Dvojice mladých lidí odjíždí autem z Paříže na venkov. Jsou ale sledováni policií a při vhodné příležitosti zatčeni. Žena je brzy propuštěna, ale muž obviněn z vražd několika prostitutek. Vina je mu prokázána, muž se pod tíhou důkazů ke všemu přizná a je odsouzen k trestu smrti. Ve věznici čeká na omilostnění a pevně věří, že se vše změní. (MVanis)

Martin741

Ja mam radsej europske filmy nez americke - ono jednak US mentalita nepusti, a ja casto s uzasom pozeram v US filmoch ze na com sa mam akoze rehotat. To u europskych filmov mam jasnejsie. Reziser Claude Lelouch natocil vyborny film, muzsky a zenska odchadzaju za Pariza, lenze potom muz je obvinen z vrazd prostitutok - a veci sa komplikuju. Ale komplikuju sa tak, ze stale ma film vyborne tempo, nuda nehrozi a na rok 1969 su tu aj namakane dialogy. Celkovo spokojnost s tymto Lelouchovym snimkom, ovsem Muz a Zena 1966 je ale stale vyssie : 77 % ()

kakadu

Tento snímek režiséra a scénaristy C. Leloucha doporučuji shlédnout příznivcům a fandům staré francouzské kinematografie. Z jistého pohledu propagandistické dílo, avšak herecký výkon, který zde podal hlavní představitel je zcela výjimečný a vynikající, že je až neuvěřitelný. KLOBOUK DOLŮ! Snímek, který předčil mé očekávání a nelze jej zapomenout. Režie vynikající, stopáž zcela přiměřená. Nemohu jinak, než 5*. ()

Kosir

Francouzké filmy jsou mně blízké více než americké, asi proto, že z nich čiší kontinentální duch a, až na výjimky, jsou uvěřitelnější než běžná zámořská produkce, mívá i nějaké poselství. Toto dílo Claude Lelouche nepostrádá tajemno a moment překvapení. Divák je šokován zvraty děje, jak je postupně odtajňován život hlavního hrdiny. Na počátku je znechucen postupem policie, která brutáně zasáhne do milostných hrátek dvou lidí, aby nakonec byl na rozpacích zda má zůstat na straně vraha prostitutek. Ten se mstí lehkým ženám z důvodu frustrace, z důvodu "přechodné" impotence. Závěrečná myšlenka se zabývá problematikou trestního práva - institutem společenské nebezpečnosti. Hrdina tím, že navázal plně uspokojivý erotický vztah, přestává být hrozbou. ()