Nový papež Pius XIII. se krátce po svém zvolení setkává s kardinály Voiellem a Gutierrezem, kteří jej budou doprovázet po celou dobu jeho pontifikátu. Poznává vatikánské zákulisí a dává rázně najevo, že nastolí nové pořádky. Svou nesmlouvavostí a bezskrupulózním jednáním šokuje především státního vatikánského sekretáře Voiella. Silného zákulisního hráče, který byl zvyklý ovlivňovat veškeré dění. Svými vůdčími schopnostmi dokázal ovlivnit papežskou volbu ve prospěch Lennyho v naději, že pro něj bude představovat „pohlednou loutku“. Ten se však od samého počátku svého pontifikátu staví vůči jeho radám přezíravě a do exponované role první asistentky prosadí sestru Mary navzdory mechanismům kurie. Papeže totiž pojí se sestrou Mary dlouholetý důvěrný vztah. Vychovala ho poté, co ho rodiče odložili do sirotčince. Voiello začíná být chováním nového papeže znepokojený a začíná pátrat po jeho slabých stránkách. (Česká televize)

tron

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Zabudli sme byť šťastný." Konzervatívna a zároveň kontroverzná prvá časť. Áno, hoci to znie neuveriteľné, JE to možné. Skvelý Law, skvelá Diane Keaton (a to ju inak nemám príliš v láske) a vlastne skvelí všetci herci, sú typvo dosť zaujímavo povyberaní a všetci vedia kvalitne hrať. Parádna vizuálna stránka, plno zábavných scén. Občas to trošku nudí a upadá tempo, skrátiť o 10 minút by bez debaty pomohlo. I tak ale výborné a teším sa na ďalšie diely. Úsmevný a nenápadný palec hore za Hamšíka a českú vlajku. ()

JohnMiller

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Chvíľku som váhal či sa pustím do tohoto seriálu. No nakoniec som rád, že som mu dal šancu. Paolo Sorrentino je tvorca od ktorého som veľa snímkou nevidel ale zase to čo som zhliadol ma celkom bavilo. Hneď úvodom musím pochváliť soundtrack a zvukové efekty. Neskutočne dobre to prifarbuje atmosféru pochmúrneho, komorného, Vatikánskeho prostredia. Hneď na začiatku ma dostal príhovor nového Pápeža, ktorý bol až príliš otvorený samozrejme by cez cenzúru nikdy neprešiel. Všetky tie intrigy a zlomyseľnosť nechutných kardinálov ktorí sú miestami horší ako "neveriaci" vo mne vyvoláva pocity a potrebu pozrieť si ďalšiu epizódu. Samotný mladý pápež tiež nie je bez viny ale páči sa mi na ňom, že sa nenechá ovplyvňovať ostatnými ako to mnohí chceli a práve preto zaňho hlasovali. Toto je po prvej epizóde tak kontroverzné, že to privolá infarkt nejednému katolíkovi. Tak im treba. ()

clericuzio

Úvodem musím podotknout, že Paola Sorrentina mám velmi rád. První epizoda začíná Sorrentinovskou audiovisuálnī masturbací. Těším se na další takové scény, které tak miluju na Velké nádheře. Jinak je to na Sorrentina nezvykle vtipné. Jude Law v roli papeže exceluje. Hlavní postava je težko hodnotitelná po první epizodě, nicméně zatím na mě působí dojmem obdivuhodného záporáka, kterému musíte fandit, rozhodně je vystavěn jak opravdu charismatický člověk. Epizoda se nesla v duchu "těšte se na to, co přijde dál", a já se těším! Opakovaně se objevuje motiv, kdy zíráte, co se to děje a následně je to shozeno jako sen nebo vtip. Samolibý pomstychtivý papež bez špetky svědomí je ale poutavý, to zcela jistě. ()

ghatos

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Už podle traileru jsem věděl, že to bude pecka. Tohle není nějaký konvenční seriál dělaný na efekt. Sorrentino zaranžoval fascinující, vtahující prostředí plné nebezpečných otázek a ještě více provokativnějších odpovědí. Ta přesvětlenost - čistota v kontradikci s lidskou zákeřnosti - špinavostí generuje nesmírně koncentrovanou kinematografickou látku. Postavy jsou výborně typologicky vybrané (ne jen papež). Technicky perfektní řemeslo po všech stránkách (břitké dialogy nejvyšší úrovně)...není co vytknout. 90%. ()

grogodil

Pri úvodnom pápežovom príhovore som si spomenul na to, keď Jeff Daniels v úvode Newsroom "naložil" Amerike. Proste podobne nazabudnuteľný prejav na úvod, ktorým si ma hlavná postava a režisér od prvých minút doslova omotal okolo prstu a ja som automaticky vedel, že toto bude môj šálok kávy. Perfekcionisticky natočené, sympaticky provokujúce a za seba mám jasno - žezlo najlepšieho pilotu tohto roku preberá Westworldu zákerne sa škeriaci Jude Law. :-) ()

• V epizodě je ukázáno několik fotbalistů Neapole. Jedním z nich je Slovák Marek Hamšík, či Argentinec Gonzalo Higuaín. (dandy11)