Dárek

• Česko Křivdy z minulosti (více)

Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) jsou mladý manželský pár, jehož život se odehrává přesně podle představ a plánů. A to až do dne, kdy náhodně potkají Gorda (Joel Edgerton), Simonova dávného známého ze střední školy. Od té chvíle se jejich budoucnost začíná pomalu ale jistě rozjíždět po děsivém a šíleném tobogánu. Po několika dalších náhodných setkáních a nečekaných návštěvách Simon a Robin začínají být z Gordova chování a slov znepokojení. A navíc se začnou objevovat záhadné dary, díky nimž se odkrývají podivná tajemství z minulosti. A Robyn se tak nejen dozvídá znepokojující pravdu o tom, co se odehrálo před dvaceti lety mezi Simonem a Gordem, ale především stojí před nečekanými otázkami. Jak dobře opravdu známe nám nejbližší lidi? Je dávná minulost navždy už jen minulostí? (Cinemart)

gatuso

Me treba celou dobu vadilo jak ti dva panove si byli nesmirne podobni...myslim vyzorove. Jinak film vhodny na takove nedelni odpoledne s manzelkou, kdy smradi venku skotaci...:-] ()

Raziel811

Průměrně nudný thriller, kterému body k dobru dodává až posledních 20 minut, které jsou na zcela jiném levelu než celý zbytek filmu. ()

james11

Solidní thriller. Napětí po půlce dost polevilo, navíc jsem doufal v mnohem drsnější konec, ale i tak celkem spokojenost. ()

Mesmeric

"Já jsem ti říkala, že si nemáš brát toho psychopata od naproti!". Pohoda, jazz film. Jsem rád, že se potvrdilo, že všechny ty zásadní tvůrčí názvy na frívdeju "Ve spánku jsem vojel svojí mladou, vole!" se zakládají na pravdě. Stačí jen trošku toho rufíku do recht zeleného aloe vera sajrajtu, dávku lubrikantu a parchant je na světě. Za mě solidní 4 hvězdy a příště bych prosil něco ze sekce incestu, protože těch je po netu taky tuna, takže určitě nebudu sám, kdo tajně doufá. ()

michaelleach

O hodnocení k tomuto filmu jsem se musel dlouho rozhodovat. Na jednu stranu vynikající thriller se skvělou atmosférou a silným koncem, na druhou s velmi pomalým 1. aktem. Bohužel jsem se ze začátku spíš cítil trapně, než bych se bál. I když i tento pocit působil dost tísnivě. Další kapitolou jsou herecké výkony - vynikající zmrd v podání Batemana (!!!), krásná Hall a úžasně creepy Edgerton. I přes nějaké chyby výborný thriller s koncem, který vás odrovná. ()

Evee04

Ach tá minulost.Časom nás všetkých dobehne,či už skôr,či neskôr.Solídne psychologické drama,ktoré hrá na notu nepredvídatelnosti,čomu pomáha aj fakt že režisér a scenárista je vlastne aj jedna s hlavných postáv filmu a slušné tempo dovedie film na skvelý koniec.__75% ()

Naby

Napeti by se dalo krajet, ja byl napnutej uz dopredu a i kdyz manzelka tvrdila ze ne, tak s postupnym gradovanim (a to jsem si myselel ze uz neni kam) jsme se oba lekali a bali celkem dost. Konec nebyl zadna klasicka americka volovina, takze taky super. Celkem 4,4* ()

avantgardx

Typická masová americká produkce jak pro TV. Hloupé dialogy, šablonovitý děj a přitroublá snaha navodit znepokojivou atmosféru. ()

Accuphose

Ok, chvilku to má jakože atmosféru a chvilku to jakože funguje, nicméně, není dobré, že pointu všímaví diváci vědí půl hodiny předtím, než nám ji bombasticky ukážou. S ničím novým to nepřichází a hraje si to na něco lepšího, než to vlastně je. 20% ()

90125

Viacmenej predvídateľný wannabethriller bez očakávaného Twistu. Film pracuje na principe cimrmanovskej "frustrační metody". Vyše hodinu očakávaní striedajú v závere samé sklamania. Je to dajmetomu solidne natočené a herci slušne hrajú to, čo je v scenári napísané. A tu je ten problém. Scenár k The Gift je další z kategorie "len aby bol". Scenár bez nápadu. Kúsok z toho, kúsok z toho, zatrepeme, polepíme, natočíme. Ved nejaké prachy z toho snáď budú. Film na ktorý okamžite zabudnem. 53 % ()

Bragi66

Pomalá, ale nakonec dokonale vyvedená pomsta, která se nečekaně vynoří z minulosti. Konstrukce dost dobrá, i filmově solidní. ()

Yamatosan

Mám rád  Edgertona jako herce, ale i jako režisér a scénárista mě potěšil. Film zpočátku působí jako jeden z mnoha, ale nakonec je to dost slušné psychochodrama, které zbytečně netlačí na pilu a nechává spíš jen na náznacích rozehrávat divákovu fantasii, což žel trochu pokazí slabším koncem. Přesto milé překvapení. ()

Little_Sawy

Musím potvrdiť že v tomto psychologickom traileru exceloval Joel Edgerton, alias Gordon ktorý si svoju šálku kávy užil, ako psychopat celkom fajne. J.Bateman ako manžel, si zobral na revange, úlohu ktorá mu sadla, a to násilný psychopath, ktorý sa nevie preniesť cez to, že jeho spolužiak zo strednej, ich vyhľadá, a pripomenie mu, čo sa stalo, a čo malo ostať v minulosti. Priznávam viac, má bavil jeho psychický nátlak na Simona, a jeho ženu, vedel ako na to, vedel sa s tým pekne vyhrať. Aj keď Simon (J.Bateman) tiež mal svoje zdroje, nechcel aby sa minost odhalila pred jeho ženou, nechcel byť ten, čo je zranený, preto klamal, klamal svojej žene. Koniec si asi každý vysvetlí po svojom. Ja však dávam, 4.* ()

jakubesd1

Menší odvar tomu čomu sa da povedať drama/mystery film. K tomu aby to Joel zrežíroval perfektne tomu niečo chýba . Napätie ? Herci ? Hudba ? Nemyslím si. Jaby som to obrátil na úplne iný film. A to myslím dejovo. Prečo ? No je to jednoduché . Tento dej je príliš slabý na to aby mohol uspieť a aby tam boli určité výčitky diváka ku koncu. Divák ktorý si pozrie film očakáva zážitok. Dá sa to vytvoriť jedným krásnym dojmom a to SUPRISE MOTHERFU*KERS! A to sa bohuzial nestalo. Nechcem povedať že to bolo predvidatelne to nie .. ale na dnešnú dobu to bolo videne uz týmto svetom ;) ()

Sonjoe

Skoro som sa potentoval od tejto intelektualnej nudy v kine. Na taketo filmy by malo byt upozornenie na plagate, ze len pre artakov.... ()