Turbo Kid (festivalový název)

• Kanada

• Nový Zéland

(festivalový název)
  • Austrálie

Akční / Sci-Fi / Horor

Kanada / Nový Zéland / USA, 2015, 95 min

Teenagerský milovník komiksů v postapokalyptické pustině roku 1997, v níž všichni, i ti největší drsňáci, jezdí na kolech (BMX)? To bude dozajista děsná volovina. Takyže byla, ovšem se zvyšovanou kadencí sprostých slov a srandovně explicitního krvavého gore (přímo splatterové tryskající fontány!) jsem tak nějak pochopil zacílení i všudypřítomný vtip, nadsázku a záměr. Přestože realizační braková lacinost a bezradnost zejména protahované akce mi zabránila nechat se dostatečně unést.(1.10.2018)

Fajnové postapo, které jakoby vypadlo z italských filmů 80.let, ovšem s hudbou 90.let (což je logické, páč se to odehrává v roce1997) a rozkošným gore odkazuje na kopici filmů - Horal, Indiana Jones, Conan, Terminátor, Běžící muž, Velké nesnáze v Malé Číně, Blade Runner a další a další. Comicsy, blesky, kostým z Power Rangers a boj o vodu jako v řadě podobných futuristických filmů. Tohle je ovšem parodie, švanda a kečupová taškařice. Kdopak by si při navíjení střev nevzpomněl na Statečné srdce nebo Celu? A málokdo si jistě nevybaví, když létají kusy těl vzduchem, splatterové počiny P.Jacksona. Zkrátka je to ptákovina za dvě hvězdy, ale všechny ty odkazy, připomínky a mohutné vodotrysky rudé to nakonec vyhnaly na čtyři.(4.10.2015)

V brutalitě je to silně přehnané, místy je to hodně absurdní, ale právě v tomhle je krása tohoto snímku, který jsem si ale zamiloval až tak po polovině. Nejprve jsem si myslel, že to bude jen amatérská srágora, ale tohle je trikově skvěle provedená podívaná, kdy z nějakých scén jsem doslova valil bulvy.(9.10.2015)

"Pane jaký je plán? Zrovna teď je plán vychcat se" :-) Podívaná tak prolezlá duchem osmdesátkových braků, až by člověk nevěřil, že jde o současný film. Už od úvodní melodie, jsem věděl že budu spokojený. Je až neuvěřitelné, kolik odkazů na pecky 80' let ve filmu je. Čekal jsem velkou retro zábavu a to se taky stalo beze zbytku :-)(11.11.2015)

Hyperkrvavej hodinu a půl dlouhej synthwave klip. Jako u nedávnýho The Editor musim vytknout filmu to, že se až moc snaží o humor a místama to vyzní dost trapně (nemyslim osmdesátkový absurdnosti). První půlhodinku musíte přetrpět ale od souboje v bazénu se to krásně rozjede. Masky, kostýmy i různý plastový a železný sračičky okolo jsou naprosto super, prostředí mohlo bejt trochu víc pustší, neboť většina filmu je natočená snad někde v kamenolomu. Kdo pro tyhle šílenosti nemá cit tak tutově půjde do odpadu ale myslim že v tomhle případě je lepší se tomu hned vyhnout. P.S. to je pro vás Michael Ironside vážně jen TEN HEREC Z EXTRATERRESTRIAL? Jste se posrali ne :) P.S.2. doporučuju obstarat si soundtrack od Le Matos, je to špička(11.9.2015)

• - Film se měl původně odehrávat v pouštním prostředí, což štábu zkomplikovalo deštivé počasí. Kvůli těmto komplikacím byla lokace změněna a do filmu byl zakomponován „kyselý déšt“. (Tomas_TM)

• - Film byl natočen v Kanadě u měst Quebec a Montreal. (Tomas_TM)