Epizoda 1 (E01) (epizoda)

Itálie / Francie / Španělsko / USA, 2016, 54 min

Úvodem musím podotknout, že Paola Sorrentina mám velmi rád. První epizoda začíná Sorrentinovskou audiovisuálnī masturbací. Těším se na další takové scény, které tak miluju na Velké nádheře. Jinak je to na Sorrentina nezvykle vtipné. Jude Law v roli papeže exceluje. Hlavní postava je težko hodnotitelná po první epizodě, nicméně zatím na mě působí dojmem obdivuhodného záporáka, kterému musíte fandit, rozhodně je vystavěn jak opravdu charismatický člověk. Epizoda se nesla v duchu "těšte se na to, co přijde dál", a já se těším! Opakovaně se objevuje motiv, kdy zíráte, co se to děje a následně je to shozeno jako sen nebo vtip. Samolibý pomstychtivý papež bez špetky svědomí je ale poutavý, to zcela jistě.(28.10.2016)

Už podle traileru jsem věděl, že to bude pecka. Tohle není nějaký konvenční seriál dělaný na efekt. Sorrentino zaranžoval fascinující, vtahující prostředí plné nebezpečných otázek a ještě více provokativnějších odpovědí. Ta přesvětlenost - čistota v kontradikci s lidskou zákeřnosti - špinavostí generuje nesmírně koncentrovanou kinematografickou látku. Postavy jsou výborně typologicky vybrané (ne jen papež). Technicky perfektní řemeslo po všech stránkách (břitké dialogy nejvyšší úrovně)...není co vytknout. 90%.(30.10.2016)

Celkovo dobrý začiatok, kde už mladý pápež aj vo svojom sne naznačil svoju rebelskú povahu a je vidno, že má svoj cieľ a úmysel, ktorého smer bol jednoznčne ukázaný. Hneď v tomto prvom dieli sa ukázalo, že volba Lawa ako hlavneho hrdinu príbehu bola dobrá voľba. Tá jeho mimika a čertovské pohľady...podľa mna to bude dobrý seriál. Pápež Pius XXIII je nový medzi starými. Bude chcieť meniť cirkev a užívať si to...uvidíme(16.3.2019)

"Zabudli sme byť šťastný." Konzervatívna a zároveň kontroverzná prvá časť. Áno, hoci to znie neuveriteľné, JE to možné. Skvelý Law, skvelá Diane Keaton (a to ju inak nemám príliš v láske) a vlastne skvelí všetci herci, sú typvo dosť zaujímavo povyberaní a všetci vedia kvalitne hrať. Parádna vizuálna stránka, plno zábavných scén. Občas to trošku nudí a upadá tempo, skrátiť o 10 minút by bez debaty pomohlo. I tak ale výborné a teším sa na ďalšie diely. Úsmevný a nenápadný palec hore za Hamšíka a českú vlajku.(24.11.2018)

Chvíľku som váhal či sa pustím do tohoto seriálu. No nakoniec som rád, že som mu dal šancu. Paolo Sorrentino je tvorca od ktorého som veľa snímkou nevidel ale zase to čo som zhliadol ma celkom bavilo. Hneď úvodom musím pochváliť soundtrack a zvukové efekty. Neskutočne dobre to prifarbuje atmosféru pochmúrneho, komorného, Vatikánskeho prostredia. Hneď na začiatku ma dostal príhovor nového Pápeža, ktorý bol až príliš otvorený samozrejme by cez cenzúru nikdy neprešiel. Všetky tie intrigy a zlomyseľnosť nechutných kardinálov ktorí sú miestami horší ako "neveriaci" vo mne vyvoláva pocity a potrebu pozrieť si ďalšiu epizódu. Samotný mladý pápež tiež nie je bez viny ale páči sa mi na ňom, že sa nenechá ovplyvňovať ostatnými ako to mnohí chceli a práve preto zaňho hlasovali. Toto je po prvej epizóde tak kontroverzné, že to privolá infarkt nejednému katolíkovi. Tak im treba.(9.11.2016)

• - V epizodě je ukázáno několik fotbalistů Neapole. Jedním z nich je Slovák Marek Hamšík, či Argentinec Gonzalo Higuaín. (dandy11)