Druhá světová válka se chýlí ke konci a válečná loď USS Indianapolis zatím tajně přepravuje jednu ze dvou atomových bomb, které by mohly ukončit válečné běsnění. Japonci však těžký křižník napadli a potopili. Mise USS Indianapolis byla utajovaná tak přísně, že loď nikdo nepohřešoval a informace o jejím napadení byla zveřejněna až o čtyři dny později. Téměř 300 členů posádky z celkového počtu 1197 ihned utonulo. Zbývající přeživší z USS Indianapolis uvízli ve vodách Filipínského moře, kde trpěli hladem, žízní, teplem a halucinacemi, zatímco se bránili neúprosným útokům žraloků. Strádání, které trvalo pět dní, přežilo jen 317 mužů. (Bontonfilm)

panfilmu

Zvláštní......................asi tak bych to popsal, chápu, že se jedná o film, podle skutečné události, ale právě proto to mohlo být trochu důstojnější, vždyť tam byli spec. efekty tak trapně umělé, až jsem se za břicho popadal. A to jsem nechtěl, chtěl jsem mít kulervoucí pocit, že jsem si pustil opus s Nicolasem Cagem, ale bylo to B které mě mrzí, příběh, ale vcelku dobrý a místy i opravdu dojemný, jenže ty pitomé efekty a celkově špatně pojatý film, ten fsnímek hrozně srazil. ()

PavelPros

Může přispět k získání informací nebo k zisku úhlu pohledu na události, které se skutečně staly. V obou případech jde o obohacení. Je to tvorba, která má co říct. ()

Beliel

Děkuji pěkně. Jednou a stačilo. Je strašně vidět, že se jedná o béčkový film. Bohužel ani zde nenašel Cage šanci k restartu kariéry. ()

OtokPag

4 hvězdy za to, že jste včas doručili balíček. Jinak je to slabota. Knížka mi před lety poskytla  mnohem větší zážitek. Mladí trosečnících v moŕi plném žraloků museli prožít strašný  jatka 🤕 ()

leafroller

Myslím, že předem je dobré vědět, že použití atomové bomby nemělo na výsledek nebo rychlost ukončení války naprosto žádný vliv. Japonci by se vzdali již dávno před začátkem tohoto filmu, ale pan Truman to zařídil tak, aby si mohl bombu vyzkoušet a také předvést pro výstrahu sovětům. Jeho bezcharakterní jednání je také součástí pointy filmu, když se snaží ututlat svou neschopnost a odvést pozornost k někomu jinému. Ale jak zazní v prvních minutách:"Válka je dobrá pro průmysl a průmysl je dobrý pro zemi." Snímek samotný je na můj vkus až příliš rozbředlý a přetáčení monotónních scén na moři jsem se prostě neubránil. Z druhé strany oceňuji náhled do podpalubí lodi i ponorky a snahu o co největší autentičnost. ()

JXP

Trikove jsou urcite lepsi filmy, ale pouhe triky dobry film neudelaji. Hezky valecny film, ktery popisuje to co se opravdu stalo. Akce, drama, kdo ma rad namorni valku, tak urcite za 5. ()