Reklama

Reklama

V postapokalyptickém světě, kde platí "zabij, nebo budeš zabit," panuje všudypřítomný hladomor a cizí lidé vždy představují nebezpečí. Přeživší farmář se ukrývá hluboko v lese, kde s pomocí brokovnice a improvizovaných nástrah bedlivě střeží svou úrodu před vetřelci. Dlouhá léta v izolaci si ale začínají vybírat svou daň a on pomalu ztrácí kontakt s realitou. Všechno se změní, když jeho farmu objeví vyhladovělá matka a její dospívající dcera. V zoufalé snaze sehnat potravu a přístřeší mu starší žena nabídne, aby výměnou za postel a jídlo strávil noc s její dcerou. Farmář v návalu touhy poruší základní principy sebezáchovy a pustí je k sobě do chatrče. Výměna se však nakonec promění v nelehké soužití, které začne ohrožovat nejen jeho pečlivě vybudovaný svět, ale i holý život. (Cinemax)

(více)

Recenze (106)

topi 

všechny recenze uživatele

Postapokalyptické drsné drama s naturalistickými scénami, až občas i zamrazí. Celou dobu si snímek dokáže diváka udržet v napjatém sledování, jak se vše bude odvíjet dále. A to bez použití jediného tónu hudby, ta tady zazní až při závěrečných titulcích a ta skladba má výborný sound! Minimalistický snímek, ve kterém se moc nekecá, zato atmosféru si buduje výborně. Jsem zvědav na režisérův další film. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Maximální dopad za potřeby minimálních prostředků - jeden z nejsilnějších realistických postapo filmů vůbec. Stejná krevní skupina jako Hillcoatova Cesta, ale totální nihilismus a opuštění humanistických hodnot tu na rozdíl od ní není prostředek k dosažení totální deprese, ale prostý a čistě logický důsledek maximální snahy o přežití v absolutní anarchii. A přitom je to přesně tak dlouhé, jak to potřebuje být - nejde o žádný ultrapomalý art typu Belly Tarra, délka scén a "pomalost" vyprávění jen nezbytně podtrhuje intenzitu s jakou film zapůsobí. 8/10 ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tohle je klassický případ nízkorozpočťáku, který mi s minimem všeho dokázal navodit stejné pocity jako postapo film s s rozpočtem za který by si rok žil nad poměry nejden africký státeček . S dobrým scénářem stačí pár herců, zahradní chatka a les. Někoho to bude možná nudit, někdo bude zklamán minimem bojových scén, já však byl spokojen... Už ten začátek byl skvělý. Jiné postapo filmy uvádí diváka do období ve kterém se film odehrává jadernými výbuchy atd.. zde se černou obrazovkou táhly jen dvě linky. Modrá a červená. Jedna ukazovala ropu a druhá stav populace...Ke konci úvodu ta populační z vysokého stoupání náhle prudce klesla... Snímek je syrový, věrohodný, depresivní a věřte, že i napínavý. Takhle nějak bude lidstvo asi fungovat po nějakém průseru, kdy se podaří části lidstva přežít. Jestli to bude výhoda, těžko soudit. Češi ale tak mně napadá, mají velké předpoklady přežít. Jsme přeci národem chatařů, trempů a zahrádkářů! :-). Těm co to neviděli a mají rádi něco, co jde trochu víc do hloubky film rozhodně doporučuji. Upozorňuji, že to není zombie film, ani nic podobného. Je to prostě pár měsíců života jednoho z přeživších se vším tím co každodenní potřeba člověka k přežití vyžaduje. Dávám 4 semínka kedluben ! Fingleton za scénář i režii určitě zaslouží pochvalu. * * * * ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Pěkný zážitek za milión liber. 1) Mám rád, když postapokalyptický film řeší zásadní otázky - jak a proč ke katastrofě došlo, kdo ji způsobil, jak se konkrétně projevuje, jak se se situací hlavní postavy vyrovnávají a především - jaké je východisko. V našem případě se hned na začátku dozvíme, že bůhvíproč klesla produkce ropy. Pak už jen sledujeme jeden nepatrný dílčí osud. Lze tedy snadno dovodit, že nejde o film scifický ba ani postapokalyptický, ale čistě o studii chování jednotlivce v extrémní situaci._____ 2) Proč se vlastně autor domnívá, že pokles či pád výroby ropy by měl mít za následek zhroucení ekonomiky a krutý vzájemný boj jednotlivců či malých skupinek přeživších (přeživších co?) lidí o jídlo, notabene v Irsku. Možná proto, že je to to první, co konzumenta tisku, televize a internetu napadne?_____ 3) Velkým plusem filmu je absence dialogů. Většinu děje vyjadřuje film obrazem...od toho je to taky film a ne rozhlasová hra. 32letý Stephen Fingleton (scénář, režie) se ve svém celovečerním debutu projevil jako mimořádně zralá osobnost. Film téměř nemá hluchá místa, není zbytečně dlouhý a pořád se v něm něco zajímavého děje._____ 4) Mimořádně se mi líbila hudba. Abychom si rozuměli, ve filmu totiž kromě bubnů žádná není. K tomu režisér: Creating the sound of the film was kind of uncharted territory because we didn’t have any music. We told the story of the film through the sound design. It sat in a world where there’s no traffic, no cars; so the sound was very exposed. It’s very unusual to hear true silence in our modern age._____ 5) Přesvědčivý 32letý Martin McCann (hlavní postava) s pěkným tělem a penisem (ano, i ten uvidíte) je dalším plusem snímku._____ 6) Bylo by směšně legrační, kdyby to nebylo spíš smutné, jak spousta komentátorů na ČSFD a ještě více na IMDb cítí nezbytnou potřebu vymezit se vůči vteřinovému záběru na penis hlavní postavy. Mnozí neváhají zdůraznit, že toto explicitní zobrazení nebylo v žádném případě nutné. Poté si zřejmě utřou sliny i ostatní tělesné tekutiny a věnují se dalším filmům. Já to tedy řeknu na plnou hubu. Mně se jeho penis líbí, je přiměřeně velký, hezky rostlý a pokud něčeho lituji, tak jen toho, že víc už asi neuvidím. ()

JohnMiller 

všechny recenze uživatele

Až príliš nízky rozpočet na slabý príbeh. Komorné filmy ako aj post-apokalyptické zbožňujem ale toto bolo veľmi slabé. Nechcem povedať, že o ničom ale snímka je strašne pomalá a za prvé aj tak sa z nej nič nedozvieme, nie je to emocionálne vyčerpávajúce, šokuje to iba dvomi tromi scénkami.. Tak sa pýtam,, O čo išlo tvorcovi? Ale ako debut, klobúk dole. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (5)

  • Prví slovo ve filmu můžeme slyšet až v 17. minutě. (pornogrind)
  • Film sa natáčal v Antrime, v Severnom Írsku. (GTS_PUNK)

Reklama

Reklama