The Gracefield Incident

Po strate očakávaného bábätka sa Matthew s manželkou Jessicou a štyrmi kamarátmi vyberie na chatu svojho šéfa. Ten má v lesoch luxusné sídlo, ktoré si postavil preto, lebo je posadnutý lovom Bigfoota. To je pre partiu k smiechu, ale už počas prvej noci sa presvedčia, že s lesom, ktorý obklopuje Gracefield, niečo nie je v poriadku a ich životy sú v ohrození. (Marceloo)

oveckaoa

Parta přátel jde na chatu k chlápkovi co se zabývá hledáním Yettiho. Jedné noci vidí padat ufo a zajdou se tam podívat tak tam najdou ´´kámen,, a něco je začne pronásledovat. V rámci found footage lepší průměr,který kazí jen sluníčkový konec. Na to,že je to první režisérův film ke kterém si navíc dělal i hudbu produkoval si ho a sestříhal a stihl si tam i zahrát tak se to dá. P.s. 1 Ptáci nelátají v noci prej a co je asi sova členovec? P.s. 2 Místo toho konce radši mohli ukázat co se stalo s tím psem. ()

sedm.1

Found footage má oproti ostatním hororovým subžánrům jednu obrovskou nevýhodu. Ve většině případech totiž jejich tvůrci nepotřebují k natočení svého FF příspěvku příliš peněz. A tak si každý druhý idiot, který si za pár stovek pořídí nějakou lepší kameru, může prakticky takový film natočit, přestože si ovšem tihle sráči zároveň vůbec neuvědomují, že k tomu ještě potřebují nějaký alespoň trochu dobrý a snesitelný nápad a samozřejmě i krapet toho talentu, ale především, že těmi svými natočenými odpady pak naprosto podřezávají větev celému tomuto mému oblíbenému subžánru, neboť jejich nekvalitou pak akorát nahrávají všem těm všeználkům, kteří pak bohužel naprosto oprávněně jak film samotný, tak právě veškeré FF filmy nekompromisně a zároveň záměrně devalvují a celé to tím jde do kopru! Čímž tedy jasně naznačuji, že jedním z těch netalentovaných šmudlů je i jistý pan Ratthe, režisér, scénárista a hlavní herec v jedné osobě, který vdechl život právě této obludně laciné, nenápadité, nesmírně tuctové a celkově hloupé podívané, s jednoznačně nejtupějšími postavami široko daleko, kdy sice chápu, že postavy v hororech dělají normálně bezmyšlenkovité činy, ovšem co předvádějí zde, to je už fakt jako moc. Za zmínku jinak ještě určitě stojí triková podoba filmu, to musel ještě naopak panu Ratthemu někdo zaplatit, aby použil právě ty jeho gumové efekty, to byla tedy také síla a opomenout nechci ani úplný závěr, protože tak nekompromisní výsměch divákovi přímo do ksichtu, to je rovnou na celoživotní zákaz na práci u filmu. The Gracefield Incident je zkrátka nepovedený FF film, který doplácí především na šílenou tuctovost, obyčejnost, chvílemi i trapnost, a přestože atmosféra a napětí chvílemi působili poměrně slušně, nic to nezmění na mém celkově negativním dojmu z filmu, neboť ony dva zmiňované kladné aspekty fungují jen díky samotné formě zpracování, nikoliv zásluhou práce tvůrců snímku. ()

Rathalos

Dalsi horor z rady found footage a na prekvapenie som opat spokojny,atmosfera,napatie,akcia i herecke vykony v poriadku,len jedine minus bol koniec,zase blby happy end,to neznasam...:-) ()

CharlieSs

Vůbec ne tak špatný, jaký to tady má hodnocení. Mě se ten film moc líbil a dokonce na to, že je to FF to nebylo roztřepaný a nepozeratelný. ()

gazogazo

...za to že se někdo rozhodl udělat horror s extrémně pozitivním koncem. To se moc nenosí. Škoda že to je mrdka. ()

pumpkinqueen

Silně amatérský snímek, který sice atmosférou dokáže ze začátku zaujmout příznivce found footage, nicméně po pár minutách zjistíme, že nás žádná napínavá ani děsivá podívaná rozhodně nečeká. Vhodně prostředí pro strach nestačí. Hercům to moc nešlo a konverzace nepůsobily ani v nejmenším přesvědčivě a konec na mě působil, jako kdyby se pan režisér nedokázal rozhodnout, co chce vlastně natočit. Romantický dojemný film nebo horor, který má vyděsit? Kombinace obojího je samozřejmě v mnoha případech v pořádku a spoustu snímků takovou podívanou nabízí, ale vytvořit takový příběh, který skloubí obě linie, to chce přece jen trochu víc zkušeností a pro první film mi to přijde jako velké sousto. ()

KUFI odpad!

FF lesnicky horory jsou my nejoblibenejsi, videl sem kdyz ne vsechny, tak urcite vetsinu. A to od tech nejlepsich - Blair witch, Det okända, Noroi, The Hunted (2013), pres prumerny jako napr. Exists az po hnojnice typu Mr. Jones, Evidence, Atrocious. A tohle je na samotny spicce hovna. ()

Likan7

Ta podobnost se Znamení je přímo evidentní. Jenže na rozdíl od Ratthea měl tehdy Shyamalan náramný talent pro hrůzu. Tady se taky hraje s neviděným, a tedy zákonitě děsivějším. A minimálně první polovina má místy až výbornou atmosféru. Scéna s prvním kontaktem v domě je skvělý. Jenže od tohoto momentu to začne drhnout a přešlapovat na místě. Rozednívá se (strašná škoda, že to tvůrci nenechali v noci celý film), světla je víc a nervozity méně. Najednou je všechno vidět (i to děsný CGI) a závěrem tomu dal režisér totální nakládačku. Nepamatuju si, kdy naposledy jsem viděl tak přeslazený závěr, který potopil to málo, co film vytvořil. Celý tenhle nádech rodinné tragédie a vyrovnání se s ní je naprosto mimo a do béčkovýho hororu, od kterého očekáváme strach, tohle nepatří. PS - Trdlo, co přidávalo obrázky do galerie by zasloužil pohlavek. Po jejím shlédnutí to zničí i ty náznaky atmosféry, které si vybudujete. ()

Pitryx

Found fottage nesnáším, ale zde jsem to přežil a neutekl od toho. Příběh již sto krát omletý ničím zajímavý nebyl, ale moje zvědavost byla veliká. Když jsem pak zjistil, oč půjde, přestal jsem to tak žrát. Jako záhadologa mne pak zaujal ten závěr ve kterém byl symbol v kukuřici. A pobavil skoro úplný konec, který se snažil být podobný jako v „Close Encounters of the Third Kind“. Ten dodatek za tím byl naprosto zbytečný a za ten jsem také ubral desítku.   30 % ()

domkoffi

moc se mi do toho nechtělo já na ty návštěvníky z vesmíru moc nejsem ale v průběhu filmu jsem se do toho zahryzl .....ale pak přišel ten sladký konec......to neeeeeeeeee ()

B3n

Má to všetko, čo found footage má mať, dokonca aj všeličo navyše, akurát to nemá scenár. Neuveriteľne hlúpe dialógy, nesympatické postavy. Chlapci sa dostanú dvadsať metrov od nebezpečenstva a schovaní za pňom sa hlučne nieľkoľko minút rozprávajú o tom, ako ďalej. Dievčatá upišťané hysterky, chlapci neuveriteľní kreténi. Hlúpe a nesympatické postavy, bolo mi úplne jedno, čo sa im stane. Asi najčastejšia veta, ktorú debili vo filme používajú, bola "there is no other way, we have to do this". Uff... ()

brasek

Sci-fi horor? Nuž áno... ale s príbehom skoro o ničom, ktorý sa zmení na paškvil už o ničom, s koncom ktorý dáva zmysel, ale žánrovo veľmi nezapadá. Budovať atmosféru cez found footage sa zjavne nepodarilo, neustále prestrihy na rôzne kamery aj s pochybnou kvalitou obrazu bolo dosť utrpenie a neprinieslo dôveryhodnosť. Mimozemšťan bol väčšinou ako z lacného časopisu a neviem či Matthew mohol plakať z oboch očí keď jedno mal umelé. ()

Emperor1

Nechci se chlubit, ale celkem brzy jsem pochopil, o co neznámé entitě ve filmu šlo. Předvídatelný děj, nepochopitelné chování postav (navíc značně nesympatických), absence byť jediného okamžiku, při kterém by se mi zježil alespoň jeden chlup na těle a "jímavý" závěr, který to zabil totálně a posunul to žánrově kamsi do rodinného dramatu ... ()

jarmil8

Zřejmě fanouškovské, avšak ryze amatérské představení a pocta/vykrádačka jiných filmů od Znamení přes Spadla z oblakov až po Blízká setkání třetího druhu. Pořád se tam něco děje a když se neděje, tak alespoň "hdinové" na sebe něco křičí (v autě, v chatě, v lese, kdekoliv) a člověk se diví, jak to mohli vydržet na živu skoro 90 minut. Mohli, protože Blízká setkání třetího druhu nebo tak něco. ()

Aceboris

Po pravde cakal som nieco horsie, ale bol som milo prekvapeny. Film ako celok je velmi dobre spracovany a je fakt, ze tam nenajdete jedno hluche miesto, ze sa tam nic nedeje. Stale vas drzi v napati . Ten kto ma rad kricanie, volanie, utekanie v tmavom lese si pride na svoje. Som rad, ze sa nepotvrdilo to co som si myslel hned ked som uvidel chatu pri jazere. U mna za velmi slusnych 60% PS: to oko ako kamera nemalo chybu. ()