Na planetě Zemi nastala nukleární zima díky válkám, které přežilo jen málo lidí. Je nedostatek pitné vody i jídla a není nouze ani o lidi, kteří chtějí ostatní ovládat. Takový samozvaný, krutý vládce je muž jménem Zeus a kdo mu zkříží cestu, nemá moc šancí na další život. Mladý Kid je samotář, žije v úkrytu dál od ostatních lidí a do města jezdí na svém kole, jen když má něco na výměnu za vodu, či jídlo. Kid se pohybuje v pustině jen v bezpečné zóně, kde se potká s dívkou Apple, která je velmi hravá a vypadá šťastně. Kid se jí vyleká, když zjistí, že mluví s mrtvolou, ale později se Apple objeví v Kidově úkrytu, neboť dala Kidovi na ruku elektronický náramek, díky němuž jej našla. Kid je z Apple zmatený, neví zda jí může věřit, ale nakonec s ním Apple jede do bezpečné zóny hledat věci k výměně . Ještě než stačí Kid Apple vybavit vším potřebným, jsou napadeni a muž s maskou Apple unese. Když Kid před mužem utíká, propadne se do podzemí, kde objeví vybavený úkryt s nahrávkou vojenského velitele, jak žádá turbo jezdce o pomoc. Turbo jezdec je mrtvý a Kid si oblékne jeho převlek, který z Kida udělá silného a ozbrojeného muže. Kid je rozhodnutý Apple osvobodit a je mu jasné, že ji najde u Dia. Zeus pořádá souboje v prázdném bazénu, kdy jeho stoupenci zajmou jakéhokoliv člověka, který musí v bazénu bojovat o život. Mrtvý člověk je pak vhozen do obří drtičky, jelikož Zeus získává z lidského těla pitnou vodu. Kid přijde právě před začátkem takového souboje a je vhozen do bazénu k Apple a ostatním zajatcům... (TV Prima)

Trailer

EvilPhoEniX

Wyrmwood 2! ale naštěstí lépe stravitelný, poněvadž Turbo Kid má alespoň slušné zbarvení krve a obstojné záporáky s cool masky. Společné však mají svou lacinnost, naivnost a absurdnost. V duchu jsem si při sledování neustále říkal ( Raději bych koukal na kdejaký předražený blockbuster s fajn vizuálem než na tyhle amatérské Fan-Home-Video-Made počiny). Zvláštní mi přišla postava Laurence Leboeuf, u téhle ženy jsem zkratka nevěděl zda je ošklivá nebo krásná, jelikož její vykulené oční bulvy mi skoro podráždily dávící reflex. Bodík za zajímavou hudbu a Indiána Jonese. 50% ()

sniper18

Tak takýto film ani nedokážem nemať rád. Rozpočet síce evidentne nebol najväčší, či vidno hlavne na veľmi obmedzenej, ale aj tak nakoniec znesiteľnej výprave, ale tvorcovia s ním aj tak dokázali natočiť parádnu tak trochu paródiu, ale hlavne poctu brakovým postapokalyptickým filmom v perfektom retro štýle osemdesiatych rokov. A tak tu máme obstojný príbeh, ktorý sa síce nenesie v až tak svižnom tempe, aké by som vzhľadom na dĺžku filmu očakával, ale aj tak som sa rozhodne nenudil a aj tie kľudnejšie pasáže ma bavili, výbornú hudbu, ktorá navyše hrá takmer neustále, dostatok podivných, ale aj tak zaujímavých a zábavných postáv, či už hlavný hrdina so záľubou v komiksoch, jeho maximálne uletená kamarátka, dobrodruh s povesťou, ktorá ho predchádza, alebo aj záporáci, kde nechýba klasik Michael Ironside alebo jeho zabijak na bmx. A k tomu tá perfektná akcia, ktorá je síce v splatterovom štýle, ktorý zase až tak moc neobľubujem, ale tu je to zvládnuté skvelo a tak sa tu nájde mnoho poriadne uletených, zábavných a originálnych spôsobov zabitia, ktoré sú navyše v rámci svojej kategórie aj technicky veľmi dobre zvládnuté a tak aspoň vidno, že tvorcovia vedeli, kde ten obmedzený rozpočet treba najlepšie využiť. Hlavne pri tých dvoch hlavných akčných sekvenciách som sa musel skutočne až sústrediť, aby som to všetko pobral, lebo tých nápadov je niekedy viac než dosť a navyše v rýchlom slede za sebou. Takže až takúto zábavu som skutočne nečakal, ale tvorcovia mi urobili veľkú radosť, podobných filmov moc nie je a budem veľmi rád, ak od nich ešte niekedy niečo podobné uvidím. 78% ()

