Ruffalo bojoval s maniodepresivní psychózou, mi sedlo výrazně víc. I herecky. Nemastná lékařská hádanka. ()

hygienik

Keď film v mojich očiach nezachráni ani CGM, je to vážne. Áno, Zuzana to mala blbé, to je fakt. Ale, že ma to celý čas vôbec netankovalo, je chyba pána režiséra a žiaľ aj Chloe samotnej, ktorá hrala nemastne-neslane. Dokázala predať prepadák Piata vlna aj tématicky podobné Zostaň so mnou, ale BoF nie. Prečo? ()

Santino7

Musím sa priznať, že túto snímku som si vyhľadal výlučne z akejsi zvedavosti, ako sa s danou rolou zvládla popasovať krásna a navyše talentovaná Chloë Grace Moretz (nuž a v mojich očiach to zvládla pomerne na úrovni - verím, že ju čaká zaujímavá herecká budúcnosť). Faktom je, že podobne ladeným drámam osobne príliš neholdujem, nie je to pre mňa to pravé orechové a väčšinou ma takéto filmy svojim spôsobom vyložene ubíjajú, no tentoraz to pomerne ušlo. Hoci to nijak nevybočovalo zo žánrových klišé, ničím to ozvlášť neprekvapilo ani nenadchlo, pozeranie to bolo vcelku príjemné. Keby sa na mňa niekde zhruba koncom prvej polovice - pri stupňovaní sa Susaniných príznakov a tápaní doktorov - nedostavila menšia krízovejšia chvíľka trvajúca niekoľko minút (kedy som pozeral na priebežný čas o čosi častejšie, než by sa patrilo), šiel by som v záverečnom hodnotení možno aj o stupeň vyššie. Takto však zostávam na solídnej trojke s konštatovaním, že šlo o pomerne slušnú záležitosť s dojemným záverom, ktorého myšlienka (resp. odkaz) je vskutku pekná. 60% ()

Martin741

Velice sexovatelna Chloe Grace Moretz vo filme, kde ma zachvaty, pocuje hlasy, pomaly sa dostava do katatonie. Jej herecky vykon som veril, ta herecka ma podla man talent, zahrala to naprosto vyborne, k tomu este musim spomenut slusnu reziu Gerarda Barreta. Zo znamejsich hercov som videl aj Richarda Armitage /Hobbit 1 -3/ a uz nie uplne mladu Carrie Ann-Moss /Matrix 1 -3/. Aj preto, aj pre krasnu sexovatelnu Chloe davam vysokych 77 % ()

• Filmovalo sa počas júla 2015 v kanadskom Vancouveri a americkom New Yorku. (MikaelSVK)
  • Film je natočen podle skutečné události. (Nikar)