Monstrum - Bestie z hory Inwangsan

Velitel palácové stráže Yoon Gyeom (Myeong-min Kim) se nepohodne s králem (Hee-soon Park), opustí palác a usadí se v horách se svým přítelem Sung Hanem (In-kwon Kim). Společně pak vychovávají Yoonovu dceru Myung (Hyeri). Jednoho dne se u jeho dveří objeví mladý palácový strážce Heo (Woo-shik Choi) a žádá ho, aby se vrátil do paláce a pomohl polapit monstrum, které zabíjí lidi na hoře Inwangsan. (LangiJ)

Pitryx

Poměrně zajímavá zábava. Kupodivu je zde zpočátku dost mrtvol a pár nechutných záběrů na ně. Nebo jejich části. Monstrum je uděláno skvěle. Palácové intriky mne moc nebavily, ale zbytek filmu byl v pohodě. Není to nic náročného a na sobotní večer tak akorát. ()

Pan.Antonin

Korejci uvařili takový eintopf, vzali všechno, co je napadlo, dali to do jednoho hrnce a pokusili se z toho zkombinovat poživatelný pokrm. Tak tady máme dohromady film s monstrem (fantasy/horor), dobrodružný historický film s akčními sekvencemi, drama o palácových intrikách a do toho vložené komediální až sebeparodické dialogy. Zajímavý byl spor mezi postavami, jestli monstrum existuje, či neexistuje, a ani divák si v jednu chvíli nebyl 100% jistý. Naštěstí se monstrum k velkému překvapení postav ve filmu po čase objeví (dalo si na čas) a byť jeho vzhled byl průměrný až podprůměrný, tak je to spolu s odlehčenou formou důvod, proč nakonec tu třetí hvězdu dám. ()

mikruu

No... Zkouknul jsem to. Příšera byla celkem povedená a i efekty ušly. Ale příběh, jako takový mě neoslovil. To už byl zajímavější film Lukostřelci. ()

Dín

Ale coz. Kdyz to clovek nebere moc vazne, tak to je poutavý sci-fi :D. Nenudil jsem se a byl jsem i parkrat prekvapen, na co se to vlastne divam. Spis 3,5* ale na jedno shlednuti hodne slušný. ()

goauld

Korejci ukazují, že natáčet s vyspělou filmovou technikou umí ;-) Ano... příšerka byla pěkná, souboje taktéž bez výraznější kritiky... no děj - já nevím... Tak jednou sesaděj krále, aby tam dotáhli jinýho krále.... a když už ho tam dosaděj, taxi to zase rozmyslej... Ti korejci, taky sami nevěděj co chtěj ;-) ()