Epizoda 1 (S01E01) (epizoda)

Drama / Komedie

Itálie / Francie / Španělsko / USA, 2016, 54 min

 • JohnMiller
  ****

  Chvíľku som váhal či sa pustím do tohoto seriálu. No nakoniec som rád, že som mu dal šancu. Paolo Sorrentino je tvorca od ktorého som veľa snímkou nevidel ale zase to čo som zhliadol ma celkom bavilo. Hneď úvodom musím pochváliť soundtrack a zvukové efekty. Neskutočne dobre to prifarbuje atmosféru pochmúrneho, komorného, Vatikánskeho prostredia. Hneď na začiatku ma dostal príhovor nového Pápeža, ktorý bol až príliš otvorený samozrejme by cez cenzúru nikdy neprešiel. Všetky tie intrigy a zlomyseľnosť nechutných kardinálov ktorí sú miestami horší ako "neveriaci" vo mne vyvoláva pocity a potrebu pozrieť si ďalšiu epizódu. Samotný mladý pápež tiež nie je bez viny ale páči sa mi na ňom, že sa nenechá ovplyvňovať ostatnými ako to mnohí chceli a práve preto zaňho hlasovali. Toto je po prvej epizóde tak kontroverzné, že to privolá infarkt nejednému katolíkovi. Tak im treba.(9.11.2016)

 • pepo
  ****

  Koncept je úžasný, vyzerá to super, Law je peckový, ale to tradičné seriálové tempto-netempo plné vaty tomu ubližuje(5.1.2018)

 • clericuzio
  *****

  Úvodem musím podotknout, že Paola Sorrentina mám velmi rád. První epizoda začíná Sorrentinovskou audiovisuálnī masturbací. Těším se na další takové scény, které tak miluju na Velké nádheře. Jinak je to na Sorrentina nezvykle vtipné. Jude Law v roli papeže exceluje. Hlavní postava je težko hodnotitelná po první epizodě, nicméně zatím na mě působí dojmem obdivuhodného záporáka, kterému musíte fandit, rozhodně je vystavěn jak opravdu charismatický člověk. Epizoda se nesla v duchu "těšte se na to, co přijde dál", a já se těším! Opakovaně se objevuje motiv, kdy zíráte, co se to děje a následně je to shozeno jako sen nebo vtip. Samolibý pomstychtivý papež bez špetky svědomí je ale poutavý, to zcela jistě.(28.10.2016)

 • grogodil
  *****

  Pri úvodnom pápežovom príhovore som si spomenul na to, keď Jeff Daniels v úvode Newsroom "naložil" Amerike. Proste podobne nazabudnuteľný prejav na úvod, ktorým si ma hlavná postava a režisér od prvých minút doslova omotal okolo prstu a ja som automaticky vedel, že toto bude môj šálok kávy. Perfekcionisticky natočené, sympaticky provokujúce a za seba mám jasno - žezlo najlepšieho pilotu tohto roku preberá Westworldu zákerne sa škeriaci Jude Law. :-)(1.11.2016)

 • ghatos
  *****

  Už podle traileru jsem věděl, že to bude pecka. Tohle není nějaký konvenční seriál dělaný na efekt. Sorrentino zaranžoval fascinující, vtahující prostředí plné nebezpečných otázek a ještě více provokativnějších odpovědí. Ta přesvětlenost - čistota v kontradikci s lidskou zákeřnosti - špinavostí generuje nesmírně koncentrovanou kinematografickou látku. Postavy jsou výborně typologicky vybrané (ne jen papež). Technicky perfektní řemeslo po všech stránkách (břitké dialogy nejvyšší úrovně)...není co vytknout. 90%.(30.10.2016)

 • - V epizodě je ukázáno několik fotbalistů Neapole. Jedním z nich je Slovák Marek Hamšík, či Argentinec Gonzalo Higuaín. (dandy11)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace