Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jedná se o dobrodružný film pro děti, ve kterém hlavní roli ztvárnil v té době velmi populární Michael Hofbauer (známý především jako Oswald z Lucie postrach ulice). Tento patnáctiletý hrdina v době prázdnin spolu se svým kamarádem pátrá po rakouském obchodníkovi, který jezdí pravidelně do Čech na výstavy holubů. Ovšem Vašek Zeman (přezdívka major), přichází na záhadu výměny poštovních holubů za holuby výstavní a odhaluje tajnou skupinu zaměřenou na pašování briliantů na západ.

Mírně tendenční době ve které vznikal, nicméně bez cílené propagandy ala Major Zeman. (ČSFD)

(více)

Recenze (30)

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Mourková - nomen omen, byla to fakt kočka. Hofbauer - nomen omen, mířil fakt vysoko. Koloušek - nomen neomen, to umí pouze Helenka Vondráčková, vypadat furt na patnáct. Vaculík - nomen neomen, žádnej culík neměl. Vetchý - těžko říct, na scéně se zjevil jen párkrát a vypadal celkem pevně. Původně jsem očekával, že Hofbauer srovnání s majorem Zemanem odmítne ze skromnosti kvůli tomu, že jako Brabec má daleko větší schopnosti, takže malé, nicméně nezanedbatelné plus za to, že tomu bylo přesně naopak. ()

Master19 

všechny recenze uživatele

Není divu, že o tuhle záležitost televize už ani nezakopnou. A není to rozhodně kvůli majorovi Zemanovi, ale kvůli slabému příběhu a toporných hereckých výkonech. Celé je to neuvěřitelné, ale ne pohádkově, ale hloupě. Za zmínku stojí ucha Vaculík a Vetchý, pár nečekaných momentů a ten závěr. Ten jsem Oswaldovi přál... ()

Reklama

Rakosnicek77 

všechny recenze uživatele

Jižní čechy jako malované. Trhové Sviny a oblast Novohradských hor, je pro tenhle přìběh jako dělaná. To je ale asi tak všechno. Hloupoučká zápletka a utahaný děj, je pro snímek velkým negativem a šílená hudba to už celé jenom podtrhla. Odkaz na seriál major Zeman, je spíše jen symbolický s dějem nemá nic, kromě příjmení hlavního hrdiny, společné. V televizi se tohle už asi neobjeví. Je to hodně slaboučké a nezáživné. ()

Siegmund 

všechny recenze uživatele

Dětští herci sice podávají slušný výkon, ale děj je rozvláčný až nezáživný, což celému filmu velmi škodí. Hrozná písnička a hudba slabost díla jen podtrhují. Myslím, že dnešní děti sotva pochopí, proč by se hlavní hrdina neměl oslovovat jako major. Nevěřím, že by si příjmení Zeman spojovaly se slavným seriálem. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Jestli ty holuby vymění i letos, tak za tím určitě něco je !!" - "A co prosím tě ??" - "No, to já nevím !! Ale je to divný.." Stejně jako režisér Jiří Hanibal se smutnou pravidelností dost symbolicky zůstal stát před branami lepších než čistě průměrných bijáků, povětšinou pro nadšené pionýry, tak i prudce jako holubí řiť nesympatický Míša "navždy Oswald" Hofbauer, jehož jeho držka zkrátka předurčovala vynikat v rolích vejlupků, nakonec ostrouhal, když ve finále vlastně nic nevyřešil, jen si řekl o místo oblíbeného péesvébáka, a ještě přenechal Pavlínu Mourkovou, no, ono nakonec taky nebylo zrovna moc o co stát, nadrženýmu Vaculíkovi, možná i dík tomu, že ten ještě tenkrát neměl vítr v kapse, ani nenosil nejodpudivější svetr v dějinách filmu, a to včetně toho Kruegerova..;) Slabé tři hvězdy skutečně zrůdnému hudebnímu motivu Jana Hrábka navzdory zejména dík pointě, při níž Oswald, pardon major Zeman junior, dojde prozření, že je lepší na pionýru nahánět lolitky, ehm, vlastně spolužačky se zapalujícími se lejtky než otylé přestárlé rakouské chovatele holubů.. ()

Zajímavosti (9)

  • Drevené pódium, ktoré stálo pred hotelom a bola na ňom umiestnená letná reštaurácia so slnečníkmi, vytvoril štáb iba kvôli natáčaniu. (Raccoon.city)
  • V dobe natáčania filmu bol populárny seriál 30 prípadov majora Zemana (od r. 1974), ktorým sa tvorcovia detskej detektívky inšpirovali nielen pri názve, ale aj pri mene hlavného hrdinu. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama