poster

Ruka na kolébce

 • USA

  The Hand That Rocks the Cradle

 • Slovensko

  Ruka na kolíske

 • Velká Británie

  The Hand That Rocks the Cradle

 • Kanada

  The Hand That Rocks the Cradle

 • Austrálie

  The Hand That Rocks the Cradle

Thriller / Drama

USA, 1992, 105 min

Režie:

Curtis Hanson

Scénář:

Amanda Silver

Kamera:

Robert Elswit

Hudba:

Graeme Revell

Producenti:

David Madden

Střih:

John F. Link

Scénografie:

Edward Pisoni
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Na první pohled jeden z těch filmů „jednou a dost“ má překvapivě slušnou kvalitu, a pokud si dobře pamatuju, tak i velmi hutnou atmosféru. A to zejména díky ústřednímu partu ďábelské Rebeccy De Mornay. Snad bude příležitost si některé do paměti zaryté scény (okázale dramatická smrt ve skleníku - filmový svět si začal Julianne Moore tak trochu pamatovat) někdy zopakovat..(7.4.2012)

 • Phobia
  ***

  Mějte se na pozoru, když si pomstychtivá, bezskrupulózní mrcha dělá zálusk na vaši rodinu, aniž by plánovala, že budete nadále její součástí! Poměrně povedený thriller, spoustu fragmentů z děje dokážu vykutat ze své obvykle líné paměti i nějakých 15 let po shlédnutí. Tehdy by to bylo přinejmenším na 4*. Doba však pokročila a vkus se mi pozměnil, zpřísněl, tak se přikloním k nižší hodnotě - až bude příležitost, dám si repete filmu.(29.3.2011)

 • biopanic
  ****

  Hýbal mi žlčou už ako dievčatku, keď som ho sledovala s rodičmi; scéna gynekologického vyšetrenia ma máta veru dodnes. Rebecca De Mornay je mrcha mŕch a pri sledovaní máte neskutočnú chuť jej /aspoň/ jednu zabiť, za čo dávam hviezdičku navyše, kedže za a) v poslednom čase narážam na viac-menej samé nemastné-neslané filmy, kde ma častokrát viac zaujmú predmety položené na plazme ako samotná plazma; za b) zamrazilo ma už len pri pohľade na jej šialené modré oko na plagáte.(21.7.2007)

 • tron
  ***

  Neoriginálny, ale zručne nakrútený, psychologický triler, zaujímavý skleníkom a tým, že v úlohe bežne písanej na mužské telo sa skvie žena (Rebecca De Mornayová bola ostatne vždy vhodná skôr na záporné postavy). Napriek scenáru, plného klišé, sa ale dobrému režisérovi Curtisovi Hansonovi podarilo vytesať napínavú atmosféru. Plus poteší retardovaný záhradník (Ernie Hudson).(2.11.2004)

 • blackJag
  ***

  Neoriginální psycho thriller sledující osvědčené filmařské cesty s výživnou hereckou příležitostí pro De Mornayovou, která díky svým zlým očím vystřihla psychopatickou mrchu jako hrom - herecká poloha, která Rebecce sedí asi nejvíc. Jedna z prvních větších filmových příležitostí pro Julianne Mooreovou a vůbec ne špatný výkon Ernieho Hudsona, v roli pro sebe dosti netipické.(26.7.2008)

 • - Dům Bartelových z filmu je z roku 1891 a stojí na North Yakima Avenue 808 v Tacomě, stát Washington, USA. Tato skutečná ulice zazní ve filmu, když Michael volá (Matt McCoy) 911.  Dům kromě nátěru vypadá i dnes stále stejně jako při natáčení, dokonce i se skleníkem na zahradě. (anita74)