poster

Ruka na kolébce

 • USA

  The Hand That Rocks the Cradle

 • Slovensko

  Ruka na kolíske

 • Velká Británie

  The Hand That Rocks the Cradle

 • Kanada

  The Hand That Rocks the Cradle

 • Austrálie

  The Hand That Rocks the Cradle

 • Irsko

  The Hand That Rocks the Cradle

Thriller / Drama

USA, 1992, 105 min

Režie:

Curtis Hanson

Scénář:

Amanda Silver

Kamera:

Robert Elswit

Hudba:

Graeme Revell

Producenti:

David Madden

Střih:

John F. Link

Scénografie:

Edward Pisoni
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Han22
  ***

  Klasický rodinný thriler, což v mém případě rovná se mírná nuda. V tomto případě ale ani ne, protože rodinka je tu tak idylická a blbá, zatímco psychopatka (opět De Mornay, ta baba snad nikdy nehrála kladnou roli) stojí opravdu za to, takže jsem ji docela i fandil. Jinak je to opravdu klasika, první hodinu se nic neděje, pak nějaký ty zvraty a napínavé ale béčkové finále. Potěšil John De Lancie jako slizký gynekolog.(13.9.2009)

 • tron
  ***

  Neoriginálny, ale zručne nakrútený, psychologický triler, zaujímavý skleníkom a tým, že v úlohe bežne písanej na mužské telo sa skvie žena (Rebecca De Mornayová bola ostatne vždy vhodná skôr na záporné postavy). Napriek scenáru, plného klišé, sa ale dobrému režisérovi Curtisovi Hansonovi podarilo vytesať napínavú atmosféru. Plus poteší retardovaný záhradník (Ernie Hudson).(2.11.2004)

 • Heroine
  odpad!

  Tady musím nesouhlasit. Vcelku je možné všechno, ale to, aby někdo řekl ve zprávách jméno "toho, kdo to zavinil", a ještě ukázali její fotku, to je science fiction. Všichni by museli vědět, do jak nebezpečné situace by to mohlo inkriminované osoby dostat, takže by bylo nutné něčemu takovému předejít. A bylo by po námětu...(31.7.2011)

 • Horácius
  ****

  Nevím přesně, čím to, ale z tohohle prostě mrazí, možná když si človek uvědomí, jak snadno se to může stát realitou. Zpracování je překvapivě dobré a R. de Mornay je správný magor a tak budu filmu trochu přát a čtyři hvězdy dám, protože na tu bídu, kterou člověk čekal, bylo první shlédnutí opravdu slušným zážitkem.(9.2.2010)

 • Morholt
  ***

  I když už je to přes dvacet let, tak pořád má Ruka na kolébce něco do sebe.Určitě to není nějakou vytuněnou zápletkou nebo extra budovaným napětím. V tomhle případě jsou zachovány všechny žánrové postupy. Nicméně je tu výborná Rebecca De Mornay, která si tady bezskrupulózní mrchu nechala patentovat a i další herci mají celkem solidní úroveň včetně tehdy nepříliš známé Juline Moore. Ve své době to byla pecka, z dnešního pohledu je to tak za 65%.(3.1.2014)

 • - Dům Bartelových z filmu je z roku 1891 a stojí na North Yakima Avenue 808 v Tacomě, stát Washington, USA. Tato skutečná ulice zazní ve filmu, když Michael volá (Matt McCoy) 911.  Dům kromě nátěru vypadá i dnes stále stejně jako při natáčení, dokonce i se skleníkem na zahradě. (anita74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace