Hangman

Velká Británie, 2015, 85 min

Adam Mason

Adam Mason, Simon Boyes

Tobias Deml

Tak tohle můžu. Magor trošku podobnej Collectorovi bydlí 2 týdny v baráku zatimco je rodinka majitelů na dovolený, nastaví jim do místností skrytý kamery a udělá doma bordel. Rodinka se vrací, uklidí, vyřeší situaci s policajtama a vesele si žijou dál, jenže Špepík se jim zabydlel na půdě a několik dní předvádí slušný stealth schopnosti a krásně s těma lidma vyjebává, at už jde o hrabání se v osobních věcech nebo vyžírání ledničky a plivání do džusu. Je to přesně takový jak jsem čekal a chápu že někoho to může nudit, asi stejně jako vrah potřebujete kurevskou dávku trpělivosti, každopádně já se bavil. Hezká úchylárna.(27.2.2016)

• JohnCZ

Supr námět a poměrně originální využití už jinak provařeného found footage formátu. Provedení ale nic moc. Místy to je docela znepokojivé a cením si odlišného přístupu k hororu. Není to moc strašidelné, ale je to sakra nepříjemné. Dějově to zůstalo dost nevyužité a přes nepovedené finále vlak prostě nejede.(8.1.2017)

• pornogrind

Tak tohle pro mě bylo obrovský zklamání. A násobí se to ještě víc tím, že v tom měl prsty můj oblíbenej rejža Adam Mason. Další věc co mě nasrala je, že se tady vůbec uvádí jméno herečky Amy Smart. Jestli se tam ukázala na 2 minuty tak je to moc. Když je tady uvedená na prvním místě rozhodně bych čekal nějakou větší roly. Příběh sám osobě je tíživej. Není to jen o vloupání. Samotný vloupání vás připraví o soukromí. A v tomhle případě to platí obzvlášť. Jenže film je bez špetky atmosféry. I přes krátkou stopáž mě film prostě nudil Mason buď vyměkl nebo je chyba ve mě. Každopádně tohle není film, kterej bych měl potřebu vidět znovu.(25.3.2016)

Koukám, že Adam Mason je takový novodobý Ed Wood.Paradoxně jeho Hangman není tak úplně špatný film.Námět je opravdu výtečný a občas vás opravdu mrazí, protože něco takového se prostě může stát, teda hlavně v americe, všichni víme, že to je země plná úchylů :).Škoda jen, že to nemělo větší tempo a závěr je úplně stupidní, protože jen co pan úchyl konečně rozjede nějaký intriky na zničení domácnosti, hned to naprosto stupidně a nepochopitelně utne.To buď režisérovi ve vteřině přeskočilo, nebo dostal malou mrtvičku.Amy Smart ve filmu nehledejte, má cameo o dvaceti vteřinách.Mělo to navíc.50%.(8.4.2016)

Keď sa mladá rodina vráti z dvojtýždňovej dovolenky, nevrátia sa to sladkého domova. Niekto sa totiž počas ich neprítomnosti do ich domu vlámal. Rodina sa snaží na tento problém zabudnúť, ale čoraz zvláštnejšie udalosti v ich dome ich nútia veriť, že narušitel ešte so svojou prácou nie je hotový. - Mňa tento horor celkom bavil. Hercov poznám z hororov takmer všetkých a zrovna toto sú herci, ktorí mi ako fungujúca moderná rodina vyhovujú, takže v tomto smere OK. Námet zaujímavý, aj keď v poslednej dobe čím viac rozšírený, Found Footage forma logicky opodstatnená a tempo ideálne s občasnou dávkou nepríjemného napätia. Keby to malo trochu viac brutality a záporná postava by dostala priestor otvoriť aj svoju psychickú stránku, dal by som aj vyššie hodnotenie. Takto ten záver trochu zamrzí, ale na druhej strane sa režisér aspoň nehral na nič extra ambiciózne. + herečka z Mirrors, 7500 a Patient Seven + herec z Wrong Turn, The Returned a The Other Side of the Door + herec z Larva + herec z Stranger Things + herečka z Anguish + herec z Insidious a Insidious: Chapter 2 + herečka z Shaun of the Dead(20.5.2017)