JFL

Nebýt občasné bezradnosti a vleklého úvodu, byla by to dokonalá retro-brakovka ve stylu "Far Cry 3: Blood Dragon", byť teda jen s rozdílem, že víc čerpá z žánrovek pro děti a mládež, byť je doplňuje o střídmě (a díky tomu taky efektně) užitý splatstick. Hodně zachraňuje hudba, která jede v linii Power Glove soundtracku ke zmíněné videohře a dodává razanci i formálně pokulhávajícím, byť nápaditostí překypujícím akčním sekvencím. Pro diváky, kterým srdéčko zaplesá a očka se zalesknou nostalgií při pohledu na BMX či Powerglove, je to velká jízda. Pro ostatní už výrazně méně; prostě podle schopnosti rozlišovat jednotlivé stylové odkazy na pilíře 80s popkultury. Právě na to totiž tvůrci sázejí především, takže jejich výtvor vlastně představuje jen úžasnou poctu určité éře a jejím produktům. Na rozdíl např. od géniů z Astron-6 z nich nedokáží vytvořit něco vyloženě osobitého. PS: Spíše než variace na italské či filipínské madmaxárny vyznívá "Turbo Kid" jako gore parafráze autentického 80s pastiše "Solarbabies". Plus k tomu tvůrci přidali prvky a estetiku Pyunových low/no-budget cyborgáren, BMX bijáků (od "E.T." po "BMX Bandits"), ale i kupu inspirací a citací z polozapomenutého skvostu "America 3000". ()

J*A*S*M

Pro tenhle film bohužel nejsem cílová skupina, takže musím ohodnotit níže, než by si Turbo Kid asi býval objektivně zasloužil. Vlastně i k těm třem hvězdám jsem se musel určitou dobu přemlouvat. Splatterový úlet z postapokalyptické alternativní minulosti, v níž se pustinou nahání kupa bizarních postaviček na kolech a různými zábavnými způsoby se vzájemně likvidují. Za hudbu velký palec nahoru, za styl velký palec nahoru, za výpravu a design postav také palec nahoru (nejlepší je ten záporák se železnou maskou a rotačními pilami na rukách). K čemu je to ale platné, když mě šíleně štvaly charaktery většiny postav (většina lidí si tu stěžuje na ústředního Turbo Kida, ten mně naopak přišel jako snad jediný snesitelný. Já nevydýchal tu jeho umělou blonďatou kamarádku) a daným způsobem naddimenzovaná brutalita mě nebaví. Kdo na osmdesátkách ujíždí, tak si tuhle stylovku užije, hádám, mnohem víc. ()

Marceloo

Chlapec sa potuluje sám po postapokalyptickom svete. Jediné, čo ho zabáva, sú komiksy o jeho oblúbenom superhrdinovi. Jedného dňa ale stretne dievča, s ktorým si velmi dobre rozumie. Z osamelej cesty sa tak stáva velmi zábavná cesta, ktorú ale kazí miestny krutovládca. - Podla názvu som očakával nejakú hlúposť o superhrdinovi, ktorú niekto omylom otagoval ako horor. Toto dielo ma však velmi milo prekvapilo a ponúklo perfektné splatter scény, ktoré sa v hororovom žánri už nejakú dobu neobjavili. Na kvalite tomu pridávala strašne vtipná bloncka, ktorá si zrejme vždy pred natáčaním niečoho šňupla, a ak nie, má u mňa velký rešpekt. Od plného hodnotenia ma odradzuje len to, že sa film občas tváril velmi vážne. Tvorcovia z Kanady sa ale nezapreli a odkazy na hokej sú tu počas celého filmu. + herec z Extraterrestrial ()

• Většinu soundtracku ve filmu tvoří méně známý hudební žánr synthwave – moderní elektronická hudba snažící se zachytit retro atmosféru osmdesátých let. (Zackk)
  • Film byl natočen v Kanadě u měst Quebec a Montreal. (Tomas_TM)
  • Film se měl původně odehrávat v pouštním prostředí, což štábu zkomplikovalo deštivé počasí. Kvůli těmto komplikacím byla lokace změněna a do filmu byl zakomponován „kyselý déšt“. (Tomas_TM)